Kävlinge kommun

Kävlinge kommun

Alla slutpriser för bostäder - Kävlinge kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 517 sålda bostäder

Sålt i maj 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2018

Lupinvägen 21

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun

215 m²

7 rum

1 677 m²

Slutpris 3 320 000 kr+19 %
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 maj. 2018

Backavägen 13

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

128 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+28 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2018

Mårtensgatan 16

Övrigt
Kävlinge, Kävlinge kommun
1 086 m²

Slutpris 8 900 000 kr
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2018

Prästvägen 30

Lägenhet
Löddeköpinge, Kävlinge kommun

78 m²

3 rum

5 188 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+9 %

24 359 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2018

Fågelvägen 10

Villa
Löddeköpinge Lyckorna, Kävlinge kommun

114+114 m²

6 rum

989 m²

Slutpris 3 075 000 kr-4 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2018

Litorinavägen 12L

Radhus
Barsebäck, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

86 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2018

Nattviolvägen 24

Tomt
Hofterup, Kävlinge kommun
Bjurfors Bjärred

4 889 m²

Slutpris 5 900 000 kr±0 %
Bjurfors Bjärred
Bjurfors Bjärred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2018

Fridhemsgatan 4 A

Lägenhet
Kävlinge - Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

87 m²

3 rum

6 212 kr/mån

Slutpris 975 000 kr+3 %

11 207 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2018

Slagrutevägen 3

Villa
Stävie, Kävlinge kommun
Bjurfors Lund

120 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 650 000 kr+4 %
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2018

Södervidingevägen 133

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

95+49 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2018

Västergatan 6 E, 2v

Lägenhet
Centralt, Kävlinge kommun

73,5 m²

3 rum

2 648 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+4 %

17 687 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2018

Valhallsvägen 12

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

188+38 m²

6 rum

1 600 m²

Slutpris 3 400 000 kr-5 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2018

Ströms väg 3

Villa
Gryet, Kävlinge kommun

152+26 m²

6 rum

966 m²

Slutpris 3 575 000 kr-1 %
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2018

Bondevägen 13

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

163 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 725 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2018

Sköldvägen 49

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

139 m²

5 rum

435 m²

Slutpris 2 600 000 kr-7 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2018

Rinnbovägen 50 A

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

123 m²

5 rum

6 925 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+26 %

12 195 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge

Sålt i april 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2018

Mårdvägen 7

Villa
Ålstorp, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

120 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2018

Dösvägen 17

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

154 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2018

Skansvägen 35

Radhus
Barsebäckshamn, Kävlinge kommun
Bjurfors Bjärred

140+25 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 300 000 kr-14 %
Bjurfors Bjärred
Bjurfors Bjärred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2018

Alvägen 5

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

164 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 240 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2018

Nummertrevägen 6

Villa
Furulund, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

116 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2018

Möllegårdsvägen 3

Villa
Lilla Harrie, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

152 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 650 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2018

Tjädervägen 9

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Bjurfors Lund

99 m²

4 rum

5 544 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr-7 %

20 707 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2018

Timotejvägen 23A

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun

172 m²

7 rum

954 m²

Slutpris 5 350 000 kr+15 %
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2018

Frälsevägen 10

Villa
Furulund - Ljungen, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

178 m²

6 rum

652 m²

Slutpris 3 200 000 kr+7 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2018

Kämpahögsvägen 3

Tomt
Dösjebro, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

10 370 m²

Slutpris 1 765 000 kr+10 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2018

Pilängsvägen

Tomt
Västra Karaby, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

2 200 m²

Slutpris 900 000 kr-3 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2018

Stinsvägen 5

Villa
Barsebäck, Kävlinge kommun

161+30 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 100 000 kr+2 %
Croisette Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2018

Tomtebogatan 6

Villa
Rinnebäck, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

98+98 m²

7 rum

720 m²

Slutpris 3 095 000 kr±0 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2018

Spelmansvägen 2

Radhus
Stävie, Kävlinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

114+6 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2018

Hägervägen 1

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

127+77 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2018

Smålandsgatan 23

Villa
Kävlinge - Österplan, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

114+114 m²

6 rum

970 m²

Slutpris 3 700 000 kr+6 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2018

Björkgatan 14

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun
Bjurfors Landskrona

130+36 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 570 000 kr+3 %
Bjurfors Landskrona
Bjurfors Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2018

Fjallers väg 1

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 825 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2018

Fackelrosvägen 18

Fritidshus
Hofterup, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

65 m²

3 rum

969 m²

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2018

Rådmansgatan 2A

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

65,5 m²

2 rum

3 848 kr/mån

Slutpris 1 110 000 kr-7 %

16 947 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2018

Västergatan 6 A

Lägenhet
Centrum, Kävlinge kommun

38,5 m²

1 rum

1 603 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-12 %

19 481 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2018

Kullagatan 13 A

Lägenhet
Centrum, Kävlinge kommun

32 m²

1 rum

1 808 kr/mån

Slutpris 660 000 kr+33 %

20 625 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2018

Rinnbovägen 36

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Mäklarhuset Landskrona

115+45 m²

5 rum

7 299 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+12 %

12 609 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2018

Kvarngatan 31B

Lägenhet
Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

41 m²

1 rum

3 440 kr/mån

Slutpris 630 000 kr+19 %

15 366 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2018

Virkevägen 194

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

153 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 400 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2018

Skomakaregatan 8

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun
Bjurfors Lund

276+90 m²

10 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 640 000 kr-25 %
Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2018

Gamla vägen 1

Villa
Lilla Harrie, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

94+60 m²

5 rum

1 139 m²

Slutpris 2 170 000 kr-5 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2018

Föreningsgatan 4 A

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

66 m²

3 rum

4 825 kr/mån

Slutpris 805 000 kr-10 %

12 197 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge

Sålt i mars 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2018

Bäckabrinken 3

Lägenhet
Kävlinge - Rinnebäck, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

128,5 m²

5 rum

9 007 kr/mån

Slutpris 940 000 kr+4 %

7 315 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2018

Rinnbovägen 160 A

Lägenhet
Rinnbo, Kävlinge kommun

122 m²

5 rum

6 894 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+12 %

11 885 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2018

Hagagatan 3

Villa
Kävlinge - Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

129+26 m²

5 rum

618 m²

Slutpris 2 450 000 kr-2 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2018

Vintergatan 22

Radhus
Furulund - Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

140 m²

4 rum

406 m²

Slutpris 3 200 000 kr+8 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2018

Karderskans gata 13

Lägenhet
Furulund, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

93 m²

3 rum

6 413 kr/mån

Slutpris 1 610 000 kr+17 %

17 312 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2018

Davidslidsvägen

Tomt
Ålstorp, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

4 936 m²

Slutpris 1 800 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet