Kävlinge kommun

Kävlinge kommun

Alla slutpriser för bostäder - Kävlinge kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 517 sålda bostäder

Sålt i augusti 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2018

Framtidsgatan 4 B

Lägenhet
Kävlinge - Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

49 m²

2 rum

2 950 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr+16 %

23 469 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2018

Örnvägen 5

Villa
Lyckorna, Kävlinge kommun
Bjurfors Bjärred

120+20 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+11 %
Bjurfors Bjärred
Bjurfors Bjärred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2018

Stångbackagränd 3A

Villa
Barsebäckshamn, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

129 m²

5 rum

513 m²

Slutpris 4 635 000 kr+8 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2018

Kvarngatan 29 A

Lägenhet
Centralt, Kävlinge kommun

39 m²

1 rum

4 359 kr/mån

Slutpris 380 000 kr+17 %

9 744 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2018

Slåttervägen 46

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

84,5 m²

3 rum

2 742 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+16 %

21 893 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2018

Roteringvägen 34

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

285+80 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 845 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2018

Ekorrvägen 12B

Villa
Hofterup - Ålstorp, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

121 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 600 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2018

Möllegårdsvägen 17

Villa
Lilla Harrie, Kävlinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

139+64 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 750 000 kr+4 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2018

Hofterupsvägen Hus 12

Radhus
Barsebäcksby, Kävlinge kommun

107+59 m²

3 rum

5 274 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 545 995 kr±0 %

23 794 kr/m²

Bjurfors Nyproduktion
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2018

Hofterupsvägen Hus 7

Radhus
Barsebäcksby, Kävlinge kommun

129 m²

4 rum

5 274 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 545 995 kr±0 %

19 736 kr/m²

Bjurfors Nyproduktion
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2018

Södervångsvägen 117

Lägenhet
Södervång, Kävlinge kommun
Bjurfors Bjärred

68,5 m²

2 rum

4 387 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+35 %

22 628 kr/m²

Bjurfors Bjärred
Bjurfors Bjärred
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2018

Hofterupsvägen Hus 9

Radhus
Barsebäcksby, Kävlinge kommun

107+59 m²

3 rum

5 274 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 545 995 kr±0 %

23 794 kr/m²

Bjurfors Nyproduktion
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2018

Stubbvägen 2

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun

110 m²

5 rum

1 481 m²

Slutpris 3 880 000 kr+13 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2018

Sommarlustvägen 22

Tomt
Sandskogen, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

2 718 m²

Slutpris 2 510 000 kr+14 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2018

Väverigatan 5

Lägenhet
Kvarnparken, Kävlinge kommun

96,5 m²

3 rum

6 212 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr-10 %

24 093 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2018

Rinnbovägen 146

Radhus
Kävlinge, Kävlinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

122 m²

5 rum

6 743 kr/mån

Slutpris 1 575 000 kr+5 %

12 910 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2018

Södervångsvägen 129C

Lägenhet
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

82,5 m²

3 rum

4 875 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+16 %

22 424 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2018

Lupinvägen 50B

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

177 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 775 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2018

Nissens väg 9

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

124 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 925 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2018

Rinnbovägen 31

Lägenhet
Rinnebäck, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

77,5 m²

3 rum

5 472 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+6 %

12 258 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2018

Korsgatan 19

Villa
Furulund - Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

107+60 m²

4 rum

668 m²

Slutpris 2 700 000 kr+18 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2018

Centrumvägen 11

Lägenhet
Centrum, Kävlinge kommun

64,4 m²

2 rum

1 383 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr+4 %

36 102 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2018

Lundåkravägen 15

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

117+74 m²

4 rum

3 028 m²

Slutpris 3 400 000 kr-8 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2018

Bävervägen 7

Lägenhet
Hofterup, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

107 m²

4 rum

5 390 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+15 %

21 495 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2018

Hippodromvägen 1

Tomt
Hofterup, Kävlinge kommun

1 421 m²

Slutpris 1 825 000 kr+8 %
Malmö Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 aug. 2018

Marbäcksvägen 10

Villa
Sandskogen, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

70 m²

3 rum

1 557 m²

Slutpris 2 500 000 kr+19 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2018

Fridhemsgatan 4d

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Mäklarhuset Landskrona

58 m²

2 rum

4 183 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+8 %

17 241 kr/m²

Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2018

Petrus väg 10

Radhus
Barsebäcks by, Kävlinge kommun
Bostadsagenten

120 m²

5 rum

5 990 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

20 833 kr/m²

Bostadsagenten
Bostadsagenten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 aug. 2018

Högalidsvägen 59 A

Lägenhet
Högalid, Kävlinge kommun

81,5 m²

3 rum

5 117 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+31 %

15 951 kr/m²

Landgren

Sålt i juli 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2018

Harrievägen 32

Villa
Rinnebäck, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

135+59 m²

4 rum

656 m²

Slutpris 2 700 000 kr-9 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jul. 2018

Torvladevägen 10

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun

154 m²

4 rum

1 985 m²

Slutpris 3 950 000 kr-13 %
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jul. 2018

Fritidsvägen 11

Villa
Löddeköpinge - Sandskogen, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

3 rum

Slutpris 990 000 kr-1 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2018

Träningsvägen 22 C

Lägenhet
Högalid, Kävlinge kommun

121,5 m²

4 rum

6 683 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-6 %

12 757 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jul. 2018

Litorinavägen 69

Villa
Barsebäcks golfbana / Löddeköpinge, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

186+28 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 075 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jul. 2018

Framtidsgatan 4E

Lägenhet
Centrum, Kävlinge kommun

49 m²

2 rum

2 950 kr/mån

Slutpris 1 330 000 kr+21 %

27 143 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2018

Bäckabrinken 75D

Radhus
Kävlinge, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

75 m²

3 rum

5 327 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+23 %

18 000 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2018

Grönegatan 2 A

Lägenhet
Furulund, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

66 m²

3 rum

5 231 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr+24 %

15 909 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2018

Västra Karaby kyrkoväg 136

Villa
Västra Karaby, Kävlinge kommun

149+20 m²

5 rum

1 889 m²

Slutpris 3 000 000 kr+20 %
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2018

Hofterup 6:102

Tomt
Hofterup, Kävlinge kommun
HusmanHagberg Malmö

1 000 m²

Slutpris 1 300 000 kr±0 %
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2018

Muningatan 2

Villa
Ljungen, Kävlinge kommun

118+41 m²

6 rum

803 m²

Slutpris 2 900 000 kr+18 %
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jul. 2018

Föreningsgatan 4 C

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

37 m²

1 rum

2 984 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+34 %

21 622 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2018

Bullerbyvägen 1

Villa
Ålstorp, Kävlinge kommun

121 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr+6 %
Croisette Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jul. 2018

Fågelvägen 8

Villa
Löddeköpinge Lyckorna, Kävlinge kommun

138+223 m²

7 rum

1 220 m²

Slutpris 3 525 000 kr+4 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2018

Fornvägen 29

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

139 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 925 000 kr+27 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jul. 2018

Borgens Allé 19A

Radhus
Kävlinge, Kävlinge kommun

114 m²

4 rum

6 899 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+11 %

13 158 kr/m²

Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2018

Svalörtvägen 5B

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

129+5 m²

4 rum

1 267 m²

Slutpris 4 625 000 kr-1 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2018

Litorinavägen 14H

Villa
Hofterup - Järavallen, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

70 m²

2 rum

482 m²

Slutpris 2 700 000 kr-2 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2018

Dalgatan 15

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun

208+104 m²

8 rum

1 362 m²

Slutpris 6 100 000 kr-2 %
Landgren
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2018

Sköldvägen 25

Villa
Löddeköpinge centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

157 m²

5 rum

438 m²

Slutpris 2 950 000 kr-8 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

Sålt i juni 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2018

Bäckabrinken 10D

Radhus
Rinnebäck, Kävlinge kommun

115,5 m²

4,5 rum

7 932 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+9 %

11 255 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Visar 2351 - 2400 av 2500

Artiklar från Hemnet