Norrtälje kommun

Norrtälje kommun

Alla slutpriser för bostäder - Norrtälje kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

16 284 sålda bostäder

Sålt i augusti 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2024

Domherrevägen 2C

Lägenhet
Domherren, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

26,4 m²

1 rum

1 286 kr/mån

Slutpris 950 000 kr-5 %

35 985 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Utveda hamnväg 162, Vätö, Norrtälje kommun
  • Såld 11 aug. 2024

Utveda hamnväg 162

Fritidshus
Vätö, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

60+15 m²

3 rum

1 958 m²

Slutpris 2 050 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Asplundsvägen 5, Bergshamra, Norrtälje kommun
  • Såld 11 aug. 2024
profilfoto på mäklare
MatildaTengheden

Asplundsvägen 5

Villa
Bergshamra, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

101+60 m²

6 rum

827 m²

Slutpris 3 300 000 kr+10 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 aug. 2024

Tillfällegatan 16

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
SkandiaMäklarna Norrtälje

99 m²

4 rum

6 378 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 845 000 kr-4 %

38 838 kr/m²

SkandiaMäklarna Norrtälje
SkandiaMäklarna Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 aug. 2024

Sättra lillängsväg 2

Villa
Sättra, Norrtälje kommun
Jägholm Norrortsmäklarna

60 m²

4 rum

2 095 m²

Slutpris 1 500 000 kr-12 %
Jägholm Norrortsmäklarna
Jägholm Norrortsmäklarna
Bältartorpsgatan 8b, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 9 aug. 2024

Bältartorpsgatan 8b

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

34,1 m²

1 rum

2 394 kr/mån

Slutpris 960 000 kr-20 %

28 152 kr/m²

Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Centrumvägen 5 C, Älmsta, Norrtälje kommun
  • Såld 9 aug. 2024

Centrumvägen 5 C

Lägenhet
Älmsta, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

38 m²

1 rum

2 654 kr/mån

Slutpris 470 000 kr-5 %

12 368 kr/m²

Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2024

Örstigen 9

Fritidshus
Grisslehamn, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

78 m²

5 rum

1 719 m²

Slutpris 1 950 000 kr-2 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Lännavägen 372, Länna, Norrtälje kommun
  • Såld 8 aug. 2024

Lännavägen 372

Fritidshus
Länna, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

42+9 m²

3 rum

2 456 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 130 000 kr+14 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2024

Södersvedsvägen 11

Fritidshus
Fjällboholmar, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

71 m²

4 rum

2 684 m²

Slutpris 3 100 000 kr+24 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Bergsgatan 4, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 8 aug. 2024
profilfoto på mäklare
MatildaTengheden

Bergsgatan 4

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

93,9 m²

3 rum

6 290 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr-18 %

43 663 kr/m²

MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Bredsjön Krokvägen 39, Bredsjön, Norrtälje kommun
  • Såld 8 aug. 2024
profilfoto på mäklare
WilliamRodriguez

Bredsjön Krokvägen 39

Fritidshus
Bredsjön, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

45+20 m²

3 rum

2 118 m²

Slutpris 1 200 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2024

Järfällastigen 7

Fritidshus
Skeppsmyra, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

58+20 m²

4 rum

2 827 m²

Slutpris 2 400 000 kr+37 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2024

Blåsippevägen 15

Fritidshus
Granö Väddö, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

90+40 m²

3 rum

2 277 m²

Slutpris 4 850 000 kr+26 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Utålsviksvägen 14, Grimsättra, Norrtälje kommun
  • Såld 7 aug. 2024

Utålsviksvägen 14

Fritidshus
Grimsättra, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

59+8 m²

4 rum

2 149 m²

Slutpris 2 000 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Bromskärsfladen 14, Grisslehamn - Bromskär, Norrtälje kommun
  • Såld 7 aug. 2024

Bromskärsfladen 14

Fritidshus
Grisslehamn - Bromskär, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

58 m²

4 rum

1 890 m²

Slutpris 1 900 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Gransätersgatan 4B, Gransäter - Centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 7 aug. 2024

Gransätersgatan 4B

Lägenhet
Gransäter - Centralt, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

68 m²

3 rum

4 382 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-6 %

23 529 kr/m²

Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Gustavslundsvägen 1, Gräddö, Norrtälje kommun
  • Såld 7 aug. 2024
profilfoto på mäklare
Ann-SofieDemander

Gustavslundsvägen 1

Fritidshus
Gräddö, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

25+10 m²

2 rum

2 394 m²

Slutpris 1 000 000 kr+1 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Sandgatan 5B, Sandkilen, Norrtälje kommun
  • Såld 7 aug. 2024

Sandgatan 5B

Lägenhet
Sandkilen, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

80,6 m²

3 rum

4 262 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

19 796 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Brännäsgatan 13, Hamnen, Norrtälje kommun
  • Såld 7 aug. 2024
profilfoto på mäklare
MariaAlex

Brännäsgatan 13

Lägenhet
Hamnen, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

80 m²

3 rum

5 843 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr-2 %

40 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Grönlundsvägen 73, Gottröra - Grönlund, Norrtälje kommun
  • Såld 7 aug. 2024
profilfoto på mäklare
JohannaKarlsson

Grönlundsvägen 73

Fritidshus
Gottröra - Grönlund, Norrtälje kommun
GESON MÄKLARE

24 m²

1 rum

1 449 m²

Slutpris 720 000 kr-20 %
GESON MÄKLARE
GESON MÄKLARE
Lotshamnsvägen 13, Simpnäs, Norrtälje kommun
  • Såld 6 aug. 2024

Lotshamnsvägen 13

Fritidshus
Simpnäs, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

149+61 m²

4 rum

2 468 m²

Slutpris 3 200 000 kr-20 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Aspvägen 1, Hallstavik, Norrtälje kommun
  • Såld 6 aug. 2024

Aspvägen 1

Villa
Hallstavik, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

117+77 m²

7 rum

1 243 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 925 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 aug. 2024
profilfoto på mäklare
HannaForsberg

Görlaslingan 2C

Radhus
Görla, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

117 m²

5 rum

159 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Bangårdsgatan 3B, Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 5 aug. 2024

Bangårdsgatan 3B

Lägenhet
Norrtälje stad - Centralt, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

68 m²

2 rum

4 755 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr+16 %

47 794 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Bangårdsgatan 3 B , Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 5 aug. 2024

Bangårdsgatan 3 B

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

56 m²

2 rum

3 916 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-2 %

43 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Tunvägen 2 C, Grind, Norrtälje kommun
  • Såld 5 aug. 2024

Tunvägen 2 C

Lägenhet
Grind, Norrtälje kommun
Åhman Mäkleri AB

84 m²

3 rum

4 326 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr+3 %

22 619 kr/m²

Åhman Mäkleri AB
Åhman Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2024

Fjällbovägen 10

Fritidshus
Norra Fjällboholmar, Norrtälje kommun
SkandiaMäklarna Norrtälje

60 m²

3 rum

2 050 m²

Slutpris 2 130 000 kr-7 %
SkandiaMäklarna Norrtälje
SkandiaMäklarna Norrtälje
Vibyvägen 14, Centralt, Norrtälje kommun
  • Såld 3 aug. 2024
profilfoto på mäklare
WilliamRodriguez

Vibyvägen 14

Villa
Centralt, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

142+74 m²

5 rum

1 126 m²

Slutpris 3 600 000 kr-16 %
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Esplanaden 11a, Centralt - Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 2 aug. 2024

Esplanaden 11a

Lägenhet
Centralt - Grossgärdet, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

71,7 m²

3 rum

4 241 kr/mån

Slutpris 1 980 000 kr-1 %

27 615 kr/m²

Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 aug. 2024

Arholmagatan 15 A

Lägenhet
Norrtälje, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

43,5 m²

2 rum

2 399 kr/mån

Slutpris 1 329 000 kr-5 %

30 552 kr/m²

Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2024

Furusundsvägen 51B

Tomt
Hysingsvik, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

2 705 m²

Slutpris 650 000 kr-7 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2024

Bagghusvägen 8

Fritidshus
Norra Rörvik, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

110 m²

5 rum

1 999 m²

Slutpris 2 800 000 kr±0 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Grossgärdsgatan 4, 1½ tr, Grossgärdet, Norrtälje kommun
  • Såld 1 aug. 2024
profilfoto på mäklare
MariaAlex

Grossgärdsgatan 4, 1½ tr

Lägenhet
Grossgärdet, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

86,2 m²

3 rum

5 862 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr-6 %

27 262 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Malörtsstigen 2, Vätö, Norrtälje kommun
  • Såld 1 aug. 2024

Malörtsstigen 2

Fritidshus
Vätö, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

59 m²

3 rum

2 096 m²

Slutpris 1 550 000 kr+5 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Metsjövägen 11, Rimbo - Metsjön, Norrtälje kommun
  • Såld 1 aug. 2024
profilfoto på mäklare
JohannaKarlsson

Metsjövägen 11

Villa
Rimbo - Metsjön, Norrtälje kommun
GESON MÄKLARE

121,4 m²

5 rum

2 691 m²

Slutpris 3 750 000 kr-1 %
GESON MÄKLARE
GESON MÄKLARE

Sålt i juli 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2024

Furusundsvägen 51C

Tomt
Norrtälje, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

2 513 m²

Slutpris 550 000 kr-8 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2024

Björnvägen 23

Fritidshus
Grisslehamn, Norrtälje kommun
Mäklarhuset Norrtälje

58+58 m²

4 rum

3 321 m²

Slutpris 3 600 000 kr+31 %
Mäklarhuset Norrtälje
Mäklarhuset Norrtälje
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2024

Galles Gränd 6A

Lägenhet
Centralt, Norrtälje kommun
Magnusson Mäkleri Norrtälje AB

91 m²

3 rum

3 331 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 600 000 kr±0 %

39 560 kr/m²

Magnusson Mäkleri Norrtälje AB
Magnusson Mäkleri Norrtälje AB
Fagerviksstigen 63, Gräddö, Norrtälje kommun
  • Såld 31 jul. 2024

Fagerviksstigen 63

Fritidshus
Gräddö, Norrtälje kommun
Real Estate Stockholm

40 m²

2 rum

3 500 m²

Slutpris 8 900 000 kr+48 %
Real Estate Stockholm
Real Estate Stockholm
Sättra krokväg 13, Riala-sättra, Norrtälje kommun
  • Såld 30 jul. 2024

Sättra krokväg 13

Fritidshus
Riala-sättra, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

56 m²

3 rum

1 878 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Ekebyvägen 42, Rimbo, Norrtälje kommun
  • Såld 30 jul. 2024

Ekebyvägen 42

Villa
Rimbo, Norrtälje kommun
Fastighetsbyrån Norrtälje

65+65 m²

3 rum

1 730 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 580 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Norrtälje
Fastighetsbyrån Norrtälje
Lötenvägen 5, Edsbro, Norrtälje kommun
  • Såld 30 jul. 2024
profilfoto på mäklare
MatildaTengheden

Lötenvägen 5

Villa
Edsbro, Norrtälje kommun
MOHV Norrtälje

206 m²

7 rum

1 081 m²

Slutpris 2 700 000 kr+8 %
MOHV Norrtälje
MOHV Norrtälje
Skymningsstigen 4, Enviken, Norrtälje kommun
  • Såld 30 jul. 2024

Skymningsstigen 4

Fritidshus
Enviken, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

61 m²

1 261 m²

Slutpris 1 800 000 kr+20 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Morvägen 4, Ununge, Norrtälje kommun
  • Såld 29 jul. 2024
profilfoto på mäklare
JohanW Karlsson

Morvägen 4

Fritidshus
Ununge, Norrtälje kommun
GESON MÄKLARE

53 m²

3 rum

3 027 m²

Slutpris 950 000 kr-12 %
GESON MÄKLARE
GESON MÄKLARE
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2024

Mörtsunda byväg 14B

Fritidshus
Bergshamra, Norrtälje kommun
Wrede Fastighetsmäkleri

67 m²

3 rum

1 764 m²

Slutpris 5 000 000 kr-4 %
Wrede Fastighetsmäkleri
Wrede Fastighetsmäkleri
Högmarsövägen 37, Roslagen - Högmarsö, Norrtälje kommun
  • Såld 28 jul. 2024

Högmarsövägen 37

Fritidshus
Roslagen - Högmarsö, Norrtälje kommun
Nordstrands Mäkleri

193+36 m²

9 rum

2 006 m²

Slutpris 9 500 000 kr+7 %
Nordstrands Mäkleri
Nordstrands Mäkleri
Ångbåtsgatan 2, Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
  • Såld 27 jul. 2024

Ångbåtsgatan 2

Lägenhet
Centrala Norrtälje, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

77,5 m²

3 rum

5 924 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 925 000 kr-2 %

37 742 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Färsnagatan 17A bv, Färsna, Norrtälje kommun
  • Såld 26 jul. 2024
profilfoto på mäklare
AndersLijsing

Färsnagatan 17A bv

Lägenhet
Färsna, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

52 m²

2 rum

3 923 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr-5 %

25 481 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Maria Winkvists väg 10A, Solbacka Strand, Norrtälje kommun
  • Såld 26 jul. 2024
profilfoto på mäklare
SophiEriksson

Maria Winkvists väg 10A

Lägenhet
Solbacka Strand, Norrtälje kommun
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

51 m²

2 rum

4 091 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr±0 %

31 863 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje
Svensk Fastighetsförmedling Norrtälje

Visar 2251 - 2300 av 2500

Artiklar från Hemnet