Brämaregården, Göteborgs kommun

Brämaregården

Alla slutpriser för bostäder - Brämaregården, Göteborgs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 466 sålda bostäder

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Lantmannagatan 9

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

31 m²

1 rum

2 308 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-6 %

50 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Virvelvindsgatan 28

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

70,5 m²

3 rum

4 890 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

30 496 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2026
profilfoto på mäklare
KristerNohra

Jägaregatan 7C

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

26+3 m²

1 rum

2 282 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

55 769 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2026

Virvelvindsgatan 26

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

42 m²

1 rum

3 064 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 445 000 kr-3 %

34 405 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2026
profilfoto på mäklare
SasaSekulic

Stavstigen 11

Villa
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

170+30 m²

8 rum

511 m²

Slutpris 7 950 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026

Virvelvindsgatan 30

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

58 m²

2 rum

4 397 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr+9 %

31 034 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2026

Vindragaregatan 8B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

50 m²

2 rum

3 811 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 820 000 kr-4 %

36 400 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Väderkvarnsgatan 3B, Centrala Hisingen Kvillebäcken, Göteborgs kommun
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
PatrikSkarström

Väderkvarnsgatan 3B

Lägenhet
Centrala Hisingen Kvillebäcken, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Göteborg Hisingen

53,3 m²

2 rum

3 481 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

39 306 kr/m²

HusmanHagberg Göteborg Hisingen
HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2026
profilfoto på mäklare
KristerNohra

Jägaregatan 14A

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

72 m²

3 rum

4 765 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

33 333 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

Sålt i januari 2026

Rörstrandsgatan 7A, Brämaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 31 jan. 2026
profilfoto på mäklare
SebastianStojanovic

Rörstrandsgatan 7A

Lägenhet
Brämaregården, Göteborgs kommun
Ny vy Mäklare

72 m²

3 rum

5 188 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+6 %

31 944 kr/m²

Ny vy Mäklare
Ny vy Mäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026

Kastvindsgatan 1

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

69 m²

3 rum

4 964 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 455 000 kr-2 %

35 580 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KristerNohra

Virvelvindsgatan 4

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

35,5 m²

1 rum

3 251 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

43 662 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Gröna Annas gata 5, Porslinsfabriken, Göteborgs kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Gröna Annas gata 5

Lägenhet
Porslinsfabriken, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

98 m²

4 rum

5 493 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 110 000 kr-2 %

41 939 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2026
profilfoto på mäklare
TayfunPatat

Virvelvindsgatan 26, våning 9

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

69 m²

3 rum

5 794 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 125 000 kr-3 %

30 797 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2026

Övre Hallegatan 30

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun

27,6 m²

1,5 rum

2 975 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 345 000 kr±0 %

48 732 kr/m²

Croisette Göteborg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026

Virvelvindsgatan 20C

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

74 m²

3 rum

4 779 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 480 000 kr-1 %

33 514 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026
profilfoto på mäklare
KristerNohra

Kvillegatan 11

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

58 m²

2 rum

3 651 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 610 000 kr-3 %

45 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2026
profilfoto på mäklare
EllaWangler

Rambergsvägen 25A

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen

50 m²

2 rum

4 203 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr+14 %

34 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Herkulesgatan 5B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

54 m²

2 rum

3 401 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 235 000 kr+2 %

41 389 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Myntgatan 15B, Brämaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 20 jan. 2026

Myntgatan 15B

Lägenhet
Brämaregården, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

3 rum

5 497 kr/mån

Slutpris 2 795 000 kr+4 %

40 507 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2026

Korstörnegatan 9

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

62 m²

3 rum

4 882 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

41 129 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Övre Hallegatan 42, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Övre Hallegatan 42

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

94,4 m²

4 rum

7 347 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-9 %

27 013 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PatrikSkarström

Korstörnegatan 7

Lägenhet
Centrala Hisingen Lundbypark, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Göteborg Hisingen

101 m²

4 rum

6 436 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr±0 %

49 505 kr/m²

HusmanHagberg Göteborg Hisingen
HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Kvillegatan 15, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Kvillegatan 15

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Central Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

2 996 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr-2 %

47 414 kr/m²

Central Fastighetsförmedling
Central Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2026

Dalgången 29

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

114 m²

5 rum

8 243 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 650 000 kr-9 %

32 018 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jan. 2026

Brämaregatan 9B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen

33 m²

1 rum

2 531 kr/mån

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

45 303 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2026

Rambergsvägen 3B

Lägenhet
Hisingen Ramberget, Göteborgs kommun
Lundin Fastighetsbyrå

41,6 m²

1 rum

4 381 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

32 452 kr/m²

Lundin Fastighetsbyrå
Lundin Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2026

Gröna Annas Gata 7

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

34 m²

1,5 rum

2 436 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 975 000 kr-1 %

58 088 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 dec. 2025
profilfoto på mäklare
EmirKazimovski

Rödlönnsgången 28

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

62 m²

3 rum

4 728 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-4 %

41 129 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 dec. 2025

Västra Stillestorpsgatan 9

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen

94,7 m²

4 rum

7 635 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 875 000 kr-4 %

30 359 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fjällvindsgatan 4, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 15 dec. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianStojanovic

Fjällvindsgatan 4

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Ny vy Mäklare

80 m²

3 rum

6 098 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

31 250 kr/m²

Ny vy Mäklare
Ny vy Mäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 dec. 2025

Trollhasselgatan 22

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

62,5 m²

2 rum

4 009 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

41 600 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Jägaregatan 14C, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Jägaregatan 14C

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri

35+6,4 m²

2 rum

3 203 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

51 286 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri
Stadshem Fastighetsmäkleri
Jägaregatan 14B, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 8 dec. 2025

Jägaregatan 14B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Stadshem Fastighetsmäkleri

35+12 m²

2 rum

3 019 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+6 %

52 857 kr/m²

Stadshem Fastighetsmäkleri
Stadshem Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Virvelvindsgatan 20C

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

34 m²

1 rum

2 585 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

36 765 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Kvillegatan 8

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

40 m²

1 rum

2 794 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

38 750 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Rödlönnsgången 34, Ramberget, Göteborgs kommun
  • Såld 3 dec. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderCezar

Rödlönnsgången 34

Lägenhet
Ramberget, Göteborgs kommun
Ny vy Mäklare

86,5 m²

4 rum

5 999 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

40 405 kr/m²

Ny vy Mäklare
Ny vy Mäklare
Rödlönnsgången 34, vån 6 av 6, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Rödlönnsgången 34, vån 6 av 6

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

67 m²

2 rum

4 558 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr±0 %

41 791 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Korstörnegatan 7, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Korstörnegatan 7

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

56,5 m²

2 rum

4 339 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr±0 %

41 593 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån

Sålt i november 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2025

Gröna Annas gata 9

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

107 m²

5 rum

5 983 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr-1 %

36 916 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 nov. 2025

Västra Stillestorpsgatan 17

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

96,5 m²

4 rum

7 576 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 975 000 kr-1 %

30 829 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Fjällvindsgatan 4, vån 12/12!, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 28 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikSkarström

Fjällvindsgatan 4, vån 12/12!

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Göteborg Hisingen

57 m²

2 rum

4 430 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

34 211 kr/m²

HusmanHagberg Göteborg Hisingen
HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Hallegatan 5, Centrala Hisingen Brämaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 26 nov. 2025
profilfoto på mäklare
RobinDavidsson

Hallegatan 5

Lägenhet
Centrala Hisingen Brämaregården, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Göteborg Hisingen

50 m²

2 rum

3 638 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

44 000 kr/m²

HusmanHagberg Göteborg Hisingen
HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AlihanCitak

Jägaregatan 14B

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

52 m²

2 rum

3 744 kr/mån

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

34 519 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025
profilfoto på mäklare
KristerNohra

Övre Hallegatan 18

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

94,4 m²

4 rum

7 005 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 770 000 kr-4 %

29 343 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2025

Korstörnegatan 9

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen

56,5+11 m²

2,5 rum

4 339 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr-2 %

47 699 kr/m²

Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fastighetsbyrån Göteborg - Hisingen
Fjällvindsgatan 4, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 18 nov. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikSkarström

Fjällvindsgatan 4

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
HusmanHagberg Göteborg Hisingen

57 m²

2 rum

4 244 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 690 000 kr-3 %

29 649 kr/m²

HusmanHagberg Göteborg Hisingen
HusmanHagberg Göteborg Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2025

Virvelvindsgatan 4

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Bjurfors Centrala Hisingen

89 m²

3 rum

5 814 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr-5 %

34 270 kr/m²

Bjurfors Centrala Hisingen
Bjurfors Centrala Hisingen
Kvillegatan 35, Kvillebäcken, Göteborgs kommun
  • Såld 13 nov. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderCezar

Kvillegatan 35

Lägenhet
Kvillebäcken, Göteborgs kommun
Ny vy Mäklare

99 m²

4 rum

4 981 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr-7 %

41 414 kr/m²

Ny vy Mäklare
Ny vy Mäklare
Dalgången 30, Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
  • Såld 13 nov. 2025

Dalgången 30

Lägenhet
Centrala Hisingen, Göteborgs kommun
Västsvenska Fastighetsbyrån

80 m²

3 rum

5 839 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr-5 %

35 000 kr/m²

Västsvenska Fastighetsbyrån
Västsvenska Fastighetsbyrån

Visar 51 - 100 av 2466

Artiklar från Hemnet