Värmlands län

Värmlands län

Alla slutpriser för bostäder - Värmlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

37 638 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Ulvsbygatan 31, Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Ulvsbygatan 31

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

69,5 m²

3 rum

4 040 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-8 %

23 741 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Bävern 22, Sysslebäck, Torsby kommun
  • Såld 22 apr. 2026

Bävern 22

Fritidshus
Sysslebäck, Torsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Branäs

51 m²

3 rum

76 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Branäs
Svensk Fastighetsförmedling Branäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Vammelsvägen 24B

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

136+58 m²

5 rum

3 039 m²

Slutpris 5 400 000 kr
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Kopparlönnsvägen 26

Radhus
Södra Kroppkärr, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

112 m²

5 rum

5 788 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

28 571 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Karlbergsgatan 4, Tingvallastaden, Karlstads kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Karlbergsgatan 4

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

60 m²

2 rum

4 367 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 710 000 kr-2 %

28 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Babordsvägen 20

Villa
Torsby, Torsby kommun
Fastighetsbyrån Torsby

119 m²

5 rum

Slutpris 2 495 000 kr
Fastighetsbyrån Torsby
Fastighetsbyrån Torsby
Kornettgatan 95, Kronoparken, Karlstads kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Kornettgatan 95

Villa
Kronoparken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

140 m²

6 rum

311 m²

Slutpris 2 350 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åsvägen 12B, Sunne, Sunne kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Åsvägen 12B

Radhus
Sunne, Sunne kommun
LF Fastighetsförmedling Sunne

113+7 m²

5 rum

197 m²

Slutpris 1 715 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Sunne
LF Fastighetsförmedling Sunne
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Trädgårdsgatan 3

Lägenhet
Viken, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

70,5 m²

3 rum

5 465 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 450 000 kr

20 567 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Hantverksgatan 16B

Lägenhet
Centrala Filipstad, Filipstads kommun
Bocentrum

70 m²

3 rum

6 234 kr/mån

Slutpris 130 000 kr-13 %

1 857 kr/m²

Bocentrum
Bocentrum
Norra Kyrkogatan 1C, Tingvallastaden, Karlstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Norra Kyrkogatan 1C

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

71 m²

3 rum

4 901 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-8 %

29 577 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Leopold Nygrens Plats 1, Tullholmsviken, Karlstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Leopold Nygrens Plats 1

Lägenhet
Tullholmsviken, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

74 m²

3 rum

6 068 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 730 000 kr-2 %

36 892 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Alstersgatan 22A

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

160 m²

5 rum

Slutpris 5 200 000 kr
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Flöjtgatan 150, Kronoparken, Karlstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Flöjtgatan 150

Lägenhet
Kronoparken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

70,5 m²

3 rum

3 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 935 000 kr-6 %

13 262 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Skaraborgsvägen 22

Lägenhet
Drevsta, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

69 m²

3 rum

7 105 kr/mån

Slutpris 125 000 kr-4 %

1 812 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Odenvägen 14

Villa
Skoghall, Hammarö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67+67 m²

5 rum

1 285 m²

Slutpris 3 300 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ulvsbygatan 23A, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Ulvsbygatan 23A

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

71 m²

3 rum

5 378 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

21 127 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ilandavägen 24, Skåre, Karlstads kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Ilandavägen 24

Villa
Skåre, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

135+24 m²

6 rum

788 m²

Slutpris 3 050 000 kr+9 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Parkgatan 20, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Parkgatan 20

Lägenhet
Arvika, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

41,5 m²

1,5 rum

3 120 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 365 000 kr+4 %

8 795 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Vintergatan 13C, Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Vintergatan 13C

Lägenhet
Vintergatan, Höglunda, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

73 m²

3 rum

3 613 kr/mån

Slutpris 217 000 kr+1 %

2 973 kr/m²

Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Karlskogavägen 13A, Kristinehamn, Kristinehamns kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Karlskogavägen 13A

Lägenhet
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

80 m²

3 rum

5 680 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 875 000 kr-2 %

10 938 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Hovlandavägen 27A

Villa
Skoghall, Hammarö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

146+40 m²

4 rum

Slutpris 3 200 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Haga skogsväg 16A

Lägenhet
Göteborgsudden, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

65 m²

3 rum

3 249 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 375 000 kr-1 %

36 538 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Hantverksgatan 20B

Lägenhet
Centrala Filipstad, Filipstads kommun
Bocentrum

73 m²

3 rum

6 007 kr/mån

Slutpris 75 000 kr±0 %

1 027 kr/m²

Bocentrum
Bocentrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Yttersvängen 107

Radhus
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

98 m²

5 rum

775 m²

Slutpris 3 300 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sönna Sörgården 1, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Sönna Sörgården 1

Villa
Arvika, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

129+55 m²

4 rum

1 821 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 025 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Engholmsgatan 22 B, Lamberget, Karlstads kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Engholmsgatan 22 B

Lägenhet
Lamberget, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

74 m²

4 rum

3 879 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

21 554 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Ringvägen 31

Villa
Skoghall, Hammarö kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

159+9 m²

6 rum

905 m²

Slutpris 6 300 000 kr
LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Sundsta torg 1

Lägenhet
Sundsta, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

76 m²

3 rum

2 831 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 300 000 kr

69 737 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026

Geijersgatan 13

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

57 m²

2 rum

5 969 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

21 930 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Sveavägen 17, Säffle, Säffle kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Sveavägen 17

Villa
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

77+75 m²

3 rum

687 m²

Slutpris 750 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Sjöstadsvägen 31, Lesjöfors, Filipstads kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Sjöstadsvägen 31

Villa
Lesjöfors, Filipstads kommun
Fastighetsbyrån Filipstad

115+79 m²

4 rum

997 m²
  • Uteplats

Slutpris 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Filipstad
Fastighetsbyrån Filipstad
Enebobacken 1, Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Enebobacken 1

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

120 m²

5 rum

1 922 m²

Slutpris 2 500 000 kr-11 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2026

Telegatan 1 B

Lägenhet
Filipstad, Filipstads kommun
Fastighetsbyrån Filipstad

84,9 m²

4 rum

4 657 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 100 000 kr-20 %

1 178 kr/m²

Fastighetsbyrån Filipstad
Fastighetsbyrån Filipstad
Bjurbäcken Ängtorp 3, Storfors, Storfors kommun
  • Såld 18 apr. 2026

Bjurbäcken Ängtorp 3

Villa
Storfors, Storfors kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

233+23 m²

6 rum

4 480 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Apollogatan 35, Säffle, Säffle kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Apollogatan 35

Radhus
Säffle, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

63,5 m²

2 rum

4 586 kr/mån

Slutpris 280 000 kr-5 %

4 409 kr/m²

Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Kanikenäsbanken 10 B

Lägenhet
Inre Hamn, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

68 m²

2 rum

4 659 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

27 206 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Parkgatan 16, Styckåsen, Arvika kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Parkgatan 16

Lägenhet
Styckåsen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

54,5 m²

2 rum

3 512 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 635 000 kr+28 %

11 651 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Soldattorpet 34

Radhus
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

102 m²

4 rum

Slutpris 2 300 000 kr

22 549 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Kanikenäsbanken 23B, Kanikenäsbanken, Karlstads kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Kanikenäsbanken 23B

Lägenhet
Kanikenäsbanken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

51 m²

2 rum

3 346 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr+3 %

38 235 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Stagnellsgatan 5

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

35,5 m²

1 rum

Slutpris 1 100 000 kr

30 986 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Lövvägen 2

Villa
Södra Kroppkärr, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

126+120 m²

7 rum

764 m²

Slutpris 4 800 000 kr-4 %
Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Björnvägen 15

Radhus
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

125 m²

7 rum

Slutpris 3 250 000 kr
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Spinnvägen 6, Deje, Forshaga kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Spinnvägen 6

Lägenhet
Deje, Forshaga kommun
Notar

76 m²

3 rum

3 928 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 595 000 kr±0 %

7 829 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Hindergatan 5

Villa
Kil, Kils kommun
Bjurfors Karlstad

138+78 m²

947 m²

Slutpris 1 225 000 kr±0 %
Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Annebergsgatan 1, Haga, Kristinehamns kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Annebergsgatan 1

Villa
Haga, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

141+107 m²

5 rum

1 600 m²

Slutpris 1 600 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Nyckelgatan 10, Arvika, Arvika kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Nyckelgatan 10

Villa
Arvika, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika

195+100 m²

8 rum

979 m²

Slutpris 2 850 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Hyttvägen 8, Sunnemo, Hagfors kommun
  • Såld 17 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulieHenriksson

Hyttvägen 8

Villa
Sunnemo, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

115+68 m²

4 rum

1 165 m²
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Gruvgången 89

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

61 m²

2 rum

3 438 kr/mån

Slutpris 875 000 kr

14 344 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Östra Glänne Nyängen 42

Gård/Skog
Kil, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

158 m²

6 rum

2,3 ha

Slutpris 3 150 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga

Visar 201 - 250 av 2500

Artiklar från Hemnet