Västmanlands län

Västmanlands län

Alla slutpriser för bostäder - Västmanlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

41 239 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

GJUTARE GRANSTRÖMS GATA 5

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

55 m²

2 rum

Slutpris 2 100 000 kr

38 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Västtunagatan 44B

Lägenhet
Barnängen, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

24,8 m²

1 rum

2 148 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 195 000 kr±0 %

7 863 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Krokusgatan 10, Skuggan, Sala kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Krokusgatan 10

Villa
Skuggan, Sala kommun
LF Fastighetsförmedling Sala

135+48 m²

5 rum

835 m²

Slutpris 2 500 000 kr-11 %
LF Fastighetsförmedling Sala
LF Fastighetsförmedling Sala
Odingatan 43A, Kungsängen, Sala kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Odingatan 43A

Lägenhet
Kungsängen, Sala kommun
Fastighetsbyrån Sala

51 m²

2 rum

2 723 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr+14 %

23 529 kr/m²

Fastighetsbyrån Sala
Fastighetsbyrån Sala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Påskliljevägen 1

Villa
Västerås, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

123+27 m²

5 rum

842 m²

Slutpris 3 365 000 kr-9 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Knutsgatan 12B

Lägenhet
Centralt, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

95 m²

4 rum

6 396 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

27 316 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Norrbygatan 3D

Lägenhet
Odensvi, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

80,5 m²

3 rum

4 774 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr+24 %

19 876 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Släggargatan 1A

Radhus
Malmaberg, Västerås kommun
MAM Homes AB

101 m²

5 rum

8 981 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

28 663 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

KVISTBERGAVÄGEN 7C

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

55,4 m²

2 rum

Slutpris 750 000 kr

13 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Lokförargatan 40

Radhus
Tillberga, Västerås kommun
SkandiaMäklarna Västerås

109 m²

4 rum

165 m²

Slutpris 2 525 000 kr+27 %
SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Skulptörvägen 7

Villa
Erikslund, Västerås kommun

125 m²

5 rum

549 m²

Slutpris 3 450 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Västerås
Beckasinvägen 2, Skallberget, Norbergs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Beckasinvägen 2

Villa
Skallberget, Norbergs kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB

114+64 m²

5 rum

1 115 m²

Slutpris 1 300 000 kr+9 %
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Bergslagsvägen 119C, Kolsva, Köpings kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Bergslagsvägen 119C

Lägenhet
Kolsva, Köpings kommun
LF Fastighetsförmedling Köping

91 m²

4 rum

6 478 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 355 000 kr-5 %

3 901 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Köping
LF Fastighetsförmedling Köping
Björnstigen 10, Davidsbo, Norbergs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Björnstigen 10

Radhus
Davidsbo, Norbergs kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB

162 m²

5 rum

450 m²

Slutpris 1 200 000 kr+4 %
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Flisavägen 34, Östra Bjurhovda, Västerås kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Flisavägen 34

Lägenhet
Östra Bjurhovda, Västerås kommun

88,5 m²

4 rum

6 631 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

16 893 kr/m²

Mäklarhuset Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

ÄGIRGATAN 10

Lägenhet
Notudden, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

47 m²

2 rum

3 325 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 725 000 kr-4 %

36 702 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

PERSBOVÄGEN 3C

Radhus
Skultuna, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

103 m²

4 rum

Slutpris 1 200 000 kr

11 650 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

STRÅKVÄGEN 14

Villa
Surahammar, Surahammars kommun
Fastighetsbyrån Västerås

111+112 m²

8 rum

867 m²

Slutpris 2 150 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

VETTERSTORPSGATAN 24

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

69 m²

2 rum

Slutpris 1 095 000 kr

15 870 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Dybecksgatan 22C

Radhus
Västerås, Västerås kommun

85+32 m²

3 rum

98 m²

Slutpris 2 950 000 kr+2 %
Widerlöv Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Vasagatan 30B

Lägenhet
Centralt, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

78 m²

2 rum

3 989 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

33 269 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Brahegatan 8A

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

34,5 m²

1 rum

2 609 kr/mån

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

31 739 kr/m²

HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Västtunagatan 44A

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

24,8 m²

1 rum

2 194 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 245 000 kr+26 %

9 879 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Åsvägen 18

Villa
Lustigkulla, Hallstahammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar

135+8 m²

3 rum

1 829 m²

Slutpris 1 520 000 kr+22 %
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Svensk Fastighetsförmedling Hallstahammar
Valskogsvägen 15, Köping, Kungsörs kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Valskogsvägen 15

Villa
Köping, Kungsörs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör

132+5 m²

6 rum

6 490 m²

Slutpris 1 800 000 kr+29 %
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Svensk Fastighetsförmedling Kungsör
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Med Naturen som granne!

Tomt
Dåvö, Köpings kommun

1 820 m²

Slutpris 300 000 kr-14 %
Bjurfors Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

ÄGIRGATAN 8

Lägenhet
Öster Mälarstrand, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

85 m²

3 rum

6 013 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-6 %

28 824 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Ullgarnsvägen 10

Villa
Skälby, Västerås kommun

204+65 m²

6 rum

1 181 m²

Slutpris 5 900 000 kr-2 %
Widerlöv Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

STORA GATAN 1B

Lägenhet
Västerås, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

76 m²

3 rum

Slutpris 2 800 000 kr

36 842 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Barometergatan 57, Talltorp, Västerås kommun
  • Såld 5 maj. 2026
profilfoto på mäklare
HenricBjörkman

Barometergatan 57

Villa
Talltorp, Västerås kommun
Mäklarcentrum

117+5 m²

4 rum

334 m²

Slutpris 4 600 000 kr-3 %
Mäklarcentrum
Mäklarcentrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Västtunagatan 42A

Lägenhet
Hallstahammar, Hallstahammars kommun

58 m²

2 rum

3 649 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 620 000 kr+13 %

10 690 kr/m²

Bjurfors Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Västjädravägen 4C

Villa
Västerås, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

122+122 m²

8 rum

980 m²

Slutpris 3 475 000 kr+16 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Östra Tullgatan 2

Lägenhet
Östermalm, Västerås kommun

60 m²

2 rum

4 081 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr+3 %

33 333 kr/m²

Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Odensvigatan 1

Lägenhet
Malmaberg, Västerås kommun
SkandiaMäklarna Västerås

96 m²

4 rum

5 247 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr+20 %

18 750 kr/m²

SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås
Stentorpet 133, Stentorpet, Sala kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Stentorpet 133

Fritidshus
Stentorpet, Sala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sala

36 m²

3 rum

1 541 m²
  • Uteplats

Slutpris 785 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Sala
Svensk Fastighetsförmedling Sala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Radhusvägen 1C

Lägenhet
Tillberga, Västerås kommun
SkandiaMäklarna Västerås

60+60 m²

2 rum

4 796 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+37 %

25 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Västerås
SkandiaMäklarna Västerås
Vasagatan 30 A, Vasastaden, Arboga kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Vasagatan 30 A

Lägenhet
Vasastaden, Arboga kommun
Sjölins - Din lokala mäklare AB

73 m²

3 rum

5 990 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 265 000 kr-22 %

3 630 kr/m²

Sjölins - Din lokala mäklare AB
Sjölins - Din lokala mäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Jakobsgatan 37B

Lägenhet
Pettersberg, Västerås kommun

104 m²

4 rum

5 664 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

13 413 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Västerås
Hagavägen 8A, Östanås, Köpings kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Hagavägen 8A

Lägenhet
Östanås, Köpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping

55,5 m²

2 rum

4 596 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 725 000 kr±0 %

13 063 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Knotavägen 27, Bjurhovda, Västerås kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Knotavägen 27

Lägenhet
Bjurhovda, Västerås kommun
Svenska Mäklargruppen

88,5 m²

4 rum

5 705 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 240 000 kr+6 %

14 011 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Torsgatan 25C, Nyckelberget, Köpings kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Torsgatan 25C

Lägenhet
Nyckelberget, Köpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping

41 m²

1 rum

3 502 kr/mån

Slutpris 130 000 kr-42 %

3 171 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping
Nansengatan 1, Vega, Västerås kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Nansengatan 1

Villa
Vega, Västerås kommun
Mäklarringen Eskilstuna

174+63 m²

6 rum

852 m²

Slutpris 7 250 000 kr+12 %
Mäklarringen Eskilstuna
Mäklarringen Eskilstuna
Esbjörnsvägen 12B, Centralt, Norbergs kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Esbjörnsvägen 12B

Lägenhet
Centralt, Norbergs kommun
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB

53,2 m²

2 rum

2 953 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 150 000 kr±0 %

2 820 kr/m²

Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Carlsson Ring Fastighetsmäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Åsvägen 2

Villa
Lustigkulla, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

158+90 m²

7 rum

1 144 m²

Slutpris 4 700 000 kr
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Gideonsbergsgatan 21C

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun

52 m²

2 rum

3 459 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 170 000 kr+7 %

22 500 kr/m²

Bjurfors Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Adress saknas

Tomt
Västerås, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

5 048 m²

Slutpris 1 200 000 kr-8 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Ålesundsgatan 3

Villa
Västerås, Västerås kommun
HusmanHagberg Västerås

158+75 m²

6 rum

756 m²

Slutpris 8 500 000 kr±0 %
HusmanHagberg Västerås
HusmanHagberg Västerås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

REKYLGATAN 29

Lägenhet
Haga, Västerås kommun
Fastighetsbyrån Västerås

70,5 m²

3 rum

4 685 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

17 021 kr/m²

Fastighetsbyrån Västerås
Fastighetsbyrån Västerås
Backsippsgatan 21A, Gideonsberg, Västerås kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Backsippsgatan 21A

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun
Westhem Fastighetsmäklare AB

82,5 m²

3 rum

6 077 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 165 000 kr-10 %

14 121 kr/m²

Westhem Fastighetsmäklare AB
Westhem Fastighetsmäklare AB
Odensvivägen 6F, Nyckelberget, Köpings kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Odensvivägen 6F

Lägenhet
Nyckelberget, Köpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Köping

78,5 m²

3 rum

5 892 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-12 %

8 917 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Köping
Svensk Fastighetsförmedling Köping

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet