Vadstena kommun

Vadstena kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vadstena kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

997 sålda bostäder

Sålt i juli 2025

Kung Valdemars väg 105, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Kung Valdemars väg 105

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

135+51 m²

6 rum

812 m²

Slutpris 2 100 000 kr-12 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Riddargatan 2b, nb, Vadstena centralt, Vadstena kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Riddargatan 2b, nb

Lägenhet
Vadstena centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

33 m²

1 rum

2 224 kr/mån

Slutpris 365 000 kr±0 %

11 061 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i juni 2025

Vinkelvägen 4, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 17 jun. 2025

Vinkelvägen 4

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Motala

76+76 m²

812 m²

Slutpris 2 000 000 kr-13 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Sågarevägen 8, Borghamn, Vadstena kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Sågarevägen 8

Tomt
Borghamn, Vadstena kommun
HusmanHagberg Linköping

943 m²

Slutpris 300 000 kr-33 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Tegelgränd 5, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Tegelgränd 5

Radhus
Vadstena, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

116+26 m²

4 rum

485 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Johan III:s väg 1A , Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 6 jun. 2025

Johan III:s väg 1A

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

94 m²

4 rum

7 065 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 195 000 kr+3 %

33 989 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby

Sålt i maj 2025

Johan III:s väg 15B, 1 vån, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Johan III:s väg 15B, 1 vån

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

68 m²

2 rum

6 131 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

21 985 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Riddargatan 2F, 2 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Riddargatan 2F, 2 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

41,5 m²

1 rum

2 628 kr/mån

Slutpris 410 000 kr-9 %

9 880 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Kung Valdemars väg 50, Kung Valdemar, Vadstena kommun
  • Såld 11 maj. 2025

Kung Valdemars väg 50

Villa
Kung Valdemar, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Motala

159 m²

5 rum

786 m²

Slutpris 2 150 000 kr-17 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Prästgårdsvägen 5, Borghamn, Vadstena kommun
  • Såld 10 maj. 2025

Prästgårdsvägen 5

Lägenhet
Borghamn, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Motala

78,8 m²

3 rum

3 762 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %

9 518 kr/m²

SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala

Sålt i april 2025

Birgittas väg 4a, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 29 apr. 2025

Birgittas väg 4a

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

54 m²

2 rum

4 324 kr/mån

Slutpris 650 000 kr+9 %

12 037 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Väversunda 152, Väversunda, Vadstena kommun
  • Såld 18 apr. 2025

Väversunda 152

Villa
Väversunda, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Mjölby

72 m²

2 rum

1 912 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Mjölby
Fastighetsbyrån Mjölby
Johan III:s Väg 8C, Lgh 1001, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 5 apr. 2025

Johan III:s Väg 8C, Lgh 1001

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

104,5 m²

4 rum

7 820 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-39 %

20 096 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i mars 2025

Nådendalsvägen 2H, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 24 mar. 2025

Nådendalsvägen 2H

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

46 m²

1,5 rum

3 914 kr/mån

Slutpris 425 000 kr-14 %

9 239 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Aska 124, Askliden, Aska, Vadstena kommun
  • Såld 14 mar. 2025

Aska 124, Askliden

Villa
Aska, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

150 m²

6 rum

2 110 m²

Slutpris 4 200 000 kr+11 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Katarinas väg 4A, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 10 mar. 2025

Katarinas väg 4A

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

37,5 m²

1 rum

3 178 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 360 000 kr-4 %

9 600 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Riddargatan 2A, 3tr, Vadstena centralt, Vadstena kommun
  • Såld 5 mar. 2025

Riddargatan 2A, 3tr

Lägenhet
Vadstena centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

79 m²

3 rum

4 598 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 645 000 kr-7 %

8 165 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i februari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2025

Johan III:s väg 1C, 3 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

79 m²

3 rum

6 211 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

37 911 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Magnus Erikssons väg 6c, LM1102, Jakobs Gärde, Vadstena kommun
  • Såld 26 feb. 2025

Magnus Erikssons väg 6c, LM1102

Lägenhet
Jakobs Gärde, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

74 m²

3 rum

3 639 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 640 000 kr-18 %

8 649 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Lorentz Perssons Gata 7b, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 21 feb. 2025

Lorentz Perssons Gata 7b

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

73 m²

3 rum

4 373 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 825 000 kr±0 %

11 301 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Nådendalsvägen 2E, 2tr, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 21 feb. 2025

Nådendalsvägen 2E, 2tr

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

59 m²

2,5 rum

4 627 kr/mån

Slutpris 650 000 kr±0 %

11 017 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Mästargränd 4, Hagaområdet, Vadstena kommun
  • Såld 18 feb. 2025

Mästargränd 4

Radhus
Hagaområdet, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

117+64 m²

5 rum

519 m²

Slutpris 2 215 000 kr-13 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Hedvig Eleonoras gata 33, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 9 feb. 2025

Hedvig Eleonoras gata 33

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

154+50 m²

5 rum

911 m²

Slutpris 3 750 000 kr-17 %
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Motalagatan 15B, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 7 feb. 2025

Motalagatan 15B

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

67,5 m²

3 rum

5 488 kr/mån

Slutpris 695 000 kr-7 %

10 296 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Birgittas väg 4B, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 5 feb. 2025

Birgittas väg 4B

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

72 m²

3 rum

5 558 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 895 000 kr-6 %

12 431 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby

Sålt i januari 2025

Riddargatan 4f, Vadstena centralt, Vadstena kommun
  • Såld 31 jan. 2025

Riddargatan 4f

Lägenhet
Vadstena centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

32 m²

1 rum

2 114 kr/mån

Slutpris 320 000 kr-19 %

10 000 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Släggvägen 18, Borghamn, Vadstena kommun
  • Såld 27 jan. 2025

Släggvägen 18

Tomt
Borghamn, Vadstena kommun
HusmanHagberg Linköping

879 m²

Slutpris 620 000 kr+4 %
HusmanHagberg Linköping
HusmanHagberg Linköping
Johan III:s väg 8A, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 13 jan. 2025

Johan III:s väg 8A

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

97 m²

3 rum

7 080 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-5 %

28 866 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Riddargatan 2D, 2tr, Vadstena centralt, Vadstena kommun
  • Såld 10 jan. 2025

Riddargatan 2D, 2tr

Lägenhet
Vadstena centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

41,5 m²

1 rum

2 628 kr/mån

Slutpris 370 000 kr-18 %

8 916 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i december 2024

Borgmästaregatan 14, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 14 dec. 2024

Borgmästaregatan 14

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

127+92 m²

913 m²

Slutpris 2 450 000 kr-17 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Engelbrektsgatan 24D, 1 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 9 dec. 2024

Engelbrektsgatan 24D, 1 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

42,2 m²

1 rum

3 859 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 375 000 kr-5 %

8 886 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Hagavägen 2, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 5 dec. 2024

Hagavägen 2

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Motala

112+112 m²

7 rum

772 m²

Slutpris 2 195 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Motala
SkandiaMäklarna Motala
Riddargatan 4B, 1 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 4 dec. 2024

Riddargatan 4B, 1 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

70,5 m²

3 rum

4 053 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 720 000 kr-9 %

10 213 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Kung Valdemars väg 57, Kung Valdemar, Vadstena kommun
  • Såld 4 dec. 2024

Kung Valdemars väg 57

Villa
Kung Valdemar, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

158+58 m²

5 rum

880 m²

Slutpris 2 500 000 kr-11 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Motalagatan 15A, Vadstena centralt, Vadstena kommun
  • Såld 2 dec. 2024

Motalagatan 15A

Lägenhet
Vadstena centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

55 m²

2 rum

4 831 kr/mån

Slutpris 635 000 kr-7 %

11 545 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i november 2024

Villavägen 19, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 28 nov. 2024

Villavägen 19

Villa
Centralt, Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

179+89 m²

6 rum

617 m²

Slutpris 4 600 000 kr+2 %
SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby
Tåkerns kanal Kolsbron 100, Vadstena lantligt, Vadstena kommun
  • Såld 23 nov. 2024

Tåkerns kanal Kolsbron 100

Villa
Vadstena lantligt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

60+29 m²

4 rum

1 428 m²

Slutpris 2 045 000 kr+3 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Skänningegatan 15, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 9 nov. 2024

Skänningegatan 15

Villa
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

92 m²

5 rum

542 m²

Slutpris 3 800 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala

Sålt i oktober 2024

Riddargatan 4G, 1 vån - en halv trappa upp!, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 29 okt. 2024

Riddargatan 4G, 1 vån - en halv trappa upp!

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

59,5 m²

2 rum

3 718 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 675 000 kr-3 %

11 345 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Borgmästaregatan 37C, 2 vån, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 18 okt. 2024

Borgmästaregatan 37C, 2 vån

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

83,5 m²

4 rum

4 245 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 950 000 kr-17 %

11 377 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Riddargatan 4G, 3tr, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 16 okt. 2024

Riddargatan 4G, 3tr

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

87,5 m²

2 rum

5 310 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 875 000 kr-10 %

10 000 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Nådendalsvägen 2E, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 3 okt. 2024

Nådendalsvägen 2E

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

31 m²

1 rum

3 135 kr/mån

Slutpris 450 000 kr-20 %

14 516 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena

Sålt i september 2024

Klosterledsgatan 25C, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 20 sep. 2024

Klosterledsgatan 25C

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

76,5 m²

3 rum

4 728 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-9 %

41 830 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Riddargatan 2F, 1002, Vadstena centralt, Vadstena kommun
  • Såld 18 sep. 2024

Riddargatan 2F, 1002

Lägenhet
Vadstena centralt, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

80,5 m²

3 rum

4 765 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-12 %

13 043 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Morkullevägen 5, Quissberg, Vadstena kommun
  • Såld 14 sep. 2024

Morkullevägen 5

Villa
Quissberg, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

130+130 m²

5 rum

797 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 110 000 kr+18 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Birgittas väg 4B, Centralt , Vadstena kommun
  • Såld 6 sep. 2024

Birgittas väg 4B

Lägenhet
Centralt , Vadstena kommun
SkandiaMäklarna Mjölby

72 m²

3 rum

5 613 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 795 000 kr±0 %

11 042 kr/m²

SkandiaMäklarna Mjölby
SkandiaMäklarna Mjölby

Sålt i augusti 2024

Parkgatan 23, Centralt, Vadstena kommun
  • Såld 30 aug. 2024

Parkgatan 23

Lägenhet
Centralt, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

125 m²

4 rum

6 000 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr-12 %

17 600 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Kastanjevägen 3, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 21 aug. 2024

Kastanjevägen 3

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

88+50 m²

4 rum

719 m²

Slutpris 1 300 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Tycklingevägen 2, Tycklinge, Vadstena kommun
  • Såld 21 aug. 2024

Tycklingevägen 2

Villa
Tycklinge, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

110+45 m²

4 rum

722 m²

Slutpris 1 525 000 kr-15 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Borgmästaregatan 19, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 16 aug. 2024

Borgmästaregatan 19

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

236+100 m²

10 rum

704 m²

Slutpris 3 250 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Visar 51 - 100 av 997

Artiklar från Hemnet