Järfälla kommun

Järfälla kommun; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Järfälla kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

12 333 sålda bostäder

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2026

Tegvägen 56

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

93 m²

4 rum

7 253 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr+2 %

24 731 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2026

Ålstastråket 12 A

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

74 m²

3 rum

5 573 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 050 000 kr±0 %

41 216 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Månadsvägen 32, Jakobsberg, Järfälla kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Månadsvägen 32

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

69 m²

3 rum

5 327 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr+1 %

26 014 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Tornérvägen 7

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

79,5 m²

3 rum

4 861 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

31 447 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Sagovägen 19

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

77,1 m²

3 rum

5 315 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

27 173 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Emaljvägen 10

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

39,5 m²

1,5 rum

2 880 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

41 772 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Veddestastråket 11

Lägenhet
Barkarby, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

33,5 m²

2 rum

2 685 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

58 209 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Drakengatan 5

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

54 m²

2 rum

4 215 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr-2 %

49 074 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Gripengatan 30

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

54 m²

3 rum

2 103 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-8 %

54 630 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Rondellen 6, Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 16 mar. 2026

Rondellen 6

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

57 m²

2 rum

5 694 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

21 930 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Viggengatan 10, vån 3, Barkarbystaden, Järfälla kommun
  • Såld 16 mar. 2026

Viggengatan 10, vån 3

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
BOSTHLM

66 m²

3 rum

5 346 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+7 %

37 121 kr/m²

BOSTHLM
BOSTHLM
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2026

Drakengatan 5, våning 3

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

69 m²

3 rum

5 386 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

46 304 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2026

Barkarbyvägen 38

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

41 m²

1,5 rum

3 092 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

43 780 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Neptunivägen 12

Lägenhet
Skälby, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

58 m²

2 rum

4 307 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr+1 %

29 310 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Majorsvägen 16, VÅN 6/6

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

41 m²

2 rum

2 841 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 899 000 kr±0 %

46 317 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Barkarbyvägen 59

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

44 m²

1 rum

3 054 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

43 068 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Mäldgatan 14

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

55 m²

3 rum

4 778 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 175 000 kr-3 %

39 545 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2026

Pressarvägen 25

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

46 m²

2 rum

3 535 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 920 000 kr-2 %

41 739 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Allmogevägen 31

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

31,5 m²

1 rum

2 194 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-14 %

38 095 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Svetsarvägen 11

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

92 m²

4 rum

6 133 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

27 717 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Knektvägen 43I, Stäket, Järfälla kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Knektvägen 43I

Lägenhet
Stäket, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

24,7+12,7 m²

1 rum

3 468 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 185 000 kr-1 %

47 976 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Vasavägen 69

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

53,8 m²

2 rum

3 585 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-2 %

26 022 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Karlslundsvägen 12

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

52 m²

2 rum

3 564 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

46 058 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2026

Gripengatan 11

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

55 m²

2 rum

4 169 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 295 000 kr-12 %

41 727 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Axvägen 47

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

90 m²

4 rum

7 882 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 010 000 kr+1 %

22 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Allmogevägen 10

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

102,5 m²

4 rum

6 225 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr

25 854 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Hästskovägen 84

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

70,5 m²

2 rum

5 441 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 275 000 kr-1 %

32 270 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Kopparvägen 21

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

107,5 m²

5 rum

6 438 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-10 %

26 047 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Veckovägen 24

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
Svenska Mäklarhuset Järfälla

74 m²

3 rum

5 981 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 970 000 kr-1 %

26 622 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Järfälla
Svenska Mäklarhuset Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Viggengatan 4

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

43 m²

2 rum

3 807 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

46 395 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Majorsvägen 16

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

52 m²

2 rum

3 534 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-5 %

39 423 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2026

Teknikvägen 45

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

160,5 m²

5 rum

10 926 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

16 791 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2026

Frihetsvägen 2C

Lägenhet
Jakobsberg - Söderdalen, Järfälla kommun
Mäklarringen Järfälla

81 m²

3 rum

6 306 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 315 000 kr+1 %

28 580 kr/m²

Mäklarringen Järfälla
Mäklarringen Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2026

BARKARBYVÄGEN 60

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

57 m²

2 rum

3 973 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

43 772 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 mar. 2026

Mäldgatan 12

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

76 m²

3 rum

5 858 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

32 895 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 mar. 2026

Tegvägen 3

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

77 m²

3 rum

5 570 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

38 896 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2026

Överstegatan 10

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

83 m²

4 rum

6 427 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 3 550 000 kr+6 %

42 771 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Birger Dahlerus Väg 8B, 4 tr., Bolinder Strand - Kallhäll, Järfälla kommun
  • Såld 7 mar. 2026

Birger Dahlerus Väg 8B, 4 tr.

Lägenhet
Bolinder Strand - Kallhäll, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

101 m²

4 rum

7 525 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 050 000 kr+3 %

40 099 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2026

Tegvägen 42, 1tr

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

76 m²

3 rum

5 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 180 000 kr-1 %

28 684 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Ulvsättragränd 9

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro

47,5 m²

2 rum

3 623 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

36 842 kr/m²

Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Bjurfors Järfälla & Upplands-Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

BARKARBYVÄGEN 90

Lägenhet
Barkarbystaden, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

34 m²

1,5 rum

3 079 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

49 853 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Veckovägen 32

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

36,5 m²

1 rum

3 478 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 260 000 kr-3 %

34 521 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Tegvägen 62, bv

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

76 m²

3 rum

5 869 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-3 %

27 632 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Tornérplatsen 32

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

68,8 m²

2 rum

5 473 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr±0 %

26 163 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Maskinistvägen 1

Lägenhet
Bolinder Strand, Järfälla kommun
Fastighetsbyrån Järfälla

68 m²

2 rum

5 360 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 625 000 kr±0 %

38 603 kr/m²

Fastighetsbyrån Järfälla
Fastighetsbyrån Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2026

Tegvägen 13

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
HusmanHagberg Järfälla

85,5 m²

3 rum

6 835 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-5 %

33 333 kr/m²

HusmanHagberg Järfälla
HusmanHagberg Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Vasavägen 29

Lägenhet
Jakobsberg, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

35,5 m²

1,5 rum

3 091 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 275 000 kr-2 %

35 915 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Kalvshällavägen 30, Barkabystaden, Järfälla kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Kalvshällavägen 30

Lägenhet
Barkabystaden, Järfälla kommun
Properties & Partners Stockholm

64 m²

2 rum

5 229 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr+4 %

42 969 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Jordgubbsgränd 15

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

84,5 m²

3 rum

3 642 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 620 000 kr+1 %

31 006 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2026

Trehörningen 21, 1tr

Lägenhet
Kallhäll, Järfälla kommun
LF Fastighetsförmedling Järfälla

54 m²

2 rum

4 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr+7 %

29 537 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Järfälla
LF Fastighetsförmedling Järfälla

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet