Upplands Väsby kommun

Upplands Väsby kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Upplands Väsby kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

5 563 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Herrgårdsvägen 99, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Herrgårdsvägen 99

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Stad&Land

53 m²

2 rum

4 811 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 725 000 kr-3 %

32 547 kr/m²

Stad&Land
Stad&Land
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Stallgatan 15A

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

76 m²

3 rum

5 156 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 760 000 kr-2 %

23 158 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Blommelundsvägen 19

Lägenhet
Carlslund, Upplands Väsby kommun
Sjöö's Fastighetsförmedling

30 m²

1 rum

2 365 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr-11 %

40 000 kr/m²

Sjöö's Fastighetsförmedling
Sjöö's Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Centralvägen 18

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

90 m²

3 rum

6 472 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-7 %

31 111 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Jaktvägen 109

Lägenhet
Bollstanäs, Upplands Väsby kommun
Reliabel Fastighetsförmedling AB

61 m²

2,5 rum

4 437 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

35 984 kr/m²

Reliabel Fastighetsförmedling AB
Reliabel Fastighetsförmedling AB
Hasselbacken 11B, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Hasselbacken 11B

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Reliabel Fastighetsförmedling AB

70 m²

3 rum

5 833 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

24 286 kr/m²

Reliabel Fastighetsförmedling AB
Reliabel Fastighetsförmedling AB
Trädgårdsvägen 8, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Trädgårdsvägen 8

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

74 m²

3 rum

5 938 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 825 000 kr-1 %

24 662 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Centralvägen 8C, Centralt, Upplands Väsby kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Centralvägen 8C

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

79 m²

3 rum

5 408 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

29 747 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Stallgatan 1B, 7 tr, Smedby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Stallgatan 1B, 7 tr

Lägenhet
Smedby, Upplands Väsby kommun

55 m²

2 rum

3 928 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

27 273 kr/m²

Mustonen & Hedlund Jurist & Mäklarfirma
Stallgatan 3A, 6 tr, Smedby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Stallgatan 3A, 6 tr

Lägenhet
Smedby, Upplands Väsby kommun

84 m²

3 rum

5 673 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 375 000 kr-1 %

28 274 kr/m²

Mustonen & Hedlund Jurist & Mäklarfirma
Husarvägen 12, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Husarvägen 12

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Bjurfors Upplands Väsby

77 m²

3 rum

6 067 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 706 000 kr-10 %

22 156 kr/m²

Bjurfors Upplands Väsby
Bjurfors Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Herrgårdsvägen 32

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Sjöö's Fastighetsförmedling

85 m²

4 rum

7 507 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

25 824 kr/m²

Sjöö's Fastighetsförmedling
Sjöö's Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Neptunigränd 71

Lägenhet
Prästgårdsmarken/Prästhagen, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

90 m²

4 rum

6 061 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

28 333 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Optimusvägen 15

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

31 m²

1 rum

3 918 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

35 484 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Genvägen 2B

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

54 m²

2 rum

3 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

36 111 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Trädgårdsvägen 2

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

32 m²

1 rum

2 888 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 330 000 kr-3 %

41 563 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Kavallerigatan 47

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

79 m²

3 rum

5 887 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 085 000 kr-3 %

26 392 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Hasselbacken 43, 1 tr, Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Hasselbacken 43, 1 tr

Lägenhet
Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
Fastighetsbyrån Upplands Väsby

85 m²

3 rum

6 174 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 445 000 kr±0 %

28 765 kr/m²

Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Älvsundavägen 16

Lägenhet
Eds Allé, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

156+11 m²

6 rum

5 927 kr/mån

Slutpris 4 550 000 kr-1 %

29 167 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Trädgårdsvägen 2, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Trädgårdsvägen 2

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
WASBY Mäklarbyrå

56 m²

2 rum

4 441 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 975 000 kr+1 %

35 268 kr/m²

WASBY Mäklarbyrå
WASBY Mäklarbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Husarvägen 20

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

50,5 m²

2 rum

4 576 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 625 000 kr+2 %

32 178 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Drabantgatan 52, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Drabantgatan 52

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Reliabel Fastighetsförmedling AB

34 m²

1 rum

2 086 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

36 765 kr/m²

Reliabel Fastighetsförmedling AB
Reliabel Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Herrgårdsvägen 31

Lägenhet
Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
TF Real Estate Agency AB

27 m²

1 rum

2 756 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr-8 %

40 741 kr/m²

TF Real Estate Agency AB
TF Real Estate Agency AB
Trädgårdsvägen 22, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Trädgårdsvägen 22

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

74 m²

3 rum

5 937 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

22 973 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Hasselbacken 5, Centrala - Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Hasselbacken 5

Lägenhet
Centrala - Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
Notar Mäklare Sollentuna

67,5 m²

2 rum

5 279 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

25 185 kr/m²

Notar Mäklare Sollentuna
Notar Mäklare Sollentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Husarvägen 20

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
WASBY Mäklarbyrå

117 m²

4 rum

9 068 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 850 000 kr-5 %

24 359 kr/m²

WASBY Mäklarbyrå
WASBY Mäklarbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Hasselbacken 3

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

118 m²

5 rum

9 020 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 195 000 kr-3 %

27 076 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Trädgårdsvägen 19, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Trädgårdsvägen 19

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
Reliabel Fastighetsförmedling AB

23,6 m²

1 rum

2 392 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

37 924 kr/m²

Reliabel Fastighetsförmedling AB
Reliabel Fastighetsförmedling AB
Jordbrukargatan 16, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Jordbrukargatan 16

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Upplands Väsby

139 m²

5 rum

6 672 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 200 000 kr-5 %

37 410 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Svensk Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Fresta norra allé 2D

Lägenhet
Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
Bjurfors Upplands Väsby

81 m²

4 rum

6 959 kr/mån

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

36 975 kr/m²

Bjurfors Upplands Väsby
Bjurfors Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Holmvägen 48

Lägenhet
Centralt, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

62 m²

2 rum

5 023 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

26 613 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Björkvallavägen 4B, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Björkvallavägen 4B

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

59 m²

2 rum

3 791 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

37 203 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Edsby allé 30, Eds Allé/Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Edsby allé 30

Lägenhet
Eds Allé/Runby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

55 m²

2 rum

4 172 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 683 000 kr-1 %

30 600 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Vällstavägen 16

Lägenhet
Eds Allé, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

72 m²

3 rum

4 501 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

36 042 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Bjursvägen 50

Lägenhet
Bollstanäs, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

90 m²

4 rum

7 715 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-3 %

30 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Drabantgatan 52

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Reliabel Fastighetsförmedling AB

28 m²

1 rum

1 912 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

39 107 kr/m²

Reliabel Fastighetsförmedling AB
Reliabel Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Stallgatan 1A

Lägenhet
Smedby, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

66 m²

2 rum

4 492 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr-11 %

24 242 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Trädgårdsvägen 17

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

52 m²

2 rum

4 523 kr/mån

Slutpris 1 470 000 kr-8 %

28 269 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Bromsbodavägen 73, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Bromsbodavägen 73

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

78,5 m²

2,5 rum

6 633 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 875 000 kr-3 %

23 885 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Herrgårdsvägen 87

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Reliabel Fastighetsförmedling AB

38 m²

1 rum

3 460 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 525 000 kr+5 %

40 132 kr/m²

Reliabel Fastighetsförmedling AB
Reliabel Fastighetsförmedling AB
Hasselbacken 18, vån 2, 1 tr, Hasselbacken, Upplands Väsby kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Hasselbacken 18, vån 2, 1 tr

Lägenhet
Hasselbacken, Upplands Väsby kommun
Fastighetsbyrån Upplands Väsby

67,5 m²

2 rum

5 279 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr+4 %

22 963 kr/m²

Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Trädgårdsvägen 14

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
Fastighetsbyrån Upplands Väsby

74 m²

3 rum

5 398 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr-5 %

25 608 kr/m²

Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Kaplanvägen 52

Lägenhet
Prästgårdsmarken/Prästhagen, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

66 m²

2 rum

6 547 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 460 000 kr+22 %

22 121 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Blommelundsvägen 17 (1002), Carlslund, Upplands Väsby kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Blommelundsvägen 17 (1002)

Lägenhet
Carlslund, Upplands Väsby kommun
Fastighetsbyrån Upplands Väsby

38 m²

1 rum

2 998 kr/mån

Slutpris 1 225 000 kr-12 %

32 237 kr/m²

Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Centralvägen 2E

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Bjurfors Upplands Väsby

62 m²

2 rum

5 085 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+4 %

45 161 kr/m²

Bjurfors Upplands Väsby
Bjurfors Upplands Väsby
Bjursvägen 48, 2tr, Bollstanäs, Upplands Väsby kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Bjursvägen 48, 2tr

Lägenhet
Bollstanäs, Upplands Väsby kommun
Fastighetsbyrån Upplands Väsby

81 m²

3 rum

7 050 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-6 %

29 012 kr/m²

Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Edsby allé 40, Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Edsby allé 40

Lägenhet
Upplands Väsby, Upplands Väsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Upplands Väsby

55 m²

2 rum

3 438 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-2 %

33 636 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Svensk Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Alsikegränd 9, Brunnby Vik, Upplands Väsby kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Alsikegränd 9

Lägenhet
Brunnby Vik, Upplands Väsby kommun
Fastighetsbyrån Upplands Väsby

68 m²

3 rum

5 420 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 255 000 kr+3 %

33 162 kr/m²

Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Drabantgatan 7, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Drabantgatan 7

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
Fastighetsbyrån Upplands Väsby

33 m²

1,5 rum

3 173 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 375 000 kr-4 %

41 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Fastighetsbyrån Upplands Väsby
Optimusvägen 6C, 4tr, Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Optimusvägen 6C, 4tr

Lägenhet
Centrala Väsby, Upplands Väsby kommun
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

87 m²

4 rum

7 183 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 150 000 kr-5 %

36 207 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Väsby
SkandiaMäklarna Upplands Väsby

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet