Svalövs kommun

Svalövs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Svalövs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 719 sålda bostäder

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2025
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Portgatan 1A

Lägenhet
Teckomatorp, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

57 m²

2 rum

4 143 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr+1 %

14 035 kr/m²

Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2025
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Halmstadby 3640

Gård/Skog
Kågeröd, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

141+269 m²

5 rum

2 832 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr+34 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2025
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Spannmålsgatan 16

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

104+40 m²

6 rum

319 m²

Slutpris 1 850 000 kr-26 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i februari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2025

Plåtslagaregatan 2I

Lägenhet
Teckomatorp, Svalövs kommun
Bjurfors Landskrona

80 m²

3 rum

7 695 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

20 000 kr/m²

Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Källstorps gård 2271, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 21 feb. 2025

Källstorps gård 2271

Gård/Skog
Svalöv, Svalövs kommun
Valvet Mäklarkontor AB

469+87 m²

15 rum

74 ha

Slutpris 32 000 000 kr+23 %
Valvet Mäklarkontor AB
Valvet Mäklarkontor AB
Östergatan 8, Teckomatorp, Svalövs kommun
  • Såld 20 feb. 2025
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Östergatan 8

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

80 m²

3 rum

1 024 m²

Slutpris 1 965 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Övre Gillastig 1370, Röstånga, Svalövs kommun
  • Såld 18 feb. 2025
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Övre Gillastig 1370

Gård/Skog
Röstånga, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

150+350 m²

5 rum

9,5 ha

Slutpris 4 250 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Skrävlinge 1695, Teckomatorp, Svalövs kommun
  • Såld 18 feb. 2025

Skrävlinge 1695

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
Svenska Mäklarhuset Landskrona

145 m²

5 rum

571 m²

Slutpris 1 350 000 kr-15 %
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Svenska Mäklarhuset Landskrona
Ängsgatan 13, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 14 feb. 2025
profilfoto på mäklare
AxelBöös

Ängsgatan 13

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne

128+152 m²

4 rum

752 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
SkandiaMäklarna Nordvästra Skåne
Bleckslagaregatan 12, Teckomatorp, Svalövs kommun
  • Såld 11 feb. 2025
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Bleckslagaregatan 12

Övrigt
Teckomatorp, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv
824 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Värmövägen 15, Billeberga, Svalövs kommun
  • Såld 6 feb. 2025

Värmövägen 15

Villa
Billeberga, Svalövs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

238+69 m²

6 rum

690 m²

Slutpris 3 295 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Billingevägen 10, Röstånga, Svalövs kommun
  • Såld 4 feb. 2025
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Billingevägen 10

Villa
Röstånga, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

115+100 m²

4 rum

854 m²

Slutpris 660 000 kr-34 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv

Sålt i januari 2025

Södervångsgatan 6, Södervång, Svalövs kommun
  • Såld 28 jan. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Södervångsgatan 6

Lägenhet
Södervång, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

105,5 m²

4 rum

8 020 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr±0 %

8 057 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2025
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Konga 1451

Villa
Konga, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

180 m²

6 rum

1,7 ha

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Idrottsgatan 14, Svalöv, Svalövs kommun
  • Såld 23 jan. 2025
profilfoto på mäklare
AnnikaChristensson

Idrottsgatan 14

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

112+61 m²

5 rum

841 m²

Slutpris 1 850 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2025
profilfoto på mäklare
EmanuelKvist

Hammargatan 9

Villa
Teckomatorp, Svalövs kommun
LF Fastighetsförmedling Svalöv

130+80 m²

6 rum

694 m²

Slutpris 3 500 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Svalöv
LF Fastighetsförmedling Svalöv
Årupsvägen 31, Billeberga, Svalövs kommun
  • Såld 21 jan. 2025
profilfoto på mäklare
LindaLindhake

Årupsvägen 31

Villa
Billeberga, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

150+130 m²

5 rum

900 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Svalöv
Fastighetsbyrån Svalöv
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2025
profilfoto på mäklare
ÅsaNilsson

Svalegatan 48

Villa
Svalöv, Svalövs kommun
Fastighetsbyrån Svalöv

130+12 m²

4 rum

681 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Svalöv