Stockholms län

Stockholms län

Alla slutpriser för bostäder - Stockholms län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

511 954 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Kaptensvägen 1

Fritidshus
Väddö - Tomta, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

70+30 m²

5 rum

2 218 m²

Slutpris 2 050 000 kr+8 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Mariagatan 7B, Sundbyberg, Sundbybergs kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Mariagatan 7B

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Svenska Mäklarhuset Sundbyberg

64 m²

3,5 rum

3 663 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 730 000 kr+18 %

73 906 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Sundbyberg
Svenska Mäklarhuset Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Klinkervägen 4

Radhus
Lina Hage, Södertälje kommun
Prime Fastighetsförmedling

101 m²

4 rum

7 991 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+5 %

23 762 kr/m²

Prime Fastighetsförmedling
Prime Fastighetsförmedling
Karlavägen 4, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
KasperGeerd

Karlavägen 4

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
SJÖMAN\PARTNERS

38 m²

2 rum

1 464 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 500 000 kr+16 %

144 737 kr/m²

SJÖMAN\PARTNERS
SJÖMAN\PARTNERS
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Storängsgatan 5

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Notar

56 m²

2 rum

5 035 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr±0 %

91 071 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Småskärsvägen 17

Tomt
Skeviksstrand, Värmdö kommun
Fastighetsbyrån Värmdö

2 250 m²

Slutpris 4 100 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Värmdö
Fastighetsbyrån Värmdö
Hallandsgatan 50B, Södermalm - Skanstull, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Hallandsgatan 50B

Lägenhet
Södermalm - Skanstull, Stockholms kommun
HusmanHagberg Södermalm/Gamla Stan

27 m²

1 rum

2 093 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 750 000 kr+27 %

138 889 kr/m²

HusmanHagberg Södermalm/Gamla Stan
HusmanHagberg Södermalm/Gamla Stan
Bergsgatan 57B, 4tr, Kungsholmen - Rådhuset, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
ErikLundkvist

Bergsgatan 57B, 4tr

Lägenhet
Kungsholmen - Rådhuset, Stockholms kommun
Widerlöv Kungsholmen

66 m²

2 rum

1 970 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 9 200 000 kr+13 %

139 394 kr/m²

Widerlöv Kungsholmen
Widerlöv Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Holmsundsvägen 20

Tomt
Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

2 295 m²

Slutpris 740 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Rindögatan 10, Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Rindögatan 10

Lägenhet
Gärdet, Stockholms kommun
Alicia Edelman Gärdet/Hjorthagen

28 m²

1 rum

1 650 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+6 %

125 000 kr/m²

Alicia Edelman Gärdet/Hjorthagen
Alicia Edelman Gärdet/Hjorthagen
Kronobergsgatan 24, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
VendelaLundmark

Kronobergsgatan 24

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
Alicia Edelman Kungsholmen/Essingeöarna

72 m²

3 rum

2 904 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 650 000 kr+5 %

106 250 kr/m²

Alicia Edelman Kungsholmen/Essingeöarna
Alicia Edelman Kungsholmen/Essingeöarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Noorsgatan 13

Lägenhet
Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

89,8 m²

4 rum

Slutpris 2 850 000 kr

31 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Peter Myndes backe 22, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Peter Myndes backe 22

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
BOSTHLM Nacka

73 m²

3 rum

5 213 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 720 000 kr+10 %

105 753 kr/m²

BOSTHLM Nacka
BOSTHLM Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Rudkällavägen 3CC

Lägenhet
Nykvarn, Nykvarns kommun
Fastighetsbyrån Nykvarn

20,5 m²

1 rum

Slutpris 900 000 kr

43 902 kr/m²

Fastighetsbyrån Nykvarn
Fastighetsbyrån Nykvarn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Södra Kopparmoravägen 36

Villa
Värmdö, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

146+14 m²

8 rum

2 475 m²

Slutpris 3 700 000 kr+3 %
HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Fredsgatan 12B, vån 2/3

Lägenhet
Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Svenska Mäklarhuset Sundbyberg

52 m²

2 rum

4 320 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 580 000 kr

68 846 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Sundbyberg
Svenska Mäklarhuset Sundbyberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Friluftsvägen 69

Villa
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

121 m²

5 rum

Slutpris 6 000 000 kr
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PeterBjörklund

Gröngölingsgatan 5

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

33,5 m²

1 rum

2 394 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

56 716 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Kopparvägen 51, Järfälla, Järfälla kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
EmillioAfram

Kopparvägen 51

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Bergets Ro Fastighetsförmedling

60,5 m²

2 rum

4 436 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr+3 %

28 099 kr/m²

Bergets Ro Fastighetsförmedling
Bergets Ro Fastighetsförmedling
Oskarslundsbacken 18, 2 tr!, Liljeholmskajen, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Oskarslundsbacken 18, 2 tr!

Lägenhet
Liljeholmskajen, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

79 m²

3 rum

5 275 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 750 000 kr+3 %

72 785 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
ErikLundkvist

Hantverkargatan 44A

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Widerlöv Kungsholmen

53 m²

2 rum

3 975 kr/mån

Slutpris 7 350 000 kr

138 679 kr/m²

Widerlöv Kungsholmen
Widerlöv Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Bäckavägen 6

Lägenhet
Östertälje, Södertälje kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

33,7 m²

2 rum

1 337 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

43 027 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

NOVAGRÄND 13

Radhus
Skälby, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

99 m²

4 rum

5 836 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 295 000 kr-3 %

33 283 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Bondegatan 25A, Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MattiasAsplund

Bondegatan 25A

Lägenhet
Stockholm – Södermalm, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm

68 m²

4 rum

4 187 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 100 000 kr+8 %

119 118 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
Adventsvägen 3, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Adventsvägen 3

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Notar

31 m²

1,5 rum

2 331 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr+2 %

86 935 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Sandfjärdsgatan 98

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Notar

75,5 m²

3 rum

6 393 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 405 000 kr±0 %

45 099 kr/m²

Notar
Notar
Moravägen 16A, Norra Lännersta, Nacka kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Moravägen 16A

Villa
Norra Lännersta, Nacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

195 m²

6 rum

935 m²

Slutpris 11 950 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Snättringevägen 74

Villa
Snättringe, Huddinge kommun
Bjurfors Huddinge/Älvsjö

148 m²

5 rum

1 001 m²

Slutpris 7 775 000 kr+11 %
Bjurfors Huddinge/Älvsjö
Bjurfors Huddinge/Älvsjö
Myggdalsvägen 64, Centrala Tyresö, Tyresö kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Myggdalsvägen 64

Lägenhet
Centrala Tyresö, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

90 m²

4 rum

7 694 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

25 500 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Vallmyravägen 9B, Länna, Huddinge kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AnnaFernandez

Vallmyravägen 9B

Villa
Länna, Huddinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna

121 m²

4 rum

815,6 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 495 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna
Blågransvägen 6, Långbro Park, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Blågransvägen 6

Lägenhet
Långbro Park, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta

101,5 m²

4 rum

8 418 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 495 000 kr±0 %

54 138 kr/m²

SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Nystadsgatan 10, 1 tr

Lägenhet
Akalla, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Kista

73 m²

3 rum

5 064 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr-3 %

25 959 kr/m²

Fastighetsbyrån Kista
Fastighetsbyrån Kista
Storängsvägen 65, Storängen, Norrtälje kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AndersLijsing

Storängsvägen 65

Fritidshus
Storängen, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

36 m²

2 rum

2 229 m²

Slutpris 1 300 000 kr+33 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Lojovägen 42, Rudboda, Lidingö kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Lojovägen 42

Lägenhet
Rudboda, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

62,9 m²

2 rum

5 599 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr-4 %

43 720 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JimmyRossetti

Plöjarvägen 108

Villa
Västerhaninge, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

109+9 m²

5 rum

215 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Bubbs väg 11, Hässelmara, Värmdö kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
TeréseEldered

Bubbs väg 11

Fritidshus
Hässelmara, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

64 m²

3 rum

3 720 m²

Slutpris 6 300 000 kr+27 %
SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Vintergatan 2

Lägenhet
Centrala Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Fastighetsbyrån Sundbyberg

32 m²

1 rum

2 001 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

71 875 kr/m²

Fastighetsbyrån Sundbyberg
Fastighetsbyrån Sundbyberg
Sandviksvägen 27c, Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
CamillaAlfredsson

Sandviksvägen 27c

Radhus
Hässelby Södra Villastad, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Vällingby/Hässelby/Spånga

103 m²

4 rum

5 889 kr/mån

Slutpris 4 800 000 kr+2 %

46 602 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vällingby/Hässelby/Spånga
Svensk Fastighetsförmedling Vällingby/Hässelby/Spånga
Sjöängsvägen 33B, Sjöängen, Huddinge kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AnnaFernandez

Sjöängsvägen 33B

Radhus
Sjöängen, Huddinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna

89 m²

4 rum

502 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 700 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna
Herrgårdsvägen 99, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Herrgårdsvägen 99

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Stad&Land

53 m²

2 rum

4 811 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 725 000 kr-3 %

32 547 kr/m²

Stad&Land
Stad&Land
Sparbanksvägen 74B, Accepterat pris!, Hägerstensåsen, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
EvelinaSchmekel

Sparbanksvägen 74B, Accepterat pris!

Lägenhet
Hägerstensåsen, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Hägersten/Liljeholmen/Skärholmen

81 m²

3 rum

7 067 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr-4 %

59 259 kr/m²

SkandiaMäklarna Hägersten/Liljeholmen/Skärholmen
SkandiaMäklarna Hägersten/Liljeholmen/Skärholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AndersLijsing

Stenbacken 17

Villa
Väddö, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

195+35 m²

6 rum

Slutpris 5 000 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026
profilfoto på mäklare
BaranKayhan

Solhemsvägen 4

Lägenhet
Västerhaninge, Haninge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Haninge

69 m²

3 rum

6 080 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

18 768 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Svensk Fastighetsförmedling Haninge
Värdsholmsgatan 3, Centralt, Södertälje kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Värdsholmsgatan 3

Lägenhet
Centralt, Södertälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn

44 m²

2 rum

3 972 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

47 727 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Svensk Fastighetsförmedling Södertälje/Nykvarn
Lostigen 38, Bergshamra, Solna kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Lostigen 38

Lägenhet
Bergshamra, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

19,5 m²

1 rum

2 000 kr/mån

Slutpris 2 060 000 kr+3 %

105 641 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Rangstagatan 18, 9 tr

Lägenhet
Bandhagen, Stockholms kommun
Notar

55 m²

2 rum

3 874 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr+4 %

52 727 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Pilvingegatan 42

Lägenhet
Skarpnäck, Stockholms kommun
HusmanHagberg Enskede

56 m²

2 rum

3 655 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+15 %

44 643 kr/m²

HusmanHagberg Enskede
HusmanHagberg Enskede
Drakenbergsgatan 1, entréplan, Södermalm-Högalid, Stockholms kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Drakenbergsgatan 1, entréplan

Lägenhet
Södermalm-Högalid, Stockholms kommun
Södermäklarna

110 m²

5 rum

5 280 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 10 500 000 kr+5 %

95 455 kr/m²

Södermäklarna
Södermäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Vitlingvägen 20

Villa
Sticklinge, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå

185+18 m²

6 rum

1 002 m²

Slutpris 15 700 000 kr-1 %
Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Järnlundsvägen 3, vån 2

Lägenhet
Årsta, Stockholms kommun
Notar

70 m²

3 rum

6 141 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 200 000 kr+5 %

60 000 kr/m²

Notar
Notar

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet