Svalövs kommun

Svalövs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Svalövs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 719 sålda bostäder

Sålt i oktober 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 okt. 2024

Nygatan 15

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

140+64 m²

6 rum

540 m²

Slutpris 3 100 000 kr-3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tirup 2576, Tirup, Svalövs kommun
  • Såld 28 okt. 2024

Tirup 2576

Villa
Tirup, Svalövs kommun
Mäklarhuset Landskrona

133+133 m²

5 rum

903 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2024

Hantverksgatan 11

Villa
Röstånga, Svalövs kommun
HusmanHagberg Klippan

112+20 m²

4 rum

1 254 m²

Slutpris 1 600 000 kr-16 %
HusmanHagberg Klippan
HusmanHagberg Klippan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 okt. 2024

Föreningsgatan 17

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun

130+75 m²

3 rum

665 m²

Slutpris 1 800 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Ask 736

Villa
Ask, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

110+67 m²

4 rum

1 250 m²

Slutpris 1 400 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Stenestad 2490

Villa
Stenestad, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

73+58 m²

4 rum

1,2 ha

Slutpris 2 195 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Majorsgatan 63, Norrevång, Svalövs kommun
  • Såld 24 okt. 2024
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Majorsgatan 63

Lägenhet
Norrevång, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

117 m²

5 rum

7 585 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr±0 %

11 966 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Nejlikevägen 12, Billeberga - "blomområdet", Svalövs kommun
  • Såld 24 okt. 2024
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Nejlikevägen 12

Villa
Billeberga - "blomområdet", Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

145 m²

6 rum

708 m²

Slutpris 2 300 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Tomt nummer 11

Tomt
Kyrkvången, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

826 m²

  • Nyproduktion

Slutpris 413 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Lingatan 9, Röstånga, Svalövs kommun
  • Såld 18 okt. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Lingatan 9

Tomt
Röstånga, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

728 m²

Slutpris 97 552 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2024

Alvgatan 3

Villa
Tågarp, Svalövs kommun
Bjurfors Landskrona

145+27 m²

5 rum

948 m²

Slutpris 3 570 000 kr-4 %
Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Hagagatan 11, Röstånga, Svalövs kommun
  • Såld 7 okt. 2024
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Hagagatan 11

Villa
Röstånga, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

167+115 m²

7 rum

1 183 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv

Sålt i september 2024

Svalegatan 50, Svalöv - Centralt, Svalövs kommun
  • Såld 27 sep. 2024
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Svalegatan 50

Villa
Svalöv - Centralt, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

92+32 m²

6 rum

486 m²

Slutpris 1 100 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Lillevångsgatan 19

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
HusmanHagberg Helsingborg

100+80 m²

4 rum

884 m²

Slutpris 1 625 000 kr+2 %
HusmanHagberg Helsingborg
HusmanHagberg Helsingborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2024
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Bataljonsgatan 5

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

150+150 m²

5 rum

848 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Mimosavägen 4

Villa
Billeberga, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

114+133 m²

4 rum

829 m²

Slutpris 2 000 000 kr-20 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Centralgatan 4

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

128+10 m²

7 rum

616 m²

Slutpris 2 175 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Olstorpsvägen 44, Kågeröd, Svalövs kommun
  • Såld 20 sep. 2024
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Olstorpsvägen 44

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

60 m²

2 rum

1 235 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 sep. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Rönnebergsvägen 13

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

110+69 m²

5 rum

846 m²

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Stämmogatan 9

Tomt
Kyrkvången, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

1 128 m²

  • Nyproduktion

Slutpris 564 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 sep. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Stenhuggaregatan 12

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

105+20 m²

5 rum

1 573 m²

Slutpris 820 000 kr-18 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Baregatan 13A

Lägenhet
Svalöv, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

105 m²

4 rum

10 898 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 720 000 kr+25 %

6 857 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 aug. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Portgatan 1A

Lägenhet
Teckomatorp, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

56,7 m²

2 rum

4 143 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-6 %

14 122 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 aug. 2024

Trumpetgatan 14

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

125+36 m²

4 rum

722 m²

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Vittskövle 1139

Villa
Vittskövle, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

149+30 m²

5 rum

3 248 m²

Slutpris 1 400 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Järnvägsgatan 10 b, Teckomatorp, Svalövs kommun
  • Såld 27 aug. 2024
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Järnvägsgatan 10 b

Lägenhet
Teckomatorp, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

59 m²

2 rum

3 045 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 770 000 kr±0 %

13 051 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Västergatan 7, Teckomatorp, Svalövs kommun
  • Såld 25 aug. 2024
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Västergatan 7

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

99+40 m²

7 rum

505 m²

Slutpris 950 000 kr-27 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Tingsskrivaregatan 3, Södervång, Svalövs kommun
  • Såld 23 aug. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Tingsskrivaregatan 3

Villa
Södervång, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

100+15 m²

4 rum

612 m²

Slutpris 1 610 000 kr-10 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Billeberga tre 6791, Billeberga, Svalövs kommun
  • Såld 22 aug. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Billeberga tre 6791

Villa
Billeberga, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

110 m²

7 rum

1 889 m²

Slutpris 3 200 000 kr+28 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2024

Magleröd 2586

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
HusmanHagberg Klippan

100 m²

3 rum

3,1 ha

Slutpris 3 900 000 kr±0 %
HusmanHagberg Klippan
HusmanHagberg Klippan
Ängsgatan 10, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 16 aug. 2024
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Ängsgatan 10

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

160+18 m²

6 rum

731 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-17 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2024

Backavägen 19

Villa
Röstånga, Svalövs kommun
Bjurfors Landskrona

138+278 m²

7 rum

1 611 m²

Slutpris 3 450 000 kr+6 %
Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Rönnebergsvägen 32, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 14 aug. 2024
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Rönnebergsvägen 32

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

198+100 m²

7 rum

1 354 m²

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Vivenröd 781, Röstånga, Svalövs kommun
  • Såld 12 aug. 2024
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Vivenröd 781

Villa
Röstånga, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

120+25 m²

4 rum

901 m²

Slutpris 2 395 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Västergatan 3

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

234+164 m²

367 m²

Slutpris 1 100 000 kr-39 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv

Sålt i juli 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2024
profilfoto på mäklare
SaraJohannesson

Hedenborg 6320

Villa
Billeberga, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

110+60 m²

5 rum

886 m²
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Fjärshusgatan 6

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

165 m²

5 rum

641 m²

Slutpris 3 190 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Rovehus 2916, Kågeröd, Svalövs kommun
  • Såld 24 jul. 2024
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Rovehus 2916

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

82 m²

4 rum

5 166 m²

Slutpris 2 150 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Häggatan 9, Kågeröd, Svalövs kommun
  • Såld 20 jul. 2024
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Häggatan 9

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

77+75 m²

3 rum

620 m²

Slutpris 1 500 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Munkagårda 2338, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 19 jul. 2024
profilfoto på mäklare
SusanneDurgaram

Munkagårda 2338

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
RDI AB

60+30 m²

4 rum

1 989 m²

Slutpris 1 500 000 kr-12 %
RDI AB
RDI AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2024
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Magleröd 2609

Villa
Stenestad, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

87 m²

3 rum

1 425 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-16 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Backavägen 21, Röstånga, Svalövs kommun
  • Såld 11 jul. 2024
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Backavägen 21

Villa
Röstånga, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

149+100 m²

6 rum

1 228 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Torrlösa 2105, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 8 jul. 2024
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Torrlösa 2105

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

70+100 m²

3 rum

989 m²

Slutpris 700 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Rödahus 3600, Kågeröd, Svalövs kommun
  • Såld 4 jul. 2024
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Rödahus 3600

Villa
Kågeröd, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

185 m²

6 rum

2,4 ha
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Allarpshus 1273, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 1 jul. 2024
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Allarpshus 1273

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

120+90 m²

5 rum

802 m²

Slutpris 1 100 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv

Sålt i juni 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2024
profilfoto på mäklare
SaraJohannesson

Ängabäcksvägen 43

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

100 m²

4 rum

490 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Ängabäcksvägen 60, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 28 jun. 2024
profilfoto på mäklare
SusanneDurgaram

Ängabäcksvägen 60

Radhus
Svalöv, Svalövs kommun
RDI AB

90 m²

3 rum

7 800 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+15 %

26 667 kr/m²

RDI AB
RDI AB
Norrvidinge 1109, Teckomatorp, Svalövs kommun
  • Såld 27 jun. 2024
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Norrvidinge 1109

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

224+47 m²

8 rum

1,4 ha

Slutpris 5 300 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Klarinettgatan 10, Kyrkvången, Svalövs kommun
  • Såld 26 jun. 2024
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Klarinettgatan 10

Villa
Kyrkvången, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

149+85 m²

5 rum

817 m²

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2024
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Stämmogatan 5

Tomt
Kyrkvången, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

1 088 m²

  • Nyproduktion

Slutpris 544 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv

Visar 201 - 250 av 1719

Artiklar från Hemnet