Norrtälje kommun

Norrtälje kommun

Alla slutpriser för bostäder - Norrtälje kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

16 283 sålda bostäder

Sålt i juni 2024

Furudalsvägen 31, Östernäs, Norrtälje kommun
  • Såld 14 jun. 2024

Furudalsvägen 31

Fritidshus
Östernäs, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

30 m²

2 rum

1 533 m²

Slutpris 1 050 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Dalkärrsvägen 34, Hårnacka, Norrtälje kommun
  • Såld 14 jun. 2024

Dalkärrsvägen 34

Villa
Hårnacka, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

175 m²

6 rum

1 736 m²

Slutpris 6 375 000 kr+3 %
Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2024

Snävingevägen 15

Fritidshus
Riala-Sättra, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

77 m²

3 rum

2 115 m²

Slutpris 1 150 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Abrahamsbyvägen 59, Hummelbol, Norrtälje kommun
  • Såld 14 jun. 2024

Abrahamsbyvägen 59

Fritidshus
Hummelbol, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

100+35 m²

4 rum

4 577 m²

Slutpris 3 150 000 kr+21 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jun. 2024

Norrby brygga 9

Radhus
Norrby Gård, Norrtälje kommun
Svenska Mäklarhuset Norrtälje

59+60 m²

3 rum

325 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
Svenska Mäklarhuset Norrtälje
Svenska Mäklarhuset Norrtälje
Ortvägen 8, Herräng, Norrtälje kommun
  • Såld 13 jun. 2024

Ortvägen 8

Fritidshus
Herräng, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

99+171 m²

4 rum

1 922 m²

Slutpris 1 400 000 kr-6 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Persängsvägen 30, Håtö, Norrtälje kommun
  • Såld 13 jun. 2024

Persängsvägen 30

Fritidshus
Håtö, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

65 m²

3 rum

1 959 m²

Slutpris 2 875 000 kr-10 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2024

Artursviken 15

Fritidshus
Singö - Norrvreta, Norrtälje kommun
Sjönära Fastigheter AB

97 m²

3 rum

1 585 m²

Slutpris 11 000 000 kr±0 %
Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Grisslehamnsvägen 27A, Älmsta, Norrtälje kommun
  • Såld 13 jun. 2024
profilfoto på mäklare
Ann-SofieDemander

Grisslehamnsvägen 27A

Villa
Älmsta, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

108+33 m²

4 rum

2 909 m²

Slutpris 2 100 000 kr-8 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Billborgsgatan 10, Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 13 jun. 2024

Billborgsgatan 10

Lägenhet
Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

38,2 m²

1 rum

1 711 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 640 000 kr+1 %

42 932 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jun. 2024

Narvagatan 31

Lägenhet
Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

106 m²

4 rum

9 531 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

33 019 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Stallbacken 4, Bergshamra - Enviken, Norrtälje kommun
  • Såld 13 jun. 2024

Stallbacken 4

Fritidshus
Bergshamra - Enviken, Norrtälje kommun
Svenska Mäklargruppen

59 m²

3 rum

1 395 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Svenska Mäklargruppen
Svenska Mäklargruppen
Dalbyvägen 11F, Färsna, Norrtälje kommun
  • Såld 12 jun. 2024

Dalbyvägen 11F

Lägenhet
Färsna, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

36 m²

1 rum

3 679 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 885 000 kr-1 %

24 583 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Esplanaden 7C, Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 12 jun. 2024

Esplanaden 7C

Lägenhet
Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

56,6 m²

2 rum

3 384 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

29 947 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Stockholmsvägen 25 A, Centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 12 jun. 2024

Stockholmsvägen 25 A

Lägenhet
Centralt, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

58 m²

2 rum

3 057 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr+3 %

29 310 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2024

Skogsvägen 4

Villa
Hallstavik, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

72+68 m²

6 rum

1 276 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2024
profilfoto på mäklare
HannaForsberg

Lillsjövägen 33

Fritidshus
Svensboda, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

55 m²

3 rum

2 395 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2024

Dalbovägen 20

Villa
Riala, Norrtälje kommun
Jägholm Norrortsmäklarna

92+21,5 m²

4 rum

2 110 m²

Slutpris 2 300 000 kr-4 %
Jägholm Norrortsmäklarna
Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2024

Trädgårdsgatan 2B

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
SkandiaMäklarna Norrtälje

95 m²

4 rum

7 140 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

38 895 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrtälje
SkandiaMäklarna Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2024

Blidö Söderskogs väg 42

Fritidshus
Blidö, Båtplats, Norrtälje kommun
Svenska Mäklarhuset Norrtälje

117+10 m²

6 rum

5 629 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr-4 %
Svenska Mäklarhuset Norrtälje
Svenska Mäklarhuset Norrtälje
MARENVÄGEN 8, Spersboda, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jun. 2024

MARENVÄGEN 8

Fritidshus
Spersboda, Norrtälje kommun
Mäklarringen Österåker

54 m²

3 rum

2 295 m²

Slutpris 1 500 000 kr-21 %
Mäklarringen Österåker
Mäklarringen Österåker
Kyrksjövägen 5, Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jun. 2024

Kyrksjövägen 5

Gård/Skog
Norrtälje, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

152+10 m²

4 rum

1,3 ha

Slutpris 5 400 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Stora Brogatan 12A, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jun. 2024

Stora Brogatan 12A

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

44,5 m²

1 rum

2 175 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

42 697 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Kusbyvägen 29B, Hallstavik, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jun. 2024

Kusbyvägen 29B

Lägenhet
Hallstavik, Norrtälje kommun

68 m²

3 rum

3 265 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

13 162 kr/m²

Roslagens Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2024

Norrgärdesvägen 179

Fritidshus
Grisslehamn, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

55 m²

3 rum

2 014 m²

Slutpris 1 850 000 kr+3 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2024

Norra Havsängen 18

Fritidshus
Norra Havsängen, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

60 m²

3 rum

3 868 m²

Slutpris 2 950 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Briggvägen 16, Båtsviken, Norrtälje kommun
  • Såld 10 jun. 2024

Briggvägen 16

Fritidshus
Båtsviken, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

69 m²

3 rum

1 453 m²

Slutpris 4 700 000 kr+12 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2024

Esplanaden 18 A

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

76 m²

3 rum

3 652 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr-2 %

29 605 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Granövägen 30C, Blidö - Granö, Norrtälje kommun
  • Såld 10 jun. 2024
profilfoto på mäklare
MarkoÅslund

Granövägen 30C

Tomt
Blidö - Granö, Norrtälje kommun
Wallin & Co AB

2 044 m²

Slutpris 650 000 kr-7 %
Wallin & Co AB
Wallin & Co AB
Sandgatan 13A, Sandkilen, Norrtälje kommun
  • Såld 10 jun. 2024

Sandgatan 13A

Lägenhet
Sandkilen, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

80 m²

3 rum

4 268 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-5 %

25 625 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Grossgärdsgatan 4, Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 9 jun. 2024

Grossgärdsgatan 4

Lägenhet
Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

83,4 m²

3 rum

5 090 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr+5 %

27 578 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2024
profilfoto på mäklare
HannaForsberg

Kungsgatan 11

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

55,5 m²

2 rum

3 689 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 925 000 kr+20 %

34 685 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Lilla Björkvägen 12, Björknäs, Norrtälje kommun
  • Såld 9 jun. 2024
profilfoto på mäklare
MariaAlex

Lilla Björkvägen 12

Fritidshus
Björknäs, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

57 m²

2 rum

2 513 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Kvarnbol 7, Rimbo, Norrtälje kommun
  • Såld 9 jun. 2024

Kvarnbol 7

Villa
Rimbo, Norrtälje kommun
Husaffären i Roslagen

85+5 m²

4 rum

4 680 m²

Slutpris 2 025 000 kr-19 %
Husaffären i Roslagen
Husaffären i Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2024

Brittastigen 10

Fritidshus
Byholma, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

75 m²

3 rum

1 870 m²

Slutpris 1 950 000 kr-7 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2024

Norrvretavägen 45

Fritidshus
Singö Norrvreta, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

87+3 m²

3 rum

4 695 m²

Slutpris 2 500 000 kr-7 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Örnvägen 6, Rådmansö - Södersvik, Norrtälje kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Örnvägen 6

Villa
Rådmansö - Södersvik, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

168 m²

6 rum

1 926 m²

Slutpris 4 100 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Edebovägen 20, Häverödal, Norrtälje kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Edebovägen 20

Villa
Häverödal, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

141+66 m²

7 rum

2 291 m²

Slutpris 1 250 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Gummarö båtmansväg 8, Björknäs, Norrtälje kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Gummarö båtmansväg 8

Fritidshus
Björknäs, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

83 m²

3 rum

3 152 m²

Slutpris 4 950 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Simpbylevägen 12 C, Gransäter, Norrtälje kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Simpbylevägen 12 C

Lägenhet
Gransäter, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

62,5 m²

2 rum

2 889 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 630 000 kr+2 %

26 080 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jun. 2024

Björbovägen 22

Fritidshus
Björhövda, Norrtälje kommun

165 m²

6 rum

4 299 m²

Slutpris 7 600 000 kr-4 %
Mäklarringen Norrtälje
Maria Winkvists väg 10A, Norrtälje stad - Solbacka strand, Norrtälje kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Maria Winkvists väg 10A

Lägenhet
Norrtälje stad - Solbacka strand, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

46 m²

2 rum

3 617 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

34 674 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Enbärsvägen 8, Fågelsången, Norrtälje kommun
  • Såld 7 jun. 2024

Enbärsvägen 8

Villa
Fågelsången, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

100+33 m²

5 rum

727 m²

Slutpris 4 400 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Vikensbergsvägen 34, Gottröra, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jun. 2024

Vikensbergsvägen 34

Villa
Gottröra, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

105+43 m²

4 rum

2 678 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2024

Vigelsjövägen 3D

Lägenhet
Norrtälje stad - Vigelsjö, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

76,3 m²

3 rum

3 715 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 925 000 kr+7 %

25 229 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2024

Vigelsjövägen 14 A

Lägenhet
Vigelsjö, Norrtälje kommun

77,1 m²

3 rum

4 393 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 620 000 kr-2 %

21 012 kr/m²

Hemverket AB
Drottninggatan 3A, Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jun. 2024

Drottninggatan 3A

Lägenhet
Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

35 m²

1 rum

2 939 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr-4 %

42 714 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Safirgatan 9, Övre Bryggårdsgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jun. 2024

Safirgatan 9

Lägenhet
Övre Bryggårdsgärdet, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

35 m²

1 rum

2 897 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 075 000 kr-2 %

30 714 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Edsbro bruksgata 18, Edsbro, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jun. 2024
profilfoto på mäklare
Ann-SofieDemander

Edsbro bruksgata 18

Lägenhet
Edsbro, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

51 m²

1 rum

3 201 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 900 000 kr+38 %

17 647 kr/m²

MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jun. 2024

Björnövägen 50

Villa
Björnö/Norrtälje, Norrtälje kommun
Svenska Mäklarhuset Norrtälje

157 m²

6 rum

2 260 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 500 000 kr+6 %
Svenska Mäklarhuset Norrtälje
Svenska Mäklarhuset Norrtälje

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet