Svedala kommun

Svedala kommun

Alla slutpriser för bostäder - Svedala kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 280 sålda bostäder

Sålt i oktober 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Österkullavägen 10-1

Villa
Bjäret, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

198 m²

6 rum

1 595 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 600 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Anders Pålssons väg 25

Villa
Klågerup, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

224+139 m²

6 rum

729 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 100 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Norrbackavägen 12, Norrskog, Svedala kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Norrbackavägen 12

Villa
Norrskog, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

161+6 m²

6 rum

675 m²

Slutpris 4 400 000 kr-4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
BÖKEBERGSGATAN 8 C, Centralt, Svedala kommun
  • Såld 1 okt. 2025

BÖKEBERGSGATAN 8 C

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

53,5 m²

2 rum

4 639 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 150 000 kr-2 %

21 495 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

Sålt i september 2025

LÅNGGATAN 39 B, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 30 sep. 2025

LÅNGGATAN 39 B

Lägenhet
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

55,5 m²

2 rum

4 739 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr+13 %

19 820 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
RAPSFJÄRILGATAN 10, Erlandsdal, Svedala kommun
  • Såld 30 sep. 2025

RAPSFJÄRILGATAN 10

Villa
Erlandsdal, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

152 m²

6 rum

717 m²

Slutpris 4 700 000 kr-1 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
GLASMÄSTAREGATAN 7, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 25 sep. 2025

GLASMÄSTAREGATAN 7

Radhus
Tegelbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

142+8 m²

4 rum

376 m²

Slutpris 4 470 000 kr±0 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
BÖKEBERGSGATAN 6 A, Centrum, Svedala kommun
  • Såld 25 sep. 2025

BÖKEBERGSGATAN 6 A

Lägenhet
Centrum, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

37 m²

1 rum

3 299 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 680 000 kr-9 %

18 378 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2025

Araliagränd 11

Villa
Bara, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

173 m²

6 rum

599 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 025 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Jacob Hanssons väg 37, Klågerup, Svedala kommun
  • Såld 24 sep. 2025

Jacob Hanssons väg 37

Radhus
Klågerup, Svedala kommun
Öresund Fastighetsförmedling AB

104 m²

5 rum

7 041 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-6 %

22 596 kr/m²

Öresund Fastighetsförmedling AB
Öresund Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2025

Marbäcksgatan 4

Radhus
Marbäck, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

67 m²

2 rum

5 318 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr+3 %

23 881 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
SKABERSJÖ STATIONSVÄG 6-0, Skabersjö, Svedala kommun
  • Såld 23 sep. 2025

SKABERSJÖ STATIONSVÄG 6-0

Villa
Skabersjö, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

163+76 m²

6 rum

4 293 m²

Slutpris 4 725 000 kr+14 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
ÅKERBRUKSGATAN 64, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 23 sep. 2025

ÅKERBRUKSGATAN 64

Villa
Åkerbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

7 rum

433 m²

Slutpris 6 500 000 kr-4 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Byggmästaregatan 135, Svedala, Svedala kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Byggmästaregatan 135

Villa
Svedala, Svedala kommun
Croisette Hyllie

123+10 m²

5 rum

211 m²

Slutpris 4 100 000 kr-7 %
Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2025

Kyrkogatan 35A

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

52 m²

2 rum

6 089 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr±0 %

19 135 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AnnaEngman

Ingelstadsvägen 171-11

Villa
Västra Kärrstorp, Svedala kommun
Skånegårdar

114+97 m²

1,2 ha

Slutpris 4 600 000 kr+10 %
Skånegårdar
Skånegårdar
HANTVERKAREGATAN 24 C, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 18 sep. 2025

HANTVERKAREGATAN 24 C

Lägenhet
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

86 m²

3 rum

6 604 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 075 000 kr+1 %

24 128 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
HALLONGATAN 14, Påskaled, Svedala kommun
  • Såld 17 sep. 2025

HALLONGATAN 14

Radhus
Påskaled, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

110+72 m²

5 rum

473 m²

Slutpris 2 150 000 kr-4 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2025

Värbyängen 186

Radhus
Bara, Svedala kommun
Listed

108+54 m²

6 rum

135 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 490 000 kr-3 %
Listed
Listed
KRÅGEHOLMSVÄGEN 170-0, Krågeholm, Svedala kommun
  • Såld 17 sep. 2025

KRÅGEHOLMSVÄGEN 170-0

Villa
Krågeholm, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

100+89 m²

5 rum

895 m²

Slutpris 3 700 000 kr-1 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
GUSTAV ÖSTERLINS VÄG 9, Centrumnära / vid kyrkan, Svedala kommun
  • Såld 16 sep. 2025

GUSTAV ÖSTERLINS VÄG 9

Villa
Centrumnära / vid kyrkan, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

132+199 m²

6 rum

900 m²

Slutpris 5 675 000 kr+8 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Hantverkaregatan 24 D, Centralt, Svedala kommun
  • Såld 16 sep. 2025

Hantverkaregatan 24 D

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

86 m²

3 rum

6 490 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr+4 %

25 000 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
BYGGMÄSTAREGATAN 83B, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 15 sep. 2025

BYGGMÄSTAREGATAN 83B

Lägenhet
Tegelbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

105 m²

4 rum

6 153 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

23 810 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Hindstorpsvägen 102-6, Svedala, Svedala kommun
  • Såld 14 sep. 2025

Hindstorpsvägen 102-6

Villa
Svedala, Svedala kommun

187 m²

6 rum

1 062 m²

Slutpris 8 150 000 kr-5 %
Croisette Höllviken
KVITTENGATAN 8, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 12 sep. 2025

KVITTENGATAN 8

Villa
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

158+16 m²

6 rum

843 m²

Slutpris 5 500 000 kr-4 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
BYGGMÄSTAREGATAN 46, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 11 sep. 2025

BYGGMÄSTAREGATAN 46

Lägenhet
Tegelbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

102 m²

4 rum

7 235 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

25 441 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
LÅNGGATAN 35, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 10 sep. 2025

LÅNGGATAN 35

Lägenhet
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

80 m²

3 rum

6 363 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr+31 %

23 750 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
SLÅTTERBALKSGATAN 28, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 10 sep. 2025

SLÅTTERBALKSGATAN 28

Villa
Åkerbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

202+50 m²

7 rum

649 m²

Slutpris 8 250 000 kr-2 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
HERMAN HANSGATAN 23, Sockerbruksområdet, Svedala kommun
  • Såld 9 sep. 2025

HERMAN HANSGATAN 23

Radhus
Sockerbruksområdet, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

146 m²

5 rum

351 m²

Slutpris 3 750 000 kr±0 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Åkerbruksgatan 16, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Åkerbruksgatan 16

Villa
Åkerbruket, Svedala kommun
LF Fastighetsförmedling Svedala

116 m²

6 rum

5 716 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 595 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svedala
LF Fastighetsförmedling Svedala
MALMÖVÄGEN 1 B, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 8 sep. 2025

MALMÖVÄGEN 1 B

Lägenhet
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

35,5 m²

1 rum

3 033 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 660 000 kr-9 %

18 592 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Mästaregränd 48

Lägenhet
Tegelbruket, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

46 m²

2 rum

3 514 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

30 326 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Ekgatan 5, Bara, Svedala kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Ekgatan 5

Villa
Bara, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

120+2 m²

6 rum

608 m²

Slutpris 3 603 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Organistgatan 3C

Lägenhet
Svedala, Svedala kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

59,5 m²

2 rum

4 221 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

24 370 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2025

Asterngatan 84

Radhus
Astern, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

110 m²

4 rum

8 079 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

20 455 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Nils Åkessongatan 26, Sockerbruket, Svedala kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Nils Åkessongatan 26

Radhus
Sockerbruket, Svedala kommun
LF Fastighetsförmedling Svedala

128 m²

5 rum

211 m²

Slutpris 4 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svedala
LF Fastighetsförmedling Svedala
BARA BYVÄG 8-0, Bara kyrkby, Svedala kommun
  • Såld 2 sep. 2025

BARA BYVÄG 8-0

Villa
Bara kyrkby, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

202+82 m²

7 rum

3 000 m²

Slutpris 5 650 000 kr-5 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
VÄKTAREGATAN 54, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 2 sep. 2025

VÄKTAREGATAN 54

Radhus
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

112 m²

4 rum

5 682 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

23 661 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

Sålt i augusti 2025

Ekspinnaregatan 49, Erlandsdal, Svedala kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Ekspinnaregatan 49

Lägenhet
Erlandsdal, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

82,5 m²

3 rum

6 051 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr-5 %

25 394 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Mästaregränd 48

Lägenhet
Tegelbruket, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

70 m²

3 rum

5 347 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

28 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2025

Klockarevägen 141

Radhus
Klockarejorden, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

92+20 m²

3 rum

222 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2025

Nils Fredrikssongatan 7A

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

56,5 m²

2 rum

4 806 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

26 549 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Glasmästaregatan 5

Villa
Tegelbruket, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

142+8 m²

5 rum

506 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 350 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
MELONGATAN 1, Holma Gård, Svedala kommun
  • Såld 26 aug. 2025

MELONGATAN 1

Villa
Holma Gård, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

106+106 m²

5 rum

682 m²

Slutpris 4 550 000 kr-4 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
KÖRSBÄRSGATAN 11, Holma Gård, Svedala kommun
  • Såld 26 aug. 2025

KÖRSBÄRSGATAN 11

Villa
Holma Gård, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

136+108 m²

4 rum

616 m²

Slutpris 4 800 000 kr+9 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Jacob Hanssons väg 43, Klågerup, Svedala kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Jacob Hanssons väg 43

Radhus
Klågerup, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

96 m²

4 rum

5 823 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 440 000 kr-2 %

25 417 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
SIGVARD GRUBBES GATA 7, Bara, Svedala kommun
  • Såld 22 aug. 2025

SIGVARD GRUBBES GATA 7

Villa
Bara, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

139+10 m²

5 rum

504 m²

Slutpris 3 650 000 kr-6 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
BLÅSIPPEGATAN 6, Roslätt 2, Svedala kommun
  • Såld 22 aug. 2025

BLÅSIPPEGATAN 6

Villa
Roslätt 2, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

141 m²

5 rum

417 m²

Slutpris 4 500 000 kr+1 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
SJÖBRISVÄGEN 7, Sjödiken, Svedala kommun
  • Såld 21 aug. 2025

SJÖBRISVÄGEN 7

Villa
Sjödiken, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

87+70 m²

5 rum

1 188 m²

Slutpris 2 751 000 kr+12 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
MÖLLEVÄGEN 6, Holmeja, Svedala kommun
  • Såld 20 aug. 2025

MÖLLEVÄGEN 6

Villa
Holmeja, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

200 m²

6 rum

2 147 m²

Slutpris 6 700 000 kr+28 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet