Svedala kommun

Svedala kommun

Alla slutpriser för bostäder - Svedala kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 280 sålda bostäder

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026

Saltgatan 16

Villa
Roslätt, Svedala kommun
MOHV Svedala

133+22 m²

4 rum

457 m²

Slutpris 3 950 000 kr-1 %
MOHV Svedala
MOHV Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026

Blåklintsgatan 5

Villa
Roslätt, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

125+14 m²

6 rum

816 m²

Slutpris 4 200 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
LÖVBODSVÄGEN 12-1, Hindstorp, Svedala kommun
  • Såld 27 jan. 2026

LÖVBODSVÄGEN 12-1

Tomt
Hindstorp, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

901 m²

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Industrigatan 33, Svedala, Svedala kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Industrigatan 33

Lägenhet
Svedala, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100 m²

1 rum

1 948 kr/mån

Slutpris 1 035 000 kr-1 %

10 350 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vaniljgatan 10, Roslätt, Svedala kommun
  • Såld 25 jan. 2026

Vaniljgatan 10

Villa
Roslätt, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

133 m²

5 rum

600 m²

Slutpris 3 950 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2026

Hantverkaregatan 21C

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

55 m²

3 rum

5 437 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 030 000 kr+8 %

18 727 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Ekspinnaregatan 69

Radhus
Svedala, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

104 m²

4 rum

8 727 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

20 192 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Jacob Hanssons väg 14A, Klågerup, Svedala kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Jacob Hanssons väg 14A

Radhus
Klågerup, Svedala kommun
Notar

76 m²

3 rum

5 272 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 425 000 kr-7 %

31 908 kr/m²

Notar
Notar
Vismarlövsvägen 86-4, Klågerup - Lantligt, Svedala kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Vismarlövsvägen 86-4

Villa
Klågerup - Lantligt, Svedala kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

130 m²

4 rum

700 m²

Slutpris 1 950 000 kr-13 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Koltrastgränd 14, Klågerup, Svedala kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Koltrastgränd 14

Villa
Klågerup, Svedala kommun

146 m²

6 rum

734 m²

Slutpris 4 450 000 kr±0 %
Croisette Lund
Slåtterbalksgatan 29, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 5 jan. 2026

Slåtterbalksgatan 29

Lägenhet
Åkerbruket, Svedala kommun
ELITE Fastighetsförmedling

85 m²

4 rum

7 496 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr-6 %

26 471 kr/m²

ELITE Fastighetsförmedling
ELITE Fastighetsförmedling

Sålt i december 2025

KRÅKEGÅRDSVÄGEN 20, Krågeholm, Svedala kommun
  • Såld 28 dec. 2025

KRÅKEGÅRDSVÄGEN 20

Villa
Krågeholm, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

178+60 m²

6 rum

1,5 ha

Slutpris 6 750 000 kr-7 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Åkerbruksgatan 81, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Åkerbruksgatan 81

Villa
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

178 m²

6 rum

692 m²

Slutpris 7 250 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
MALMÖVÄGEN 1 A, Centrum, Svedala kommun
  • Såld 18 dec. 2025

MALMÖVÄGEN 1 A

Lägenhet
Centrum, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

46 m²

2 rum

3 791 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-11 %

22 826 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Torggatan 4, Bara, Svedala kommun
  • Såld 14 dec. 2025

Torggatan 4

Lägenhet
Bara, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

94 m²

4 rum

7 124 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 560 000 kr-5 %

27 234 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Slåtterbalksgatan 19, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 11 dec. 2025

Slåtterbalksgatan 19

Lägenhet
Åkerbruket, Svedala kommun
MOHV Svedala

105+18 m²

5 rum

6 303 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr-3 %

29 524 kr/m²

MOHV Svedala
MOHV Svedala
MÄSTAREGRÄND 50, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 7 dec. 2025

MÄSTAREGRÄND 50

Lägenhet
Tegelbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

46 m²

2 rum

3 516 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-13 %

26 087 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
MANDELPILSGRÄND 12, Bara, Svedala kommun
  • Såld 4 dec. 2025

MANDELPILSGRÄND 12

Villa
Bara, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

120+26 m²

5 rum

471 m²

Slutpris 4 000 000 kr-6 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

Sålt i november 2025

Slipstensgatan 17, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Slipstensgatan 17

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

5 rum

6 485 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-2 %

27 143 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Polismästaregatan 6, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Polismästaregatan 6

Villa
Tegelbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

154+22 m²

4 rum

591 m²

Slutpris 5 850 000 kr-2 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Byggmästaregatan 26, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 27 nov. 2025

Byggmästaregatan 26

Radhus
Tegelbruket, Svedala kommun
LF Fastighetsförmedling Svedala

102 m²

4 rum

7 235 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

24 020 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Svedala
LF Fastighetsförmedling Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Anders Pålssons väg 4B

Radhus
Klågerup, Svedala kommun
Bjurfors Malmö Öster

144 m²

6 rum

6 151 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr-5 %

25 000 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Näckrosgatan 20, Bara Backar, Svedala kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Näckrosgatan 20

Villa
Bara Backar, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

165 m²

6 rum

634 m²

Slutpris 6 400 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Klockarevägen 113

Radhus
Svedala, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

95 m²

4 rum

222 m²

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Johan Borgsgatan 4A

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

54,5 m²

2 rum

5 167 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 030 000 kr-14 %

18 899 kr/m²

Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Näckrosgatan 35

Radhus
Bara Backar, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

120 m²

5 rum

6 106 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

31 625 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Almvägen 5, Klågerup, Svedala kommun
  • Såld 16 nov. 2025

Almvägen 5

Radhus
Klågerup, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

113+105 m²

4 rum

352 m²

Slutpris 3 100 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
ORGANISTGATAN 2 A, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 12 nov. 2025

ORGANISTGATAN 2 A

Lägenhet
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

78,5 m²

3 rum

5 902 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 750 000 kr+6 %

22 293 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Anders Pålssons väg 7A, Klågerup, Svedala kommun
  • Såld 11 nov. 2025

Anders Pålssons väg 7A

Radhus
Klågerup, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

5 666 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 415 000 kr-7 %

28 081 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 nov. 2025

Torggatan 6

Lägenhet
Bara, Svedala kommun
Croisette Hyllie

94 m²

4 rum

7 124 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 110 000 kr-12 %

22 447 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025

Skabersjö banväg 11-1

Villa
Svedala, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

125 m²

5 rum

1 040 m²

Slutpris 3 500 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
GRÖNADALSGATAN 13, Grönadal, Svedala kommun
  • Såld 5 nov. 2025

GRÖNADALSGATAN 13

Lägenhet
Grönadal, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

104 m²

4 rum

4 824 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-2 %

27 404 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Cypressgatan 10, Bara, Svedala kommun
  • Såld 4 nov. 2025

Cypressgatan 10

Villa
Bara, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

170 m²

8 rum

542 m²

Slutpris 5 300 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i oktober 2025

Slipstensgatan 52, Åkerbruket, Svedala kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Slipstensgatan 52

Radhus
Åkerbruket, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

105 m²

4 rum

5 811 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 025 000 kr-2 %

28 810 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2025

Näckrosgatan 3

Radhus
Bara Backar, Svedala kommun
Croisette Hyllie

107 m²

5 rum

6 680 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 375 000 kr±0 %

31 542 kr/m²

Croisette Hyllie
Croisette Hyllie
Organistgatan 6C, Svedala, Svedala kommun
  • Såld 30 okt. 2025

Organistgatan 6C

Lägenhet
Svedala, Svedala kommun
LF Fastighetsförmedling Svedala

47 m²

2 rum

3 767 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-11 %

22 340 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Svedala
LF Fastighetsförmedling Svedala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Enskiftevägen 7

Villa
Svedala, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

103+65 m²

5 rum

851 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Kantorsvägen 94, Klockarejorden - Svedala, Svedala kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Kantorsvägen 94

Radhus
Klockarejorden - Svedala, Svedala kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

202 m²

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
HANTVERKAREGATAN 28 B, Centralt, Svedala kommun
  • Såld 29 okt. 2025

HANTVERKAREGATAN 28 B

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

63 m²

2 rum

5 001 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 073 000 kr-2 %

17 032 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Kastanjevägen 1, Klågerup, Svedala kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Kastanjevägen 1

Villa
Klågerup, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

97+97 m²

4 rum

807 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 570 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala
Rapsfjärilgatan 6, Erlandsdal, Svedala kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Rapsfjärilgatan 6

Villa
Erlandsdal, Svedala kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

131 m²

5 rum

640 m²

Slutpris 4 650 000 kr-6 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
VÄKTAREGATAN 42, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 25 okt. 2025

VÄKTAREGATAN 42

Lägenhet
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

112 m²

4 rum

5 887 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 750 000 kr±0 %

24 554 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
BYGGMÄSTAREGATAN 95, Tegelbruket, Svedala kommun
  • Såld 21 okt. 2025

BYGGMÄSTAREGATAN 95

Lägenhet
Tegelbruket, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

108 m²

5 rum

8 754 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr-4 %

24 074 kr/m²

Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 okt. 2025

Byastensvägen 1K

Radhus
Bara, Svedala kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

119 m²

5 rum

6 100 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 530 000 kr-4 %

29 664 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bara byväg 23-3, Bara, Svedala kommun
  • Såld 19 okt. 2025

Bara byväg 23-3

Villa
Bara, Svedala kommun
Bjurfors Malmö Öster

154+10 m²

7 rum

2 293 m²

Slutpris 4 950 000 kr-5 %
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Hantverkaregatan 21A, Centralt, Svedala kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Hantverkaregatan 21A

Lägenhet
Centralt, Svedala kommun
ELITE Fastighetsförmedling

44 m²

2 rum

4 763 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

24 886 kr/m²

ELITE Fastighetsförmedling
ELITE Fastighetsförmedling
MARKNADSTORGET 19, Centrumnära, Svedala kommun
  • Såld 8 okt. 2025

MARKNADSTORGET 19

Radhus
Centrumnära, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

216+15 m²

5 rum

268 m²

Slutpris 3 300 000 kr+5 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
LÅNGGATAN 7 B, Centrum, Svedala kommun
  • Såld 8 okt. 2025

LÅNGGATAN 7 B

Radhus
Centrum, Svedala kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

140+83 m²

6 rum

194 m²

Slutpris 3 300 000 kr-3 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Organistgatan 5B, Organisten, Svedala kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Organistgatan 5B

Lägenhet
Organisten, Svedala kommun
ELITE Fastighetsförmedling

47,5 m²

2 rum

3 513 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 280 000 kr-5 %

26 947 kr/m²

ELITE Fastighetsförmedling
ELITE Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2025

Violgatan 24

Villa
Roslätt, Svedala kommun
Fastighetsbyrån Svedala

91+25 m²

3 rum

403 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Svedala
Fastighetsbyrån Svedala

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet