Falkenberg, Falkenbergs kommun

Falkenberg

Alla slutpriser för bostäder - Falkenberg, Falkenbergs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 133 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Sillen 110

Fritidshus
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

18 m²

1 rum

Slutpris 925 000 kr
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026
profilfoto på mäklare
ShkodranRamadani

Holgersgatan 1C

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

49 m²

2 rum

Slutpris 825 000 kr

16 837 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Bräckevägen 35 A, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Bräckevägen 35 A

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

104 m²

4 rum

7 447 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

11 538 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
DaniellaAhlström

Per Hallströms väg 15

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

150 m²

4 rum

Slutpris 3 350 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Fabriksgatan 5, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 6 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Fabriksgatan 5

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

110 m²

5 rum

8 274 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-3 %

13 636 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 maj. 2026
profilfoto på mäklare
DaniellaAhlström

Köpmansgatan 4

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

37 m²

1 rum

Slutpris 885 000 kr

23 919 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EwaCarlsson

Sjöhemsgatan 20

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg

126 m²

5 rum

338 m²

Slutpris 1 950 000 kr-13 %
Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ShkodranRamadani

Holgersgatan 2D

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

73,5 m²

2 rum

Slutpris 2 035 000 kr

27 687 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Hjortvägen 28I, Falkenberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 30 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ShkodranRamadani

Hjortvägen 28I

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

81 m²

3 rum

5 657 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

23 457 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Mäster Nils väg 10, Arvidstorp, Falkenbergs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Mäster Nils väg 10

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

89 m²

3 rum

4 435 kr/mån

Slutpris 1 140 000 kr-5 %

12 809 kr/m²

Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AntonBrosved

Hjortvägen 26F

Lägenhet
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

65 m²

2 rum

4 678 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 275 000 kr

35 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AntonBrosved

Brattens väg 10C

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

60,5 m²

2 rum

4 829 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr

26 446 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Strandstugevägen 29, Skrea Strand, Falkenbergs kommun
  • Såld 26 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Strandstugevägen 29

Villa
Skrea Strand, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

154+6 m²

5 rum

576 m²

Slutpris 8 900 000 kr
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Odenvägen 35

Villa
SKREA STRAND, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

141 m²

5 rum

885 m²

Slutpris 6 475 000 kr
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Hagmarksvägen 9, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ShkodranRamadani

Hagmarksvägen 9

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

95+12 m²

3 rum

689 m²

Slutpris 2 925 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Knölaberget 8b, Skrea Strand, Falkenbergs kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Knölaberget 8b

Fritidshus
Skrea Strand, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

10 m²

1 rum

  • Uteplats

Slutpris 750 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Lindéns väg 14, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Lindéns väg 14

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

110+130 m²

4 rum

940 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Holgersgatan 4D, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 24 apr. 2026
profilfoto på mäklare
HampusSevholt

Holgersgatan 4D

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

54 m²

2 rum

5 612 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 070 000 kr-2 %

19 815 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
GustavSandén

Broslättsvägen 6B

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg

60 m²

2 rum

5 048 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr+12 %

27 917 kr/m²

Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026
profilfoto på mäklare
GustavSandén

Sandlyckeringen 13

Villa
Kristineslätt, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg

141+22 m²

8 rum

611 m²

Slutpris 6 400 000 kr+7 %
Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg
Hertings allé 9A, Herting, Falkenbergs kommun
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
OlaClaesson

Hertings allé 9A

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

86 m²

4 rum

7 072 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 175 000 kr±0 %

13 663 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Mårtensvägen 20, Skrea Strand, Falkenbergs kommun
  • Såld 19 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofieGustavsson

Mårtensvägen 20

Villa
Skrea Strand, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

168+19 m²

4 rum

1 063 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 400 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Fylkesvägen 14

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

119+120 m²

7 rum

669 m²

Slutpris 3 500 000 kr-4 %
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Hörngrensvägen 14, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 18 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DaniellaAhlström

Hörngrensvägen 14

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

90+90 m²

6 rum

999 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Knölaberget 160, SKREA STRAND, Falkenbergs kommun
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AntonBrosved

Knölaberget 160

Fritidshus
SKREA STRAND, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

20 m²

1 rum

Slutpris 900 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnetteGudmundsson

Tvärvägen 21

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg

115+70 m²

4 rum

570 m²

Slutpris 6 700 000 kr
Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Österleden 35A

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

83 m²

5 rum

Slutpris 2 415 000 kr
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Porsevägen 20, Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Porsevägen 20

Villa
Västra Gärdet, Falkenbergs kommun
Falkenbergs Fastighetsmäkleri

170+114 m²

7 rum

797 m²

Slutpris 4 000 000 kr-11 %
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Falkenbergs Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderFallström

Arvidstorpsvägen 4

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

71 m²

2 rum

6 798 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-6 %

17 606 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026
profilfoto på mäklare
OlleBergsten

Sommarlustvägen 65

Radhus
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

40 m²

3 rum

Slutpris 2 785 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Rimmarevägen 20, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 6 apr. 2026

Rimmarevägen 20

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

120+8 m²

5 rum

233 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 695 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Hjortvägen 28H, Hjortsberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 6 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AlexanderFallström

Hjortvägen 28H

Lägenhet
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

81 m²

3 rum

5 657 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 725 000 kr-3 %

33 642 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Tröingevägen 13, Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
  • Såld 6 apr. 2026

Tröingevägen 13

Villa
Östra Gärdet, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

127+47 m²

7 rum

897 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Holgersgatan 6A , Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Holgersgatan 6A

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

38,5 m²

1 rum

3 508 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 635 000 kr-9 %

16 494 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Oscar Levertins väg 5

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

147 m²

5 rum

Slutpris 2 850 000 kr
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Stenfalksvägen 21B, Ekhaga, Falkenbergs kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Stenfalksvägen 21B

Lägenhet
Ekhaga, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

80 m²

3 rum

5 200 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 740 000 kr-3 %

21 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
HampusSevholt

Rimmarevägen 54B

Radhus
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

100 m²

3 rum

391 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Nygatan 28, Falkenberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 1 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnaRahm

Nygatan 28

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

98 m²

4 rum

5 468 kr/mån

Slutpris 2 365 000 kr±0 %

24 133 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026
profilfoto på mäklare
TimSvensson

Spireastigen 30

Lägenhet
Kristineslätt, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg

55 m²

2 rum

4 023 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr±0 %

29 091 kr/m²

Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg
Skrädda stavas väg 26A, Arvidstorp, Falkenbergs kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Skrädda stavas väg 26A

Radhus
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

59,5 m²

2 rum

4 422 kr/mån

Slutpris 1 065 000 kr-6 %

17 899 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Per Hallströms väg 10, Slätten, Falkenbergs kommun
  • Såld 30 mar. 2026
profilfoto på mäklare
OlaClaesson

Per Hallströms väg 10

Villa
Slätten, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

150 m²

6 rum

690 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AntonBrosved

Harstigen 17

Villa
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

153+39 m²

5 rum

625 m²

Slutpris 4 800 000 kr
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Hertings Allé 9B, Herting, Falkenbergs kommun
  • Såld 27 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JohannaKnutsson

Hertings Allé 9B

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg

73 m²

3 rum

6 080 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 995 000 kr-17 %

13 630 kr/m²

Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg
Rådjursstigen 2, Tröingeberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 27 mar. 2026
profilfoto på mäklare
OlleBergsten

Rådjursstigen 2

Villa
Tröingeberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

145+35 m²

4 rum

1 272 m²
  • Balkong

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Bacchus väg 4, SKREA STRAND, Falkenbergs kommun
  • Såld 26 mar. 2026
profilfoto på mäklare
EmilJohansson

Bacchus väg 4

Lägenhet
SKREA STRAND, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

97,2 m²

4 rum

  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 550 000 kr

46 811 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
Dykaregatan 1, Falkenberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 18 mar. 2026
profilfoto på mäklare
ShkodranRamadani

Dykaregatan 1

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

127+80 m²

962 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 300 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Ragnar Perssons väg 12, Falkenberg, Falkenbergs kommun
  • Såld 16 mar. 2026
profilfoto på mäklare
DaniellaAhlström

Ragnar Perssons väg 12

Villa
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

144+20 m²

5 rum

937 m²

Slutpris 3 895 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Viljansvägen 24C, Arvidstorp, Falkenbergs kommun
  • Såld 15 mar. 2026
profilfoto på mäklare
DaniellaAhlström

Viljansvägen 24C

Lägenhet
Arvidstorp, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

57 m²

2 rum

4 619 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr-2 %

21 930 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Hertings Allé 9B, Herting, Falkenbergs kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Hertings Allé 9B

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg

73 m²

3 rum

6 080 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-16 %

13 699 kr/m²

Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
Köpmansgatan 3B, Centrum, Falkenbergs kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Köpmansgatan 3B

Lägenhet
Centrum, Falkenbergs kommun
Varberg & Falkenbergs Fastighetsbyrå AB

54 m²

2 rum

3 832 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 655 000 kr-8 %

30 648 kr/m²

Varberg & Falkenbergs Fastighetsbyrå AB
Varberg & Falkenbergs Fastighetsbyrå AB

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet