Uppsala kommun

Uppsala kommun; Par/Kedje/Radhus

Alla slutpriser för parhus, kedjehus och radhus - Uppsala kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 877 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Vitmossvägen 160, LINDBACKEN, Uppsala kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Vitmossvägen 160

Radhus
LINDBACKEN, Uppsala kommun
Riksmäklaren

126 m²

5 rum

4 989 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 285 000 kr±0 %

34 008 kr/m²

Riksmäklaren
Riksmäklaren
Vitmossvägen 237, LINDBACKEN, Uppsala kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Vitmossvägen 237

Radhus
LINDBACKEN, Uppsala kommun
Riksmäklaren

99 m²

5 rum

4 827 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

35 354 kr/m²

Riksmäklaren
Riksmäklaren
Malma ringväg 68B, Norby, Uppsala kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Malma ringväg 68B

Radhus
Norby, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

179 m²

9 rum

253 m²

Slutpris 5 650 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Hasselvägen 9F

Radhus
Storvreta, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

112 m²

5 rum

6 350 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr+2 %

29 018 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Sprintvägen 13

Radhus
Gunsta, Uppsala kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

118 m²

5 rum

6 613 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 425 000 kr±0 %

29 025 kr/m²

Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Svedbovägen 56

Radhus
Vänge, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

182+6 m²

6 rum

617 m²

Slutpris 4 200 000 kr
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Solstrålevägen 157, Storvreta, Uppsala kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Solstrålevägen 157

Radhus
Storvreta, Uppsala kommun
Riksmäklaren

104,5 m²

4 rum

9 051 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

19 091 kr/m²

Riksmäklaren
Riksmäklaren
Utgårdsvägen 53, Lindbacken, Uppsala kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Utgårdsvägen 53

Radhus
Lindbacken, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

109 m²

4 rum

4 554 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 925 000 kr+3 %

36 009 kr/m²

Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Puckvägen 33

Radhus
Björklinge, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala

136 m²

6 rum

428 m²

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Bonadsvägen 66

Radhus
Nåntuna, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

95 m²

4 rum

142 m²

Slutpris 4 100 000 kr-2 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Böljemolnsvägen 51, Fullerö, Uppsala kommun
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MattiasHellström

Böljemolnsvägen 51

Radhus
Fullerö, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

136 m²

5 rum

7 757 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 345 000 kr-1 %

24 596 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Tryffelvägen 23, Norby, Uppsala kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Tryffelvägen 23

Radhus
Norby, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala

115,5 m²

4 rum

9 228 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr±0 %

35 498 kr/m²

Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Ölandsresan 57, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 26 apr. 2026

Ölandsresan 57

Radhus
Sävja, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

126+14 m²

5,5 rum

232 m²

Slutpris 4 000 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Nämndemansvägen 38

Radhus
Nåntuna, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

126+65 m²

4 rum

641 m²

Slutpris 5 285 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Åskmolnsvägen 36

Radhus
Storvreta, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

136+10 m²

5 rum

347 m²

Slutpris 3 900 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Vitmossvägen 42, Lindbacken, Uppsala kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Vitmossvägen 42

Radhus
Lindbacken, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

127 m²

5 rum

5 500 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 825 000 kr-4 %

30 118 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Betgatan 3

Radhus
Uppsala, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

110+110 m²

5 rum

395 m²

Slutpris 4 680 000 kr+18 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026

Vintergatsvägen 3

Radhus
Storvreta, Uppsala kommun
SkandiaMäklarna Uppsala

140 m²

6 rum

409 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
SkandiaMäklarna Uppsala
SkandiaMäklarna Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Vitmossvägen 286

Radhus
Lindbacken, Uppsala kommun
Properties & Partners Uppsala

124 m²

5 rum

6 309 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr+1 %

35 887 kr/m²

Properties & Partners Uppsala
Properties & Partners Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Vitmossvägen 286

Radhus
Uppsala, Uppsala kommun
Properties & Partners Uppsala

124 m²

5 rum

6 309 kr/mån

Slutpris 4 450 000 kr+1 %

35 887 kr/m²

Properties & Partners Uppsala
Properties & Partners Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Skogstorpsvägen 68

Radhus
Lindbacken, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

134 m²

5 rum

7 887 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 150 000 kr±0 %

30 970 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Fältvägen 23, Norby, Uppsala kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Fältvägen 23

Radhus
Norby, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

124+11 m²

5 rum

406 m²

Slutpris 5 650 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Böljemolnsvägen 55, Fullerö, Uppsala kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Böljemolnsvägen 55

Radhus
Fullerö, Uppsala kommun
Cohen Mäklarbyrå

136 m²

5 rum

7 757 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 395 000 kr±0 %

24 963 kr/m²

Cohen Mäklarbyrå
Cohen Mäklarbyrå
Ölandsresan 7, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Ölandsresan 7

Radhus
Sävja, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

126 m²

4 rum

238 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Diskusvägen 23, Björklinge, Uppsala kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Diskusvägen 23

Radhus
Björklinge, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

139 m²

7 rum

401 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Hollandsresan 258, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Hollandsresan 258

Radhus
Sävja, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

108 m²

4 rum

214 m²

Slutpris 3 880 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Solstrålevägen 115

Radhus
Storvreta, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

104,5 m²

4 rum

9 094 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

19 091 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Tellusvägen 9

Radhus
Storvreta, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

129 m²

5 rum

658 m²

Slutpris 4 500 000 kr+13 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Björnmossvägen 27

Radhus
Lindbacken, Uppsala kommun
Properties & Partners Uppsala

116 m²

5 rum

5 628 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr+8 %

38 793 kr/m²

Properties & Partners Uppsala
Properties & Partners Uppsala
Västgötaresan 15, Sävja, Uppsala kommun
  • Såld 9 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MikaelBlom

Västgötaresan 15

Radhus
Sävja, Uppsala kommun
ROI Fastighetsmäkleri

119,5 m²

6 rum

9 646 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr+10 %

18 410 kr/m²

ROI Fastighetsmäkleri
ROI Fastighetsmäkleri
Sysslomansgatan 38A, Luthagen, Uppsala kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Sysslomansgatan 38A

Radhus
Luthagen, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

128+75 m²

6 rum

154 m²

Slutpris 8 100 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2026

Norbyvägen 137C

Radhus
Uppsala, Uppsala kommun
SkandiaMäklarna Uppsala

107+2 m²

5 rum

Slutpris 5 300 000 kr
SkandiaMäklarna Uppsala
SkandiaMäklarna Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2026

Genetikvägen 36

Radhus
Bäcklösa, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala

131 m²

6 rum

442 m²

Slutpris 6 000 000 kr±0 %
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Oxelstamsvägen 6A

Radhus
Skölsta, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

137 m²

6 rum

7 802 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 890 000 kr±0 %

28 394 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Vitmossvägen 148, LINDBACKEN, Uppsala kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Vitmossvägen 148

Radhus
LINDBACKEN, Uppsala kommun
Riksmäklaren

126 m²

5 rum

4 989 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 285 000 kr±0 %

34 008 kr/m²

Riksmäklaren
Riksmäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2026

Nyodlarvägen 33

Radhus
Bälinge, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

136+74 m²

4 rum

268 m²

Slutpris 4 125 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2026

Lodsmedsvägen 7

Radhus
Vattholma, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

136+12 m²

6 rum

567 m²

Slutpris 4 300 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2026

Gråalsvägen 30

Radhus
Lövstalöt, Uppsala kommun
Fastighetsbyrån Uppsala

76 m²

3 rum

491 m²

Slutpris 2 600 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Uppsala
Fastighetsbyrån Uppsala
Stenhuggarvägen 49, Herrhagen, Uppsala kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Stenhuggarvägen 49

Radhus
Herrhagen, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

118 m²

4 rum

5 257 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

30 466 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Västgötaresan 54

Radhus
Sävja, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

119,5 m²

5 rum

9 646 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 175 000 kr-5 %

18 201 kr/m²

Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Flottiljgatan 70

Radhus
Bärby Hage, Uppsala kommun
Bjurfors Uppsala

140+90 m²

7 rum

345 m²

Slutpris 5 920 000 kr+19 %
Bjurfors Uppsala
Bjurfors Uppsala
Malma backe 7U, Valsätra, Uppsala kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Malma backe 7U

Radhus
Valsätra, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

110+4 m²

6 rum

202 m²

Slutpris 5 960 000 kr+19 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Rubinvägen 14, Herrhagen, Uppsala kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Rubinvägen 14

Radhus
Herrhagen, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

118 m²

5 rum

243 m²

Slutpris 4 850 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Oslogatan 70

Radhus
Ekeby, Uppsala kommun
Cohen Mäklarbyrå

135 m²

5 rum

217 m²

Slutpris 5 580 000 kr+8 %
Cohen Mäklarbyrå
Cohen Mäklarbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Herrhagsvägen 206

Radhus
Stenhagen, Uppsala kommun
HusmanHagberg Uppsala

116 m²

5 rum

239 m²

Slutpris 3 910 000 kr+4 %
HusmanHagberg Uppsala
HusmanHagberg Uppsala

Sålt i februari 2026

Laduvägen 13, Valsätra, Uppsala kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Laduvägen 13

Radhus
Valsätra, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

124+73 m²

7 rum

375 m²

Slutpris 4 675 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2026

Torpsvängen 12

Radhus
Uppsala, Uppsala kommun
Cohen Mäklarbyrå

146 m²

6 rum

6 742 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 825 000 kr-2 %

26 199 kr/m²

Cohen Mäklarbyrå
Cohen Mäklarbyrå
Malma backe 7O, Malma Backe, Uppsala kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Malma backe 7O

Radhus
Malma Backe, Uppsala kommun
LF Fastighetsförmedling Uppsala

110+4 m²

5 rum

173 m²

Slutpris 5 200 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Uppsala
LF Fastighetsförmedling Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 feb. 2026

Oslogatan 40

Radhus
Ekeby, Uppsala kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

135 m²

5 rum

178 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 150 000 kr+12 %
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Henry Säldes väg 24E, Ulleråker, Uppsala kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Henry Säldes väg 24E

Radhus
Ulleråker, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

130 m²

5 rum

302 m²

Slutpris 6 750 000 kr+13 %
Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala

Visar 1 - 50 av 1877

Artiklar från Hemnet