Hallands län

Hallands län; Lägenheter

Alla slutpriser för lägenheter - Hallands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

13 557 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Boråsgatan 8, Norrdal, Varbergs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Boråsgatan 8

Lägenhet
Norrdal, Varbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Varberg

52 m²

2 rum

4 164 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr+22 %

32 692 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Varberg
LF Fastighetsförmedling Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Östra Storgatan 27D

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

76 m²

3 rum

4 794 kr/mån

Slutpris 3 750 000 kr

49 342 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Hultavägen 1C

Lägenhet
Bua, Varbergs kommun
Bjurfors Varberg

73 m²

3 rum

5 123 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr-2 %

35 616 kr/m²

Bjurfors Varberg
Bjurfors Varberg
Strandbackavägen 26, Träslövsläge, Varbergs kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Strandbackavägen 26

Lägenhet
Träslövsläge, Varbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Varberg

74,5 m²

3 rum

5 996 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+3 %

60 403 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Varberg
LF Fastighetsförmedling Varberg
Österängsgatan 10, Centrala Halmstad - Öster, Halmstads kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Österängsgatan 10

Lägenhet
Centrala Halmstad - Öster, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

65 m²

2 rum

5 301 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 570 000 kr-2 %

24 154 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Kyrkogårdsvägen 3D, Oskarsdal, Varbergs kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Kyrkogårdsvägen 3D

Lägenhet
Oskarsdal, Varbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Varberg

35 m²

1,5 rum

2 763 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

62 857 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Varberg
LF Fastighetsförmedling Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Gårdsåkersvägen 12

Lägenhet
Tvååker, Varbergs kommun
Mäklarhuset Varberg

47,2 m²

2 rum

2 830 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr-4 %

34 958 kr/m²

Mäklarhuset Varberg
Mäklarhuset Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Basunvägen 82

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

3 115 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr

41 667 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Norra vägen 31 a

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Fastighetsbyrån Varberg

29 m²

1 rum

Slutpris 1 750 000 kr

60 345 kr/m²

Fastighetsbyrån Varberg
Fastighetsbyrån Varberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Sjöallén 6A

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka

85 m²

3 rum

6 178 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 900 000 kr

57 647 kr/m²

Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Skånegatan 57A, Halmstad, Halmstads kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
JörgenIvarsson

Skånegatan 57A

Lägenhet
Halmstad, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

85 m²

3 rum

5 564 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 590 000 kr±0 %

42 235 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
ShkodranRamadani

Holgersgatan 1C

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

49 m²

2 rum

Slutpris 825 000 kr

16 837 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Hallandsgatan 63E, Centrum/Väster, Halmstads kommun
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
PughRengensjö

Hallandsgatan 63E

Lägenhet
Centrum/Väster, Halmstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

104 m²

4 rum

7 176 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr-1 %

31 250 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Ligustervägen 32

Lägenhet
Kungsbacka - Tölö Ängar, Kungsbacka kommun
Bjurfors Kungsbacka

106 m²

4 rum

6 276 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 840 000 kr-4 %

36 226 kr/m²

Bjurfors Kungsbacka
Bjurfors Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Träslövsvägen 171G

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

3 538 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr

38 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Gnejsvägen 30

Lägenhet
Kolla Parkstad, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

72 m²

3 rum

6 369 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr±0 %

50 694 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
Bräckevägen 35 A, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Bräckevägen 35 A

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

104 m²

4 rum

7 447 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

11 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Lokes väg 3

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka

89,5 m²

3 rum

6 542 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 450 000 kr-4 %

38 547 kr/m²

Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Karl Nordströms Väg 23

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

114 m²

4 rum

8 744 kr/mån

Slutpris 7 000 000 kr

61 404 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Sibyllavägen 62

Lägenhet
Mellbystrand, Laholms kommun
LF Fastighetsförmedling Laholm

86 m²

3 rum

3 669 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr+3 %

46 453 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Laholm
LF Fastighetsförmedling Laholm
Målvägen 43, Vallda, Kungsbacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Målvägen 43

Lägenhet
Vallda, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80,3 m²

3 rum

5 479 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 290 000 kr+3 %

40 971 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rönnaräcksvägen 22, Kullavik, Kungsbacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Rönnaräcksvägen 22

Lägenhet
Kullavik, Kungsbacka kommun
Lundin Fastighetsbyrå

98,5 m²

4 rum

6 978 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr+14 %

40 609 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Kasten Rönnowsgatan 3i, Halmstad centrum, Halmstads kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Kasten Rönnowsgatan 3i

Lägenhet
Halmstad centrum, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad

63,5 m²

2 rum

4 409 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 070 000 kr+1 %

32 598 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Onyxvägen 6

Lägenhet
Kolla Parkstad, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

79 m²

3 rum

6 202 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr+11 %

49 367 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fabriksgatan 5, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Fabriksgatan 5

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

110 m²

5 rum

8 274 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

13 636 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Drottninggatan 21C

Lägenhet
Kungsbacka - Tingberget, Kungsbacka kommun
Bjurfors Nyproduktion Göteborg

30,5 m²

1 rum

2 077 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 975 000 kr±0 %

64 754 kr/m²

Bjurfors Nyproduktion Göteborg
Bjurfors Nyproduktion Göteborg
Månstensvägen 11, Kolla Parkstad, Kungsbacka kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Månstensvägen 11

Lägenhet
Kolla Parkstad, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

61 m²

2 rum

5 368 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 700 000 kr-7 %

44 262 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Nordalavägen 40

Lägenhet
Halmstad, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

72 m²

3 rum

5 258 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

24 306 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Trombonvägen 50

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka

99,5 m²

4 rum

7 319 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

35 176 kr/m²

Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Södra vägen 30

Lägenhet
Söder, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

76 m²

3 rum

5 781 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-6 %

43 421 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad
Skånegatan 60, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Skånegatan 60

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad

45 m²

2 rum

3 623 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-4 %

40 556 kr/m²

MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Söderläget 9

Lägenhet
Lilla Tjärby, Laholms kommun
MOHV Halmstad

76,7 m²

3 rum

7 035 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 180 000 kr+8 %

15 385 kr/m²

MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Enslövsvägen 17C, Centrum/öster, Halmstads kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Enslövsvägen 17C

Lägenhet
Centrum/öster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad

53,5 m²

2 rum

4 663 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr

29 813 kr/m²

MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Mineralvägen 14

Lägenhet
Kungsbacka - Signeskulle, Kungsbacka kommun
Bjurfors Kungsbacka

68 m²

2 rum

4 850 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

46 985 kr/m²

Bjurfors Kungsbacka
Bjurfors Kungsbacka
Hvitfeldtsgatan 21B, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Hvitfeldtsgatan 21B

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

63 m²

2 rum

  • Hiss

Slutpris 1 825 000 kr-4 %

28 968 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Torntorget 6B

Lägenhet
Nissastrand, Halmstads kommun
Bostad&Co

67 m²

2 rum

5 526 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr±0 %

40 299 kr/m²

Bostad&Co
Bostad&Co
Arvidstorpsvägen 51, Ekhaga, Falkenbergs kommun
  • Såld 4 maj. 2026
profilfoto på mäklare
AnnaRahm

Arvidstorpsvägen 51

Lägenhet
Ekhaga, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

58 m²

2 rum

3 720 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr±0 %

25 862 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026
profilfoto på mäklare
DaniellaAhlström

Köpmansgatan 4

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

37 m²

1 rum

Slutpris 885 000 kr

23 919 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Sveagatan 20B, Varberg centrum, Varbergs kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Sveagatan 20B

Lägenhet
Varberg centrum, Varbergs kommun
Kustmäklarna

90,8 m²

4 rum

6 323 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 325 000 kr-4 %

47 632 kr/m²

Kustmäklarna
Kustmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026

Karl Nordströms väg 21

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

4 rum

6 101 kr/mån

Slutpris 4 000 000 kr+3 %

50 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2026

Vallinsvägen 40

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Bjurfors Varberg

73 m²

3 rum

4 721 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr-3 %

39 041 kr/m²

Bjurfors Varberg
Bjurfors Varberg
Katjavägen 41, Fjärås Vallbyn, Kungsbacka kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Katjavägen 41

Lägenhet
Fjärås Vallbyn, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

68 m²

3 rum

4 969 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 200 000 kr±0 %

47 059 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Brunnsäpplets Väg 2

Lägenhet
Varberg, Varbergs kommun
Mäklarhuset Varberg

78 m²

3 rum

5 229 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr+5 %

38 462 kr/m²

Mäklarhuset Varberg
Mäklarhuset Varberg

Sålt i april 2026

Norra vägen 26, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Norra vägen 26

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad

75,9 m²

3 rum

4 855 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-5 %

24 374 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad
Pilotgången 4, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Pilotgången 4

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad

51,5 m²

2 rum

3 658 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-2 %

42 718 kr/m²

MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Hammars Gata 10B, Centrum/öster, Halmstads kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Hammars Gata 10B

Lägenhet
Centrum/öster, Halmstads kommun
MOHV Halmstad

50,5 m²

2 rum

3 435 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 710 000 kr-2 %

33 861 kr/m²

MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Österängsgatan 22, Östergård, Halmstads kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Österängsgatan 22

Lägenhet
Östergård, Halmstads kommun
Fastighetsbyrån Halmstad

51 m²

1 rum

3 806 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 050 000 kr+32 %

20 588 kr/m²

Fastighetsbyrån Halmstad
Fastighetsbyrån Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Skogsallén 6

Lägenhet
Kungsbacka - Västra Villastaden, Kungsbacka kommun
Bjurfors Kungsbacka

93 m²

3 rum

5 761 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 325 000 kr+12 %

46 505 kr/m²

Bjurfors Kungsbacka
Bjurfors Kungsbacka
Flygaregatan 6D, Centrum, Halmstads kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Flygaregatan 6D

Lägenhet
Centrum, Halmstads kommun
MOHV Halmstad

92,5 m²

4 rum

5 988 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr-2 %

41 081 kr/m²

MOHV Halmstad
MOHV Halmstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ShkodranRamadani

Holgersgatan 2D

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

73,5 m²

2 rum

Slutpris 2 035 000 kr

27 687 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet