Kävlinge kommun

Kävlinge kommun

Alla slutpriser för bostäder - Kävlinge kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 517 sålda bostäder

Sålt i september 2025

Magistergränd 6, Löddeköpinge, Kävlinge kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Magistergränd 6

Lägenhet
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

97 m²

4 rum

8 003 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

28 866 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Häggvägen 2

Villa
Dösjebro, Kävlinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

155 m²

6 rum

1 208 m²

Slutpris 4 580 000 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025

Svalörtvägen 18

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

217 m²

6 rum

1 103 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 700 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Centrumvägen 11, Löddeköpinge - Centrum, Kävlinge kommun
  • Såld 4 sep. 2025

Centrumvägen 11

Lägenhet
Löddeköpinge - Centrum, Kävlinge kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

92 m²

3 rum

3 235 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-6 %

36 957 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Arvidsborgsvägen 97, Kävlinge, Kävlinge kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Arvidsborgsvägen 97

Radhus
Kävlinge, Kävlinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

100 m²

3 rum

6 462 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-6 %

20 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Konduktörsgatan 11, Kävlinge/ Stationsstaden, Kävlinge kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Konduktörsgatan 11

Lägenhet
Kävlinge/ Stationsstaden, Kävlinge kommun

118 m²

5 rum

6 695 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 825 000 kr-1 %

23 941 kr/m²

Croisette Lund
Petrus väg 15, Barsebäcks By, Kävlinge kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Petrus väg 15

Radhus
Barsebäcks By, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

120 m²

5 rum

7 865 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr-6 %

27 083 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

Sålt i augusti 2025

Bofinkvägen 13, Lyckorna, Kävlinge kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Bofinkvägen 13

Villa
Lyckorna, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

238+28 m²

7 rum

1 833 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 900 000 kr-13 %
SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2025

Vashögsvägen 3

Villa
Dösjebro, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

121+38 m²

4 rum

1 110 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 650 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Tors väg 7, Löddeköpinge, Kävlinge kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Tors väg 7

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Kävlinge

110 m²

4 rum

635 m²

Slutpris 3 850 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
Drottninggatan 6, Furulund, Kävlinge kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Drottninggatan 6

Villa
Furulund, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

105 m²

4 rum

321 m²

Slutpris 2 900 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Högalidsvägen 85B, Kävlinge - Högalid, Kävlinge kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Högalidsvägen 85B

Radhus
Kävlinge - Högalid, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Kävlinge

106 m²

4 rum

7 739 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr-3 %

23 585 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kävlinge
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
Föreningsgatan 24, Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Föreningsgatan 24

Villa
Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

155+86 m²

6 rum

781 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 900 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Timotejvägen 23A, Hofterup, Kävlinge kommun
  • Såld 21 aug. 2025

Timotejvägen 23A

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

172 m²

7 rum

954 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 795 000 kr±0 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Floravägen 47H, Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Floravägen 47H

Lägenhet
Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

69 m²

3 rum

4 556 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

30 435 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Föreningsgatan 2A, Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Föreningsgatan 2A

Lägenhet
Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

26 m²

1 rum

2 630 kr/mån

Slutpris 600 000 kr±0 %

23 077 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2025

Tågmästaregatan 7

Radhus
Kävlinge, Kävlinge kommun
Notar

117 m²

5 rum

6 500 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-2 %

23 932 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2025

Åkarpsvägen 83-0

Villa
Stävie/Furulund, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Kävlinge

140 m²

5 rum

1 234 m²

Slutpris 5 150 000 kr+33 %
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
Högsvägen 4, Centrum, Kävlinge kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Högsvägen 4

Villa
Centrum, Kävlinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

160+140 m²

8 rum

962 m²

Slutpris 6 400 000 kr+7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Stubbvägen 1, Löddeköpinge-Sandskogen, Kävlinge kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Stubbvägen 1

Villa
Löddeköpinge-Sandskogen, Kävlinge kommun

86 m²

3 rum

1 628 m²

Slutpris 2 750 000 kr-14 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Rådmansgatan 2C, Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Rådmansgatan 2C

Lägenhet
Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

41 m²

1 rum

3 884 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 800 000 kr-6 %

19 512 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Annelövsvägen 7, Dösjebro, Kävlinge kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Annelövsvägen 7

Villa
Dösjebro, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

124+73 m²

4 rum

936 m²

Slutpris 4 500 000 kr+8 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Rinnbovägen 41, Kävlinge, Kävlinge kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Rinnbovägen 41

Lägenhet
Kävlinge, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

95,5 m²

4 rum

7 099 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 875 000 kr+14 %

19 634 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Bäckabrinken 53, Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
  • Såld 7 aug. 2025

Bäckabrinken 53

Lägenhet
Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

120,5 m²

6 rum

7 995 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 375 000 kr+13 %

19 710 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Banvaktsgränd 5, Centralt, Kävlinge kommun
  • Såld 7 aug. 2025

Banvaktsgränd 5

Radhus
Centralt, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

117 m²

5 rum

6 900 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

24 744 kr/m²

SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Byastugsvägen 94-0, Löddeköpinge, Kävlinge kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Byastugsvägen 94-0

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

166+6 m²

6 rum

1 637 m²

Slutpris 4 770 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Truls Högs väg 46, Löddeköpinge, Kävlinge kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Truls Högs väg 46

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

114+114 m²

9 rum

738 m²

Slutpris 2 750 000 kr-14 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2025

Västra Långgatan 3C

Lägenhet
Centralt, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

57 m²

2 rum

4 866 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

22 719 kr/m²

SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge

Sålt i juli 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Igelkottsvägen 9

Villa
Ålstorp, Kävlinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

144+103 m²

4 rum

1 328 m²

Slutpris 5 650 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Radhusvägen 3A, Löddeköpinge, Kävlinge kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Radhusvägen 3A

Lägenhet
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

94,5+80 m²

4 rum

6 833 kr/mån

Slutpris 3 500 000 kr-4 %

37 037 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Föreningsgatan 2 D, Kävlinge - Centralt, Kävlinge kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Föreningsgatan 2 D

Lägenhet
Kävlinge - Centralt, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Kävlinge

66 m²

3 rum

5 516 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-7 %

18 939 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kävlinge
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
Stallmästarevägen 8, Hofterup - Henkelstorp, Kävlinge kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Stallmästarevägen 8

Gård/Skog
Hofterup - Henkelstorp, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

175 m²

7 rum

9 855 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 200 000 kr-11 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Nyponrosvägen 12, Gryet, Kävlinge kommun
  • Såld 24 jul. 2025

Nyponrosvägen 12

Villa
Gryet, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

143 m²

5 rum

848 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 125 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Bachmansgatan 3, Centralt, Kävlinge kommun
  • Såld 21 jul. 2025

Bachmansgatan 3

Villa
Centralt, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

145+99 m²

6 rum

1 222 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr-9 %
SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Odlarevägen 89, Löddeköpinge, Kävlinge kommun
  • Såld 20 jul. 2025

Odlarevägen 89

Villa
Löddeköpinge, Kävlinge kommun
Mäklarhuset Landskrona

210+25 m²

8 rum

663 m²

Slutpris 5 250 000 kr-6 %
Mäklarhuset Landskrona
Mäklarhuset Landskrona
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Olivelugnsvägen 209

Villa
Kävlinge, Kävlinge kommun
Notar

114 m²

5 rum

1 502 m²

Slutpris 3 800 000 kr+6 %
Notar
Notar
Rotundan 25, Hofterup, Kävlinge kommun
  • Såld 15 jul. 2025

Rotundan 25

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Lund

254 m²

9 rum

1 855 m²

Slutpris 6 450 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Svensk Fastighetsförmedling Lund
Dressyrvägen 8, Hofterup, Kävlinge kommun
  • Såld 13 jul. 2025

Dressyrvägen 8

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

124 m²

5 rum

630 m²

Slutpris 5 700 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Edvin Anderssons väg 21E, Löddeköpinge - Centralt, Kävlinge kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Edvin Anderssons väg 21E

Lägenhet
Löddeköpinge - Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

78 m²

3 rum

5 110 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

34 615 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Radhusvägen 5G, Löddeköpinge - Centralt, Kävlinge kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Radhusvägen 5G

Lägenhet
Löddeköpinge - Centralt, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

78,5 m²

3 rum

5 762 kr/mån

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

33 758 kr/m²

Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Sandskogsvägen 13, Löddeköpinge - Sandskogen, Kävlinge kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Sandskogsvägen 13

Villa
Löddeköpinge - Sandskogen, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Kävlinge

126 m²

5 rum

1 974 m²

Slutpris 5 875 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
Högalidsvägen 73 C, Kävlinge - Högalid, Kävlinge kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Högalidsvägen 73 C

Radhus
Kävlinge - Högalid, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Kävlinge

103 m²

4 rum

7 821 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+15 %

23 301 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kävlinge
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
Nummertrevägen 66-10, Furulund, Kävlinge kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Nummertrevägen 66-10

Villa
Furulund, Kävlinge kommun
LF Fastighetsförmedling Kävlinge

243+5 m²

9 rum

4 157 m²

Slutpris 6 750 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
LF Fastighetsförmedling Kävlinge
Rinnbovägen 86C, Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Rinnbovägen 86C

Radhus
Kävlinge Tätort, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

80 m²

3 rum

5 690 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 960 000 kr+6 %

24 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Lärkvägen 9, Löddeköpinge - Lyckorna, Kävlinge kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Lärkvägen 9

Villa
Löddeköpinge - Lyckorna, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

119 m²

4 rum

1 001 m²

Slutpris 6 000 000 kr-8 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

Sålt i juni 2025

Arvidsborgsvägen 49, Arvidsborg, Kävlinge kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Arvidsborgsvägen 49

Lägenhet
Arvidsborg, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

100 m²

3 rum

6 462 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-8 %

17 500 kr/m²

SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Blåeldvägen 17B, Hofterup, Kävlinge kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Blåeldvägen 17B

Villa
Hofterup, Kävlinge kommun
Fastighetsbyrån Kävlinge

155 m²

5 rum

1 000 m²

Slutpris 6 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Kävlinge
Fastighetsbyrån Kävlinge
Litorinavägen 12M, Hofterup - Järavallen, Kävlinge kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Litorinavägen 12M

Villa
Hofterup - Järavallen, Kävlinge kommun
Lena Ström Fastighetsbyrå AB

89+35 m²

3 rum

627 m²

Slutpris 4 000 000 kr+14 %
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Lena Ström Fastighetsbyrå AB
Blågullsvägen 5, Dösjebro, Kävlinge kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Blågullsvägen 5

Villa
Dösjebro, Kävlinge kommun
SkandiaMäklarna Kävlinge

142+35 m²

5 rum

805 m²

Slutpris 5 800 000 kr+4 %
SkandiaMäklarna Kävlinge
SkandiaMäklarna Kävlinge
Havrevägen 7, Gryet, Kävlinge kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Havrevägen 7

Villa
Gryet, Kävlinge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

151+25 m²

6 rum

939 m²

Slutpris 5 995 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet