Oskarström, Halmstads kommun

Oskarström; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Oskarström, Halmstads kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

33 sålda bostäder

Sålt i december 2025

Pålsgatan 20, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 18 dec. 2025

Pålsgatan 20

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ängelholm

132 m²

5 rum

7 002 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-14 %

9 470 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Ängelholm
Svensk Fastighetsförmedling Ängelholm

Sålt i augusti 2025

Bengt-Petters Väg 25, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 9 aug. 2025

Bengt-Petters Väg 25

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

126 m²

6 rum

6 986 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

11 508 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad

Sålt i juli 2025

Pålsgatan 18, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 11 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HenrikHansson

Pålsgatan 18

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Bjurfors Halmstad

132 m²

5 rum

7 002 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

9 053 kr/m²

Bjurfors Halmstad
Bjurfors Halmstad

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2025

Bengt-Petters väg 18

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

129,5 m²

6 rum

7 918 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 000 000 kr-7 %

7 722 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i april 2025

Pålsgatan 16, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 25 apr. 2025

Pålsgatan 16

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

132 m²

5 rum

7 002 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

9 811 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad
Persgatan 3, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 11 apr. 2025

Persgatan 3

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

138,5 m²

6 rum

8 331 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

10 469 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad

Sålt i mars 2025

Pålsgatan 6, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Pålsgatan 6

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

141 m²

6 rum

7 386 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

9 574 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2025

Bengt-Petters Väg 22

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
MOHV Halmstad

129,5 m²

6 rum

7 918 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

11 197 kr/m²

MOHV Halmstad
MOHV Halmstad

Sålt i november 2024

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 nov. 2024

Pålsgatan 12

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

141 m²

6 rum

7 035 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 950 000 kr-32 %

6 738 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i juni 2024

Pålsgatan 6, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 20 jun. 2024

Pålsgatan 6

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

141 m²

6 rum

6 700 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr+4 %

9 574 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad

Sålt i oktober 2023

Bengt-Petters Väg 14, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 19 okt. 2023

Bengt-Petters Väg 14

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

129,5 m²

6 rum

6 839 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 895 000 kr-10 %

6 911 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad

Sålt i februari 2023

Persgatan 3, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 15 feb. 2023

Persgatan 3

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

138,5 m²

6 rum

7 197 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr±0 %

11 913 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2023

Pålsgatan 4

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

141 m²

6 rum

6 380 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr+10 %

12 057 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i april 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2022

Bengt-Petters väg 23

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

130 m²

6 rum

6 097 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr+8 %

11 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2022
profilfoto på mäklare
EmilKarlsson

Bengt-Petters Väg 15

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

130 m²

6 rum

6 097 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 550 000 kr+11 %

11 923 kr/m²

Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad

Sålt i november 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 nov. 2021

Bengt-Petters väg 17

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

130 m²

6 rum

6 039 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 675 000 kr+12 %

12 885 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i september 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2021

Bengt-Petters Väg 19

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun

130 m²

6 rum

6 039 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr+30 %

11 538 kr/m²

Mäklarringen Halmstad

Sålt i augusti 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 aug. 2021
profilfoto på mäklare
EmilKarlsson

Bengt-Petters Väg 15

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad

130 m²

6 rum

6 039 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr+23 %

10 385 kr/m²

Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad

Sålt i januari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jan. 2021

Pålsgatan 6

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

141 m²

6 rum

6 079 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+13 %

9 574 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad

Sålt i december 2020

Pålsgatan 8, Oskarström, Halmstads kommun
  • Såld 9 dec. 2020

Pålsgatan 8

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

141 m²

6 rum

6 079 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr+37 %

10 638 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad

Sålt i maj 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2020

Bengt-Petters väg 23

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

130 m²

6 rum

5 895 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr+23 %

8 462 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i februari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2020

Bengt-Petters Väg 9

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

130 m²

6 rum

5 895 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

9 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i juli 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2019

Persgatan 9

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

138,5 m²

6 rum

6 544 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr+32 %

7 581 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i maj 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2019

Bengt-Petters väg 15

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

130 m²

6 rum

5 625 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+41 %

7 308 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i september 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 sep. 2018

Bengt-Petters väg 20

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

129,5+80 m²

6 rum

5 933 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-9 %

7 722 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i juli 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2017

Pålsgatan 8

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

141 m²

6 rum

5 141 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+44 %

7 092 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2017

Bengt-Petters väg 3

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

126 m²

4 rum

4 863 kr/mån

Slutpris 620 000 kr+55 %

4 921 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i november 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 nov. 2016

Persgatan 5

Lägenhet
Tamåsen, Halmstads kommun

138,5 m²

6 rum

5 796 kr/mån

Slutpris 590 000 kr-15 %

4 260 kr/m²

Hemverket AB

Sålt i mars 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2016

Bengt-Petters Väg 9

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

130 m²

6 rum

4 998 kr/mån

Slutpris 405 000 kr+37 %

3 115 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i mars 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2014

Bengt-Petters väg 27

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

126 m²

5 rum

4 659 kr/mån

Slutpris 300 000 kr-8 %

2 381 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2014

Bengt Petters väg 20

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

129,5 m²

6 rum

5 277 kr/mån

Slutpris 225 000 kr-8 %

1 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i juli 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2013

Bengt-Petters väg 6

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

138,5 m²

6 rum

5 562 kr/mån

Slutpris 310 000 kr-5 %

2 238 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Sålt i maj 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2013

Bengt-Petters väg 15

Lägenhet
Oskarström, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

130 m²

6 rum

4 560 kr/mån

Slutpris 325 000 kr-13 %

2 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad

Visar alla 33

Artiklar från Hemnet