Värmlands län

Värmlands län

Alla slutpriser för bostäder - Värmlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

37 639 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Östra Glänne Nyängen 42

Gård/Skog
Kil, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

158 m²

6 rum

2,3 ha

Slutpris 3 150 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Trädgårdsgatan 5

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

73,5 m²

3 rum

Slutpris 2 250 000 kr

30 612 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ulvsbygatan 23 C, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Ulvsbygatan 23 C

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

54,5 m²

2 rum

4 279 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 025 000 kr-6 %

18 807 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Ulvsby-Åstorp 330

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

98+15 m²

5 rum

4 940 m²

Slutpris 6 500 000 kr
Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Vintergatan 13A

Lägenhet
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

72 m²

3 rum

3 613 kr/mån

Slutpris 95 000 kr±0 %

1 319 kr/m²

Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
RebeccaMellquist

Västra Skymnäs 117

Villa
Höje, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

90+54 m²

4 rum

1 847 m²

Slutpris 905 000 kr+39 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Plogvägen 12, Vålberg, Karlstads kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Plogvägen 12

Villa
Vålberg, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

236 m²

8 rum

868 m²

Slutpris 3 350 000 kr+5 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Nygatan 12

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

89,5 m²

3 rum

4 739 kr/mån

Slutpris 3 800 000 kr±0 %

42 458 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Apollogatan 10 , Norelund, Säffle kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Apollogatan 10

Radhus
Norelund, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

63,5 m²

2 rum

4 586 kr/mån

Slutpris 200 000 kr-11 %

3 150 kr/m²

Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Norra Grimstad 3

Fritidshus
Kil, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

55 m²

3 rum

3 492 m²

Slutpris 1 150 000 kr+16 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Brandsbol Bastibo 1 & 2

Villa
Glava, Arvika kommun
Listed

270 m²

8 rum

5 353 m²

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
Listed
Listed
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Guldalmsvägen 19

Radhus
Karlstad, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

112 m²

5 rum

5 788 kr/mån

Slutpris 3 185 000 kr-6 %

28 438 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Ringvägen 23

Villa
Kil, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

87+87 m²

895 m²

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Tage erlandergatan 9

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

2 237 kr/mån

Slutpris 2 220 000 kr+11 %

37 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Råtorpsvägen 8A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

114 m²

4 rum

7 997 kr/mån

Slutpris 5 900 000 kr

51 754 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Sydvärnsgatan 5A

Lägenhet
Våxnäs, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

75 m²

3 rum

4 922 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 930 000 kr-2 %

12 400 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Galoppstigen 24 C, Södra Råtorp, Karlstads kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Galoppstigen 24 C

Lägenhet
Södra Råtorp, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

48,3 m²

2 rum

3 535 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 675 000 kr-1 %

34 679 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Oscar Stjernegatan 10A

Lägenhet
Södermalm, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

75,5 m²

3 rum

5 108 kr/mån

Slutpris 420 000 kr-7 %

5 563 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Värmlandsgatan 8B

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

64 m²

2 rum

Slutpris 1 450 000 kr

22 656 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Tage Erlandergatan 12

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

85 m²

3 rum

Slutpris 3 800 000 kr

44 706 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Horsensgatan 48, Rud Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Horsensgatan 48

Lägenhet
Rud Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

77 m²

3 rum

4 877 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

12 922 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Gruvgången 131

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

76,6 m²

3 rum

Slutpris 975 000 kr

12 728 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Björkholmen 42

Fritidshus
Skoghall, Hammarö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37 m²

2 rum

Slutpris 800 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Dahliavägen 3

Villa
Hammarö, Hammarö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

122 m²

5 rum

1 007 m²

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sundbäcksfall 14, Hagfors, Hagfors kommun
  • Såld 14 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MaxCarlsson

Sundbäcksfall 14

Villa
Hagfors, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

88 m²

3 rum

1,8 ha

Slutpris 725 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Brattmon 9, Sysslebäck, Torsby kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Brattmon 9

Villa
Sysslebäck, Torsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Torsby

74+69 m²

3 rum

819 m²
  • Uteplats

Slutpris 580 000 kr-23 %
Svensk Fastighetsförmedling Torsby
Svensk Fastighetsförmedling Torsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Ulvsbybacken 204

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

187 m²

6 rum

Slutpris 3 595 000 kr
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Kvaldersrud Blommerud, Säffle, Säffle kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Kvaldersrud Blommerud

Gård/Skog
Säffle, Säffle kommun
Svenska Gårdar

83+65 m²

3 rum

12 ha

Slutpris 1 675 000 kr+12 %
Svenska Gårdar
Svenska Gårdar
Ulvsbygatan 16A, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Ulvsbygatan 16A

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

68,5 m²

3 rum

3 520 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 720 000 kr+1 %

25 109 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Nore Öst på änn , Ekshärad, Hagfors kommun
  • Såld 13 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MaxCarlsson

Nore Öst på änn

Gård/Skog
Ekshärad, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

130 m²

5 rum

1,1 ha
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr+28 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Engholmsgatan 6, Lamberget, Karlstads kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Engholmsgatan 6

Lägenhet
Lamberget, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

74,5 m²

3 rum

5 654 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-3 %

18 792 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Lillgränd 3

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

140+70 m²

5 rum

749 m²

Slutpris 3 750 000 kr+7 %
Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Mariebergsvägen 16, Marieberg, Karlstads kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Mariebergsvägen 16

Villa
Marieberg, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

180+97 m²

5 rum

1 035 m²

Slutpris 8 875 000 kr+1 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Tingshusgatan 20A, Torsby, Torsby kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Tingshusgatan 20A

Lägenhet
Torsby, Torsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Torsby

39 m²

1 rum

2 375 kr/mån

Slutpris 550 000 kr+47 %

14 103 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Torsby
Svensk Fastighetsförmedling Torsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Patron Julius väg 2

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

143+48 m²

4 rum

Slutpris 3 475 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Kyrkovägen 7

Villa
Brattfors, Filipstads kommun
Bocentrum

121+151 m²

5 rum

1 365 m²
  • Uteplats

Slutpris 610 000 kr-13 %
Bocentrum
Bocentrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Värngatan 5

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

110+139 m²

4 rum

770 m²

Slutpris 1 700 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Onsövägen 19

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

155 m²

4 rum

535 m²

Slutpris 7 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2026

Persbolsvägen 7

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

74 m²

4 rum

Slutpris 600 000 kr
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Parkgatan 23, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Parkgatan 23

Villa
Herrhagen, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

215+220 m²

8 rum

709 m²

Slutpris 6 500 000 kr-7 %
Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2026

Lokes väg 14

Villa
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

175 m²

6 rum

Slutpris 3 620 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Mångatan 25, Säffle, Säffle kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Mångatan 25

Villa
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

127+127 m²

4 rum

910 m²
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr-31 %
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Bergslagsgatan 7A, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Bergslagsgatan 7A

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

64,5 m²

2 rum

4 212 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 420 000 kr+3 %

22 016 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Drottninggatan 3B, Centrum, Karlstads kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Drottninggatan 3B

Lägenhet
Centrum, Karlstads kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

104 m²

4 rum

8 305 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-11 %

15 385 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Ulvsbygatan 23E, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Ulvsbygatan 23E

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

37,5 m²

1 rum

2 989 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 080 000 kr+3 %

28 800 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulieHenriksson

Troiligatan 2B

Villa
Hagfors, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

80 m²

3 rum

Slutpris 375 000 kr
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Sjösalagatan 31

Villa
Vålberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

141 m²

5 rum

Slutpris 1 150 000 kr
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Murkelvägen 6

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

147 m²

5 rum

Slutpris 1 500 000 kr
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Museigatan 6 B

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

48,1 m²

2 rum

Slutpris 1 650 000 kr

34 304 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Spindelvägen 3

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

119+157 m²

8 rum

726 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 275 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad

Visar 251 - 300 av 2500

Artiklar från Hemnet