Falkenberg, Falkenbergs kommun

Falkenberg

Alla slutpriser för bostäder - Falkenberg, Falkenbergs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 133 sålda bostäder

Sålt i april 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2016

Brattens väg 10C

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

72,5 m²

3 rum

4 514 kr/mån

Slutpris 1 125 000 kr+14 %

15 517 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2016

Platåvägen 12

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

98+109 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2016

Strandridaregatan 4A

Lägenhet
Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

84,5 m²

3 rum

5 479 kr/mån

Slutpris 830 000 kr+4 %

9 822 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2016

Kärrets väg 9 B

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun

72,5 m²

3 rum

4 514 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr+29 %

15 172 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2016

Karl Salomonssons väg 2 B

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

114+9 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2016

Sandgatan 46

Villa
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

128+80 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 955 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Brattens Väg 6 A

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

60,5 m²

2 rum

3 942 kr/mån

Slutpris 1 125 000 kr+29 %

18 595 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2016
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Viljansvägen 37

Villa
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

108+20 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+54 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2016

Västgötavägen 21 B

Lägenhet
Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

78,5 m²

3 rum

4 315 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+29 %

11 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2016
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Pelle molins väg 11

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 820 000 kr+28 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i mars 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2016
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Västgötavägen 21C

Lägenhet
Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

78,5 m²

3 rum

4 410 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %

9 554 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2016

Harstigen 21

Villa
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

100+46 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Holgersgatan 3A

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

56 m²

2 rum

4 915 kr/mån

Slutpris 675 000 kr±0 %

12 054 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2016

Ekorrstigen 34

Villa
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

129 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 770 000 kr+17 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2016

Nygatan 26

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

43 m²

1 rum

2 832 kr/mån

Slutpris 990 000 kr+32 %

23 023 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2016

Holgersgatan 3B

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

45 m²

2 rum

4 088 kr/mån

Slutpris 785 000 kr+23 %

17 444 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2016

Mäster Nils väg 29

Radhus
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

122,5 m²

4 rum

6 401 kr/mån

Slutpris 775 000 kr+7 %

6 327 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2016

Mäster Nils Väg 13

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

114,5 m²

4 rum

5 799 kr/mån

Slutpris 810 000 kr+25 %

7 074 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2016

Brunnsäpplevägen 18

Villa
Skrea, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

119+15 m²

6 rum

1 294 m²

Slutpris 1 700 000 kr-15 %
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2016

Brattens väg 10 A

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun

20,5 m²

1 rum

1 509 kr/mån

Slutpris 510 000 kr+73 %

24 878 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Alegränd 6

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

63 m²

2 rum

3 000 kr/mån

Slutpris 870 000 kr+76 %

13 810 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 mar. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Lertäktsvägen 2C

Lägenhet
Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

62 m²

2 rum

3 222 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+37 %

15 323 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Lilla Finas Väg 4

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

117 m²

4 rum

5 914 kr/mån

Slutpris 860 000 kr+32 %

7 350 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2016

Köpmansgatan 4

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

92,5 m²

4 rum

5 186 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr+12 %

15 135 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg

Sålt i februari 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 feb. 2016

Ekstigen 10

Villa
Kristineslätt, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

87+35 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 930 000 kr+38 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Västgötavägen 23 B

Lägenhet
Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

47 m²

1 rum

2 557 kr/mån

Slutpris 565 000 kr+1 %

12 021 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2016

Måsa Brittas väg 1A

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

72,5 m²

3 rum

4 514 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+9 %

12 414 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2016

Nygatan 26

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

44,5+44,5 m²

1 rum

2 734 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr+47 %

24 719 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2016

Holgersgatan 1 C

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

37,5 m²

1 rum

3 543 kr/mån

Slutpris 585 000 kr+18 %

15 600 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Måsa-Brittas väg 7C

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

60,5 m²

2 rum

3 904 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+26 %

16 529 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2016

Köpmansgatan 6

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun

59 m²

2 rum

3 588 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr+8 %

22 458 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2016

Stenfalksvägen 16D

Villa
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

124+10 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2016

Hallanäsgatan 3 A

Lägenhet
Gamla stan, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

37 m²

1 rum

2 379 kr/mån

Slutpris 620 000 kr+8 %

16 757 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2016

Viljansvägen 26D

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

57 m²

2 rum

4 414 kr/mån

Slutpris 1 110 000 kr+48 %

19 474 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2016
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

August Bondesons väg 4

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

59 m²

2 rum

3 780 kr/mån

Slutpris 850 000 kr±0 %

14 407 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2016
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Holgersgatan 1c

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

49 m²

2 rum

4 411 kr/mån

Slutpris 625 000 kr+14 %

12 755 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2016
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Stenfalksvägen 25 D

Lägenhet
Ekhaga, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

80 m²

3 rum

3 695 kr/mån

Slutpris 1 280 000 kr-1 %

16 000 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 feb. 2016

Österleden 33b

Tomt
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

1 016 m²

Slutpris 575 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2016

Nygatan 26

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

75,5 m²

3 rum

4 269 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr+31 %

22 185 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2016

Vegagatan 23C

Lägenhet
Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

64,5 m²

2 rum

4 427 kr/mån

Slutpris 760 000 kr+17 %

11 783 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i januari 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2016

Brattebovägen 1 A

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun

82 m²

3 rum

6 123 kr/mån

Slutpris 1 475 000 kr+2 %

17 988 kr/m²

Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2016

Hermelinsvägen 4

Villa
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

155+55 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 100 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2016

Väktaregatan 11A

Lägenhet
Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

62,5 m²

2 rum

4 471 kr/mån

Slutpris 890 000 kr+42 %

14 240 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2016

Holgersgatan 6 A

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

59 m²

2 rum

4 582 kr/mån

Slutpris 850 000 kr+36 %

14 407 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2016
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Porsevägen 18

Villa
Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

174+110 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr-2 %
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2016
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Torggatan 12

Villa
Centrum, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

180+55 m²

9 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 500 000 kr+16 %
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2016

Ståndarevägen 4c

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

120+8 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 620 000 kr+5 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2016

Holgersgatan 1C

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

37,5 m²

1 rum

3 543 kr/mån

Slutpris 535 000 kr+13 %

14 267 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2016
profilfoto på mäklare
AngelicaJohansson

Porsevägen 44

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

78+65 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 720 000 kr+25 %
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Spireastigen 1 B, Kristineslätt, Falkenbergs kommun
  • Såld 18 jan. 2016

Spireastigen 1 B

Radhus
Kristineslätt, Falkenbergs kommun

106 m²

4 rum

4 731 kr/mån

Slutpris 1 680 000 kr+5 %
Hemverket AB

Visar 2451 - 2500 av 2500

Artiklar från Hemnet