Näset, Lidingö kommun

Näset

Alla slutpriser för bostäder - Näset, Lidingö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 016 sålda bostäder

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2025

Bovägen 27

Radhus
Bo- Gärde, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

160+3 m²

6 rum

234 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 14 450 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Källängsvägen 56, Näset, Lidingö kommun
  • Såld 13 mar. 2025
profilfoto på mäklare
JonatanOldsberg

Källängsvägen 56

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

88,5 m²

4 rum

6 423 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

44 068 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Källängsvägen 7, Näset, Lidingö kommun
  • Såld 13 mar. 2025
profilfoto på mäklare
HelenaPrahl Claesson

Källängsvägen 7

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
SkandiaMäklarna Lidingö

60 m²

2 rum

3 266 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 825 000 kr-6 %

47 083 kr/m²

SkandiaMäklarna Lidingö
SkandiaMäklarna Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2025
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Källängsvägen 68

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

73,5 m²

3 rum

4 157 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 450 000 kr+11 %

46 939 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2025
profilfoto på mäklare
Charlotte Miöen

Ekorrvägen 16

Radhus
Lidingö, Lidingö kommun
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö

148+18 m²

7 rum

309 m²

Slutpris 12 500 000 kr+5 %
Mattsson & Miöen Mäkleri Lidingö
Mattsson & Miöen Mäkleri  Lidingö

Sålt i februari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2025
profilfoto på mäklare
AnnaByman

Källängsvägen 36, 4tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

87 m²

4 rum

5 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 300 000 kr+8 %

60 920 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2025
profilfoto på mäklare
JonasPersson

Källängsvägen 63

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

56,5 m²

2 rum

2 217 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

54 867 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2025

Källängsvägen 28

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

101 m²

5 rum

7 777 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 400 000 kr-2 %

43 564 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2025
profilfoto på mäklare
JonasPersson

Källängsvägen 34, 8 tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

70 m²

4 rum

3 758 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 695 000 kr±0 %

67 071 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2025
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Vesslevägen 18

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

106,5 m²

4 rum

6 150 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 6 400 000 kr+2 %

60 094 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2025

Mastvägen 16

Radhus
Bo- Gärde, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

128+78 m²

7 rum

223 m²

Slutpris 11 000 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 feb. 2025
profilfoto på mäklare
AnnaByman

Vesslevägen 28

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

146,5 m²

5 rum

8 460 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 7 800 000 kr-5 %

53 242 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2025
profilfoto på mäklare
JonasPersson

Källängsvägen 14

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

54 m²

2 rum

3 064 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 850 000 kr+6 %

52 778 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2025

Källängsvägen 68

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

73,5 m²

3 rum

4 130 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

50 272 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2025

Aspnäsvägen 14

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

33 m²

2 rum

2 720 kr/mån

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

57 424 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Källängsvägen 18B, Näset, Lidingö kommun
  • Såld 4 feb. 2025
profilfoto på mäklare
JakobJahkopson

Källängsvägen 18B

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

74 m²

3 rum

5 819 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

53 986 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2025

Karins Allé 10

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Gadelius Fastighetsbyrå

80,5 m²

3 rum

5 591 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr+4 %

63 354 kr/m²

Gadelius Fastighetsbyrå
Gadelius Fastighetsbyrå

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2025

Källängsvägen 55

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

63 m²

3 rum

2 669 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 475 000 kr+5 %

55 159 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2025
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Källängsvägen 28, 4 tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

71 m²

3 rum

5 672 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

39 366 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Källängsvägen 7, 5tr, Näset, Lidingö kommun
  • Såld 23 jan. 2025
profilfoto på mäklare
LarsNilsson

Källängsvägen 7, 5tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
SkandiaMäklarna Lidingö

60 m²

2 rum

3 266 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+3 %

53 333 kr/m²

SkandiaMäklarna Lidingö
SkandiaMäklarna Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2025

Illerbacken 3

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Klockare Fastighetsmäkleri AB

60 m²

2 rum

3 723 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 975 000 kr-4 %

49 583 kr/m²

Klockare Fastighetsmäkleri AB
Klockare Fastighetsmäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2025
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Ekorrvägen 52

Radhus
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

147+36 m²

6 rum

297 m²

Slutpris 10 750 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2025

Källängsvägen 7

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Bjurfors Östermalm/Lidingö

91 m²

4 rum

4 947 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 500 000 kr+9 %

71 429 kr/m²

Bjurfors Östermalm/Lidingö
Bjurfors Östermalm/Lidingö
Karins Allé 10 , Näset, Lidingö kommun
  • Såld 17 jan. 2025
profilfoto på mäklare
JakobJahkopson

Karins Allé 10

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

105,8 m²

4 rum

6 847 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 7 000 000 kr-7 %

66 163 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2025

Högnäsvägen 6

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö

32,5 m²

1 rum

2 673 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 975 000 kr-1 %

60 769 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2025

Högnäsvägen 13

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Bjurfors Östermalm/Lidingö

76,5 m²

3 rum

5 685 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 250 000 kr+6 %

55 556 kr/m²

Bjurfors Östermalm/Lidingö
Bjurfors Östermalm/Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2025

Högnäsvägen 15

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

76,5 m²

3 rum

5 228 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 850 000 kr±0 %

50 327 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

Sålt i december 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 dec. 2024

Källängsvägen 32

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

24 m²

1 rum

1 819 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 815 000 kr+1 %

75 625 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2024

Källängsvägen 28

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö

71 m²

3 rum

5 672 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr-1 %

50 000 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2024

Illerbacken 5

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Klockare Fastighetsmäkleri AB

97 m²

4 rum

5 467 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr-7 %

47 423 kr/m²

Klockare Fastighetsmäkleri AB
Klockare Fastighetsmäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2024

Källängsvägen 9

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

60 m²

3 rum

3 266 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr±0 %

55 000 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2024

Källängsvägen 10

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

83 m²

4 rum

4 942 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 000 000 kr+1 %

48 193 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2024

Illerbacken 3

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Bjurfors Östermalm/Lidingö

32 m²

1 rum

2 234 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr±0 %

59 375 kr/m²

Bjurfors Östermalm/Lidingö
Bjurfors Östermalm/Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2024
profilfoto på mäklare
SezenDemirag

Illerbacken 1, 3 tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
LF Fastighetsförmedling Lidingö

32 m²

1 rum

2 234 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 980 000 kr+2 %

61 875 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lidingö
LF Fastighetsförmedling Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2024
profilfoto på mäklare
HelenaPrahl Claesson

Källängsvägen 28

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
SkandiaMäklarna Lidingö

85,5 m²

3 rum

6 924 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr-8 %

45 029 kr/m²

SkandiaMäklarna Lidingö
SkandiaMäklarna Lidingö

Sålt i november 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 nov. 2024
profilfoto på mäklare
AnnaByman

Vesslevägen 4, 3tr

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

82 m²

3 rum

5 947 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 930 000 kr+5 %

60 122 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 nov. 2024

Källängsvägen 58

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

60 m²

2 rum

4 391 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 650 000 kr-4 %

44 167 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 nov. 2024
profilfoto på mäklare
AnnaByman

Källängsvägen 18a

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

61 m²

2 rum

4 803 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr±0 %

53 279 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2024

Källängsvägen 65

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

56,5 m²

2 rum

2 223 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 075 000 kr+1 %

54 425 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2024

Vesslevägen 4

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

82 m²

3 rum

5 947 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+3 %

54 878 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 nov. 2024

Illerbacken 1

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Svenska Mäklarhuset Lidingö

32 m²

1 rum

2 234 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 900 000 kr-4 %

59 375 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Lidingö
Svenska Mäklarhuset Lidingö

Sålt i oktober 2024

Källängsvägen 41, LIDINGÖ, Lidingö kommun
  • Såld 31 okt. 2024

Källängsvägen 41

Lägenhet
LIDINGÖ, Lidingö kommun
Historiska Hem

40 m²

1 rum

2 257 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

62 500 kr/m²

Historiska Hem
Historiska Hem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2024
profilfoto på mäklare
JakobJahkopson

Källängsvägen 36

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
Fastighetsbyrån Lidingö

70 m²

3 rum

4 801 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-5 %

54 286 kr/m²

Fastighetsbyrån Lidingö
Fastighetsbyrån Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2024

Karins Allé 8

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

105,8 m²

4 rum

6 847 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 600 000 kr+2 %

62 382 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2024

Högnäsvägen 5

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

67 m²

2 rum

3 947 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 180 000 kr±0 %

47 463 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2024

Källängsvägen 8

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

74 m²

3 rum

4 514 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr±0 %

50 676 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2024

Roderstigen 5

Radhus
Bo- Gärde, Lidingö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

135+18 m²

5 rum

240 m²
  • Uteplats

Slutpris 10 000 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö
Svensk Fastighetsförmedling Lidingö

Sålt i september 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Källängsvägen 28

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

86,5 m²

4 rum

6 760 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+3 %

46 821 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Källängsvägen 28

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

61,5 m²

3 rum

5 006 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr-5 %

42 683 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2024

Högnäsvägen 2

Lägenhet
Näset, Lidingö kommun
HusmanHagberg Lidingö

80 m²

3 rum

4 397 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr+1 %

52 500 kr/m²

HusmanHagberg Lidingö
HusmanHagberg Lidingö

Visar 101 - 150 av 1016

Artiklar från Hemnet