Östhammars kommun

Östhammars kommun

Alla slutpriser för bostäder - Östhammars kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 622 sålda bostäder

Sålt i juli 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jul. 2018

Nils Arpis väg 8

Lägenhet
Alunda, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

113,5 m²

4 rum

5 575 kr/mån

Slutpris 810 000 kr±0 %

7 137 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2018

Rosendal 870

Fritidshus
Gräsö, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

60 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 920 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2018

Köpmangatan 4H

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

59,2 m²

2 rum

3 164 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+3 %

13 514 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2018

Carl Eldhs väg 91

Lägenhet
Österbybruk, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

50 m²

2 rum

3 149 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+10 %

16 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Skyndeln 139, Alunda, Östhammars kommun
  • Såld 11 jul. 2018
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Skyndeln 139

Villa
Alunda, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

134+63 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2018

Varglyan 9A

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

65+15 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 695 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2018

Snesslingesjö 240

Fritidshus
Öregrund, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

72 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 550 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2018

Bryggaregatan 27

Villa
Öregrund, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

125+88 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2018

Tvärnö Sjöhaga 291

Fritidshus
Öregrund, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

140+20 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2018

Blåbärsvägen 21

Villa
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

151+10 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2018

Myrvägen 9

Villa
Alunda, Östhammars kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

109+139 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 875 000 kr+1 %
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2018

Östra Lackeviksvägen 35

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

59,7+9 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 125 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2018

Stenskärsvägen 10

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

43 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2018

J.G Fredlunds väg 2

Villa
Alunda, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

126,4 m²

5 rum

0 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 050 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2018

Idrottsvägen 6B

Lägenhet
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

55 m²

2 rum

3 672 kr/mån

Slutpris 780 000 kr+4 %

14 182 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i juni 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2018
profilfoto på mäklare
TomasNyrén

Långgatan 31

Villa
Gimo, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

73+74 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr+44 %
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

Bild saknas

  • Såld 29 jun. 2018

Albertinas väg 49

Lägenhet
Alunda centrum, Östhammars kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

68 m²

3 rum

4 627 kr/mån

Slutpris 1 075 000 kr±0 %

15 809 kr/m²

Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Älvsnäs 255, Söderön, Östhammars kommun
  • Såld 29 jun. 2018

Älvsnäs 255

Fritidshus
Söderön, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

56 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 725 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jun. 2018

Ringvägen 3F

Lägenhet
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

68 m²

3 rum

4 267 kr/mån

Slutpris 870 000 kr+2 %

12 794 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2018

Norra Tullportsgatan 9B

Lägenhet
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

77,1 m²

3 rum

4 060 kr/mån

Slutpris 1 275 000 kr+11 %

16 537 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2018

Börstilsgatan 1

Villa
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

85+85 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 940 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jun. 2018

Fjärdstigen 3

Fritidshus
Öregrund, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

54 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jun. 2018

Engelbrektsgatan 6A

Lägenhet
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

64,2 m²

3 rum

4 491 kr/mån

Slutpris 930 000 kr-11 %

14 486 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Svartbäck 209, Gräsö, Östhammars kommun
  • Såld 20 jun. 2018

Svartbäck 209

Tomt
Gräsö, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

1 606 m²

Slutpris 595 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2018

Stor-Rångsen 134

Fritidshus
Forsmark, Östhammars kommun
Riksmäklaren

84+3 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 930 000 kr+10 %
Riksmäklaren
Riksmäklaren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2018

Gammelhusgatan 25, 27

Villa
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

108 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr+33 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Hanunda 150, Valö, Östhammars kommun
  • Såld 19 jun. 2018

Hanunda 150

Villa
Valö, Östhammars kommun
LF Fastighetsförmedling Östhammar

74+11 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 625 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Östhammar
LF Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2018

Snickarvägen 5

Villa
Hargshamn, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

122+66 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr+50 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2018

Källvägen 19

Villa
Stenskär, Östhammars kommun
HusmanHagberg Uppsala

95+2 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr-18 %
HusmanHagberg Uppsala
HusmanHagberg Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2018

Söderby-Karlsäng 63

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

74 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Strömmen 332, Östhammar, Östhammars kommun
  • Såld 15 jun. 2018
profilfoto på mäklare
TomasNyrén

Strömmen 332

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

135+56 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 550 000 kr+20 %
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2018

Rådmansgatan 17

Villa
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

204+110 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 350 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2018

Mandelblomsvägen 4

Fritidshus
Sandika, Östhammars kommun
Properties & Partners Uppsala

45+9 m²

3 rum

2 100 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Properties & Partners Uppsala
Properties & Partners Uppsala
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2018

Kelinge 227

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun

62 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2018

Ramhäll 124

Villa
Alunda, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

75 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Henriksberg 101, Alunda, Östhammars kommun
  • Såld 11 jun. 2018
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Henriksberg 101

Villa
Alunda, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

123+75 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+31 %
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Rösselgränd 7, Östhammar, Östhammars kommun
  • Såld 11 jun. 2018
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Rösselgränd 7

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

81 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 645 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2018

Hornugglan 42

Lägenhet
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

110 m²

4 rum

7 990 kr/mån

Slutpris 600 000 kr+41 %

5 455 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2018

Hargsvägen 2

Villa
Hargshamn, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

76 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 400 000 kr+36 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Karin Alinders väg 1, Alunda, Östhammars kommun
  • Såld 8 jun. 2018
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Karin Alinders väg 1

Lägenhet
Alunda, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

75,5 m²

4 rum

3 963 kr/mån

Slutpris 1 205 000 kr+21 %

15 960 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2018

Stenhusgatan 21

Radhus
Gimo, Östhammars kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

109 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 270 000 kr+30 %
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jun. 2018

Tjädervägen 5

Villa
Gimo, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

150+51 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Ekgatan 8, Öregrund, Östhammars kommun
  • Såld 7 jun. 2018
profilfoto på mäklare
TomasNyrén

Ekgatan 8

Lägenhet
Öregrund, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

108 m²

4 rum

4 490 kr/mån

Slutpris 1 520 000 kr+10 %

14 074 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2018

Braxenbol 10

Fritidshus
Hargshamn, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

65 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Klackskärsgatan 1 D, Östhammar, Östhammars kommun
  • Såld 5 jun. 2018
profilfoto på mäklare
SuneEriksson

Klackskärsgatan 1 D

Lägenhet
Östhammar, Östhammars kommun
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar

83 m²

3 rum

5 104 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-6 %

7 831 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Svensk Fastighetsförmedling Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2018

Norra Tullportsgatan 9A

Lägenhet
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

58,5 m²

2 rum

3 156 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+12 %

16 239 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2018

Klykmossevägen 11

Fritidshus
Gräsö, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

54 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 470 000 kr+65 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2018

Fjärdstigen 2

Fritidshus
Öregrund, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

62 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jun. 2018

Håkanssons Gata 16

Lägenhet
Öregrund, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

78,2 m²

3 rum

3 530 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

14 066 kr/m²

Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Sålt i maj 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 maj. 2018

Lindersvik 50

Fritidshus
Östhammar, Östhammars kommun
Fastighetsbyrån Östhammar

52 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+33 %
Fastighetsbyrån Östhammar
Fastighetsbyrån Östhammar

Visar 2201 - 2250 av 2500

Artiklar från Hemnet