Norrtälje kommun

Norrtälje kommun

Alla slutpriser för bostäder - Norrtälje kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

16 284 sålda bostäder

Sålt i juli 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2024

Myskjalundsvägen 39,41,45

Fritidshus
Edsbro, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

98 m²

5,6 ha

Slutpris 1 305 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Bangårdsgatan 10B, Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jul. 2024

Bangårdsgatan 10B

Lägenhet
Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

64,7 m²

2 rum

4 644 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

30 835 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Hagen 2, Rimbo, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jul. 2024
profilfoto på mäklare
JohanW Karlsson

Hagen 2

Fritidshus
Rimbo, Norrtälje kommun
GESON MÄKLARE

86 m²

4 rum

1 353 m²

Slutpris 2 450 000 kr-2 %
GESON MÄKLARE
GESON MÄKLARE
Myskja gårdsväg 10, Myskja, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jul. 2024
profilfoto på mäklare
JohanW Karlsson

Myskja gårdsväg 10

Gård/Skog
Myskja, Norrtälje kommun
GESON MÄKLARE

105 m²

4 rum

Slutpris 2 560 000 kr-2 %
GESON MÄKLARE
GESON MÄKLARE
Östra Sjövägen 14, Gryta, Norrtälje kommun
  • Såld 11 jul. 2024
profilfoto på mäklare
SonjaMelchior

Östra Sjövägen 14

Fritidshus
Gryta, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

60+16 m²

3 rum

2 063 m²

Slutpris 2 300 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Färsnagatan 5a, Färsna, Norrtälje kommun
  • Såld 10 jul. 2024

Färsnagatan 5a

Lägenhet
Färsna, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

81 m²

4 rum

5 537 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 480 000 kr+8 %

30 617 kr/m²

Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2024

Söderfjälls byväg 24

Fritidshus
Söderfjäll, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

100 m²

6 rum

2 530 m²

Slutpris 3 200 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2024

Sättravägen 164

Villa
Sättra, Norrtälje kommun
Bjurfors Täby Danderyd

94 m²

5 rum

1 420 m²

Slutpris 2 950 000 kr+18 %
Bjurfors Täby Danderyd
Bjurfors Täby Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jul. 2024
profilfoto på mäklare
HannaForsberg

Södra Rådavägen 119

Fritidshus
Södra Råda, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

54+9 m²

3 rum

2 490 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2024

Stavsövägen 54

Fritidshus
Singö, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

75 m²

3 rum

2 111 m²

Slutpris 2 000 000 kr+11 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Solö backe 2, Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 9 jul. 2024

Solö backe 2

Villa
Norrtälje, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

135 m²

5 rum

3 220 m²

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2024

Tors väg 2

Villa
Centrala Älmsta, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

99+45 m²

4 rum

1 251 m²

Slutpris 2 395 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Gubbacken 6, Spersboda, Norrtälje kommun
  • Såld 9 jul. 2024

Gubbacken 6

Fritidshus
Spersboda, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

66 m²

3 rum

2 429 m²

Slutpris 2 200 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Trästa broväg 109, Trästa, Norrtälje kommun
  • Såld 9 jul. 2024

Trästa broväg 109

Villa
Trästa, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

124+68 m²

5 rum

1 961 m²

Slutpris 1 475 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Skeningevägen 32, Edsbro, Norrtälje kommun
  • Såld 9 jul. 2024
profilfoto på mäklare
AndersLijsing

Skeningevägen 32

Fritidshus
Edsbro, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

154 m²

7 rum

2 561 m²

Slutpris 3 600 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Brantbacksvägen 1, Frötuna - Vreta, Norrtälje kommun
  • Såld 8 jul. 2024

Brantbacksvägen 1

Fritidshus
Frötuna - Vreta, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

90+38 m²

4 rum

2 376 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-13 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Svartsättravägen 47, Rånäs, Norrtälje kommun
  • Såld 8 jul. 2024

Svartsättravägen 47

Fritidshus
Rånäs, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

35 m²

2 rum

1 684 m²

Slutpris 1 350 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2024

Åskärrets väg 20

Fritidshus
Norrtälje, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta

40 m²

3 rum

2 611 m²

Slutpris 1 675 000 kr+29 %
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Mäklarhuset Uppsala & Knivsta
Babordsvägen 10, Grisslehamn, Norrtälje kommun
  • Såld 6 jul. 2024

Babordsvägen 10

Fritidshus
Grisslehamn, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

70 m²

4 rum

1 904 m²

Slutpris 3 600 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Stenkullevägen 4, Västanvik, Norrtälje kommun
  • Såld 6 jul. 2024
profilfoto på mäklare
Ann-SofieDemander

Stenkullevägen 4

Fritidshus
Västanvik, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

58 m²

4 rum

2 367 m²

Slutpris 2 700 000 kr+13 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Yxlö källstig 14, Yxlö, Norrtälje kommun
  • Såld 6 jul. 2024
profilfoto på mäklare
JonasEricsson

Yxlö källstig 14

Fritidshus
Yxlö, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

48+22 m²

3 rum

1,4 ha

Slutpris 1 950 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Värdshusvägen 7A, Älmsta centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Värdshusvägen 7A

Lägenhet
Älmsta centralt, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

60 m²

2 rum

4 573 kr/mån

Slutpris 795 000 kr-6 %

13 250 kr/m²

Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Brigadgatan 6C, Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Brigadgatan 6C

Lägenhet
Norrtälje, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

105 m²

5 rum

5 900 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 705 000 kr±0 %

25 762 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Safirgatan 11, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Safirgatan 11

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

80,5 m²

3 rum

6 663 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-8 %

21 739 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Backa bergsväg 6, Björknäs, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Backa bergsväg 6

Fritidshus
Björknäs, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

63+9 m²

3 rum

2 167 m²

Slutpris 1 720 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Grindvägen 16 B, Grind, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Grindvägen 16 B

Lägenhet
Grind, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

84,3 m²

3 rum

4 011 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr-5 %

18 921 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Utvedavägen 140, Vätö, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024

Utvedavägen 140

Fritidshus
Vätö, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

85+22 m²

2 rum

2 228 m²

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Sparrtorpsvägen 13, Edsbro, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024
profilfoto på mäklare
Ann-SofieDemander

Sparrtorpsvägen 13

Fritidshus
Edsbro, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

32 m²

2 rum

2 670 m²

Slutpris 1 130 000 kr+14 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2024
profilfoto på mäklare
HannaForsberg

Anderssvedjavägen 79

Villa
Anderssvedja, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

75 m²

3 rum

1 973 m²

Slutpris 1 795 000 kr-10 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Nedergårdsvägen 3, Frötuna, Norrtälje kommun
  • Såld 5 jul. 2024
profilfoto på mäklare
AndersLijsing

Nedergårdsvägen 3

Fritidshus
Frötuna, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

80+10 m²

3 rum

2 412 m²

Slutpris 3 900 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Brännäsgatan 13, Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Brännäsgatan 13

Lägenhet
Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

52 m²

2 rum

4 099 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr+7 %

42 308 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Grindvägen 34C, Norrtälje stad - Grind, Norrtälje kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Grindvägen 34C

Lägenhet
Norrtälje stad - Grind, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

65,8 m²

2 rum

3 934 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 370 000 kr+6 %

20 821 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2024

Maria Winkvists väg 4A

Lägenhet
Solbacka Strand, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

83 m²

3 rum

5 509 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr+1 %

28 916 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Utveda hamnväg 10, Utveda, Norrtälje kommun
  • Såld 4 jul. 2024
profilfoto på mäklare
WilliamRodriguez

Utveda hamnväg 10

Tomt
Utveda, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

2 374 m²

Slutpris 600 000 kr-23 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2024

Esplanaden 7A

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

71,7 m²

3 rum

4 294 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

26 499 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Vagnsundavägen 259, Yxlö, Norrtälje kommun
  • Såld 4 jul. 2024
profilfoto på mäklare
JonasEricsson

Vagnsundavägen 259

Villa
Yxlö, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

50+14 m²

4 rum

7 854 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 025 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Strömsnäsbacken 12, Mellingeholm - Hattsundet, Norrtälje kommun
  • Såld 4 jul. 2024

Strömsnäsbacken 12

Fritidshus
Mellingeholm - Hattsundet, Norrtälje kommun
Sjönära Fastigheter AB

72+20 m²

3 rum

2 731 m²

Slutpris 5 400 000 kr+17 %
Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Mats väg 104A, Sandviken, Norrtälje kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Mats väg 104A

Tomt
Sandviken, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

4 503 m²

Slutpris 1 350 000 kr-10 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Havsbadsvägen 5, Björknäs - Herräng, Norrtälje kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Havsbadsvägen 5

Fritidshus
Björknäs - Herräng, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

55 m²

4 rum

1 881 m²

Slutpris 1 100 000 kr+13 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Erikslundsvägen 6, Rimbo, Norrtälje kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Erikslundsvägen 6

Villa
Rimbo, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

123+45 m²

6 rum

3 047 m²

Slutpris 3 500 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Lundmansgatan 1 B, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 3 jul. 2024

Lundmansgatan 1 B

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

48 m²

2 rum

2 127 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr±0 %

29 688 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2024
profilfoto på mäklare
JonasEricsson

Linneavägen 21

Villa
Hallstavik, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

145 m²

5 rum

634 m²

Slutpris 1 460 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Grovstahöjden 18, Grovsta, Norrtälje kommun
  • Såld 2 jul. 2024

Grovstahöjden 18

Villa
Grovsta, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

167+20 m²

5 rum

2 616 m²

Slutpris 2 900 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Kalles ängsväg 18, Gräddö, Norrtälje kommun
  • Såld 2 jul. 2024

Kalles ängsväg 18

Fritidshus
Gräddö, Norrtälje kommun
Listed

62 m²

3 rum

2 424 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr+22 %
Listed
Listed
Antons väg 3, Grisslehamn, Norrtälje kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Antons väg 3

Tomt
Grisslehamn, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

1 645 m²

Slutpris 650 000 kr-13 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Ringdansvägen 12, Bergshamra, Norrtälje kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Ringdansvägen 12

Fritidshus
Bergshamra, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

53 m²

3 rum

1 649 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Kungsgatan 24B, Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 1 jul. 2024

Kungsgatan 24B

Lägenhet
Norrtälje stad - Grossgärdet, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

79,5 m²

3,5 rum

5 830 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

30 189 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

Sålt i juni 2024

Ljungvägen 12B , Hallstavik, Norrtälje kommun
  • Såld 30 jun. 2024

Ljungvägen 12B

Lägenhet
Hallstavik, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

52,5 m²

2 rum

2 817 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-8 %

10 476 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Grindvägen 6 D, Grind, Norrtälje kommun
  • Såld 30 jun. 2024

Grindvägen 6 D

Lägenhet
Grind, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

35,5 m²

1 rum

2 553 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-4 %

30 986 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Rönnbärsvägen 22, Fågelsången, Norrtälje kommun
  • Såld 30 jun. 2024
profilfoto på mäklare
WilliamRodriguez

Rönnbärsvägen 22

Villa
Fågelsången, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

133+85 m²

5 rum

821 m²

Slutpris 3 700 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

Visar 2351 - 2400 av 2500

Artiklar från Hemnet