Vadstena kommun

Vadstena kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vadstena kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

997 sålda bostäder

Sålt i juni 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jun. 2017

Riddargatan 2A, 2 vån

Lägenhet
Nära Slottet och Centrum, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

79 m²

3 rum

4 407 kr/mån

Slutpris 740 000 kr+6 %

9 367 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2017

Korngatan 5

Villa
TYCKLINGE, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

129+10 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2017

Hagavägen 16

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

129 m²

5 rum

564 m²

Slutpris 2 040 000 kr±0 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2017

Tistorp 156

Fritidshus
STRÅ, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

28 m²

1 rum

0 kr/mån

Slutpris 325 000 kr+30 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2017

Riddargatan 4B, 2 vån

Lägenhet
Nära Slottet och Centrum, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

70,5 m²

3 rum

2 979 kr/mån

Slutpris 720 000 kr+21 %

10 213 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2017

Örberga-Säby 202

Villa
Örberga, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

120 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 600 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i maj 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 maj. 2017

KLOSTERLEDSGATAN 29C

Lägenhet
NÄRA CENTRUM, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

126 m²

5 rum

5 780 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

10 714 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 maj. 2017

Väversunda 168

Fritidshus
Ödeshög, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

70 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 maj. 2017

SKETTNAN 173

Villa
Strå, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

124+59 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 820 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 maj. 2017

Örberga 115

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

267 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 750 000 kr+23 %
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2017

Wasavägen 15

Villa
NÄRA SLOTTET OCH CENTRUM, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

140 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 295 000 kr+54 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2017

Borgmästaregatan 37A, 1 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

83,5 m²

4 rum

3 559 kr/mån

Slutpris 920 000 kr+5 %

11 018 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 maj. 2017

Skedet 132

Villa
Borghamn, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

79+15 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 maj. 2017

Ekenäs, Djurkälla

Villa
BORGHAMN, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

60 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 520 000 kr+39 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2017

Ringväg 27

Fritidshus
Järnevid, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

70,6+11,3 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 650 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Bjälbovägen 45, Bjälboområdet, Vadstena kommun
  • Såld 18 maj. 2017

Bjälbovägen 45

Villa
Bjälboområdet, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

135+38 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2017

Engelbrektsgatan 24B, 2 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

80,8 m²

4 rum

5 997 kr/mån

Slutpris 475 000 kr-17 %

5 879 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2017

Bjälbovägen 39

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

120+63 m²

4 rum

1 008 m²

Slutpris 2 950 000 kr+20 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2017

Riddargatan 4G

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

87 m²

3 rum

4 133 kr/mån

Slutpris 650 000 kr±0 %

7 471 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2017

Skedagatan 302

Fritidshus
Borghamn, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

70 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+40 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i april 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2017

Mörby 201

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

45+40 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2017

Falkgatan 5

Villa
Quisberg, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

117+105 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2017

Magnus Erikssons Väg 12C, 3 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

61 m²

2 rum

2 662 kr/mån

Slutpris 625 000 kr±0 %

10 246 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Trädgårdsvägen 13, G:a Söder, Vadstena kommun
  • Såld 25 apr. 2017

Trädgårdsvägen 13

Villa
G:a Söder, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

73+73 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+15 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2017

Kastanjevägen 12

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

96+96 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2017

Johan III:s väg 15B

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

106,5 m²

3 rum

7 407 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

17 840 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2017

Borgmästaregatan 27B, 3 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

55,5 m²

2 rum

3 305 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+1 %

10 811 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2017

Släggvägen 4

Villa
BORGHAMN, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

83+60 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 700 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2017

Bergsvägen 6

Villa
BORGHAMN, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

88+55 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 765 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2017

Skänningegatan 29A, 1 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

53,5 m²

2 rum

3 647 kr/mån

Slutpris 635 000 kr+15 %

11 869 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2017

Riddargatan 4F, 1 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

56 m²

2 rum

2 470 kr/mån

Slutpris 630 000 kr+10 %

11 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2017

Borgmästaregatan 27B, 1 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

55,5 m²

2 rum

3 253 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+44 %

16 216 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2017

Järnvägsgatan 3D, 2 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

90 m²

3 rum

4 780 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+7 %

8 889 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2017

Magnus Erikssons Väg 6B, 3 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

74 m²

3 rum

3 072 kr/mån

Slutpris 760 000 kr+22 %

10 270 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2017

Kung Valdemars väg 94

Villa
Kung valdemar, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

109+107 m²

4 rum

836 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2017

Borgmästaregatan 7

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

178+89 m²

6 rum

817 m²

Slutpris 1 650 000 kr+10 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2017

Johan III:s Väg 8D, 2 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

91 m²

3 rum

5 923 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

26 374 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 mar. 2017

Borgmästaregatan 27A

Lägenhet
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

55,5 m²

2 rum

2 992 kr/mån

Slutpris 560 000 kr+42 %

10 090 kr/m²

Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2017

Lorentz Perssons Gata 7A, 3 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

69 m²

3 rum

4 402 kr/mån

Slutpris 760 000 kr+1 %

11 014 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Beckasinvägen 5, Vadstena, Vadstena kommun
  • Såld 5 mar. 2017

Beckasinvägen 5

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

167+17 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala

Sålt i februari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2017

Magnus Erikssons Väg 10B, 3 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

74 m²

3 rum

3 072 kr/mån

Slutpris 775 000 kr+12 %

10 473 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Bjälbovägen 107, Bjälboområdet, Vadstena kommun
  • Såld 27 feb. 2017

Bjälbovägen 107

Villa
Bjälboområdet, Vadstena kommun
LF Fastighetsförmedling Motala

114+8 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr-15 %
LF Fastighetsförmedling Motala
LF Fastighetsförmedling Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2017

Skänningegatan 29B, 2 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

53 m²

2 rum

3 653 kr/mån

Slutpris 610 000 kr+23 %

11 509 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 feb. 2017

Kung Valdemars väg 80

Villa
Vadstena, Vadstena kommun
Properties & Partners Vadstena

168+36 m²

5 rum

772 m²

Slutpris 2 700 000 kr+20 %
Properties & Partners Vadstena
Properties & Partners Vadstena
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2017

Östra Rännevallen 10

Villa
INNERSTADEN, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

160 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Sålt i januari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2017

Borgmästaregatan 27A, 1 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

55,5 m²

2 rum

3 266 kr/mån

Slutpris 550 000 kr+11 %

9 910 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jan. 2017

Johan III:s väg 26

Villa
VADSTENA - NÄRA CENTRUM, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

115+17 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2017

Björkvägen 4a

Villa
VADSTENA, Vadstena kommun
Svensk Fastighetsförmedling Motala

126,4+17 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Motala
Svensk Fastighetsförmedling Motala

Sålt i december 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 dec. 2016

Borgmästaregatan 37C, 3 vån

Lägenhet
Vadstena - Centralt, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

83,5 m²

4 rum

3 589 kr/mån

Slutpris 895 000 kr+19 %

10 719 kr/m²

Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2016

Svelviksvägen 33

Villa
VADSTENA - KUNGSVALLA, Vadstena kommun
Fastighetsbyrån Motala

112+141 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Motala
Fastighetsbyrån Motala

Visar 651 - 700 av 997

Artiklar från Hemnet