Eskilstuna kommun

Eskilstuna kommun

Alla slutpriser för bostäder - Eskilstuna kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

8 852 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Duvtorpsvägen 9

Villa
Röksta, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

76+76 m²

3 rum

852 m²

Slutpris 1 800 000 kr-5 %
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Berggrensvägen 14

Fritidshus
Ostra, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

28 m²

2 rum

639 m²

Slutpris 850 000 kr+13 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Eklången 6 Lott A

Tomt
Eklången, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

1 400 m²

Slutpris 395 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2026

Ärnavägen 8

Villa
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

97+86 m²

5 rum

1 133 m²

Slutpris 2 050 000 kr+3 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
FilipResare

Norrbovägen 10C

Radhus
Slagsta, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

102+18 m²

5 rum

497 m²

Slutpris 2 400 000 kr-8 %
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Körvelvägen 42

Radhus
Borsökna, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

99 m²

5 rum

5 445 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

25 202 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Mariebergsgatan 3, Snopptorp, Eskilstuna kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Mariebergsgatan 3

Lägenhet
Snopptorp, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

93 m²

4 rum

7 924 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

23 602 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Västeråsvägen 14C, Tunavallen, Eskilstuna kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Västeråsvägen 14C

Lägenhet
Tunavallen, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

58 m²

2 rum

4 420 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 600 000 kr-14 %

10 345 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SirosRahnamafar

Gränsgatan 12A

Lägenhet
Norr/Centrum, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

44 m²

2 rum

3 196 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 750 000 kr-16 %

17 045 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Hällstugatan 16

Villa
Skiftinge, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

114+114 m²

6 rum

901 m²

Slutpris 3 215 000 kr-1 %
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Fasttorp Ekehult, Lista, Eskilstuna kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Fasttorp Ekehult

Villa
Lista, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

115+145 m²

5 rum

2 087 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
IdaHörnell

Intagsgatan 7A

Lägenhet
Djurgården, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

43 m²

2 rum

3 359 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr±0 %

15 116 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Kaprifolvägen 9

Radhus
Måsta, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

158 m²

7 rum

603 m²

Slutpris 3 800 000 kr-2 %
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Lindtorpsgatan 10

Lägenhet
Nyfors, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

81 m²

3 rum

3 665 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

17 284 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Barnstugevägen 6A

Villa
Hällberga, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

186+28 m²

6 rum

849 m²

Slutpris 2 800 000 kr-3 %
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2026

Silvervägen 69A

Lägenhet
Stenby, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

64 m²

3 rum

3 357 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 560 000 kr-2 %

24 375 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Ekbacksgatan 7

Radhus
Norr, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

116+73 m²

7 rum

480 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Tegelbruksgatan 21

Lägenhet
Övre Nyfors, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

66 m²

3 rum

4 914 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 325 000 kr-4 %

20 076 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Stenkvista Bjärke

Villa
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

126 m²

4 rum

Slutpris 2 450 000 kr
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Ringvägen 47, Stora Sundby, Eskilstuna kommun
  • Såld 10 apr. 2026

Ringvägen 47

Villa
Stora Sundby, Eskilstuna kommun
Husrum Fastighetsmäkleri

60+60 m²

3 rum

1 778 m²

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Husrum Fastighetsmäkleri
Husrum Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SirosRahnamafar

Vasbergsgatan 12A

Lägenhet
Norr/Centrum, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

41,3 m²

1 rum

2 941 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 837 500 kr-6 %

20 278 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2026

Drottninggatan 3A

Lägenhet
Centrum, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

86 m²

3 rum

5 744 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 925 000 kr-11 %

34 012 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Fredrikslund Eka , Lista, Eskilstuna kommun
  • Såld 9 apr. 2026

Fredrikslund Eka

Villa
Lista, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

119 m²

5 rum

1 471 m²

Slutpris 2 000 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Lindtorpsgatan 8C

Lägenhet
Centrum, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

59,6 m²

2,5 rum

2 631 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

18 456 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2026

Gillbergavägen 132

Villa
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

151 m²

5 rum

Slutpris 2 300 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Gredbergsgatan 10B, Gredby, Eskilstuna kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Gredbergsgatan 10B

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Husrum Fastighetsmäkleri

56 m²

2 rum

4 107 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 065 000 kr-3 %

19 018 kr/m²

Husrum Fastighetsmäkleri
Husrum Fastighetsmäkleri
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Kyrkvägen 61

Villa
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

260+79 m²

9 rum

Slutpris 6 210 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Stenkvistavägen 5, Söder, Eskilstuna kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Stenkvistavägen 5

Lägenhet
Söder, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

71,5 m²

3 rum

4 040 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

20 979 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Emmabodavägen 8

Villa
Hällby, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

123+123 m²

6 rum

975 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SirosRahnamafar

Kapellvägen 6B

Lägenhet
Skogstorp, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

62 m²

2 rum

4 687 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr-4 %

18 548 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Medbacken 5B, Skogstorp, Eskilstuna kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Medbacken 5B

Villa
Skogstorp, Eskilstuna kommun
Mälardalens Bostadsbyrå

119+119 m²

6 rum

829 m²

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Mälardalens Bostadsbyrå
Mälardalens Bostadsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026

Rosenhällsgatan 6

Lägenhet
Snopptorp, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

63 m²

2 rum

3 967 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-5 %

13 492 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026

Ruths gränd 6

Radhus
Gamla Torshälla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

127 m²

5 rum

427 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 725 000 kr-9 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Väsbyholmsvägen 4A

Villa
Mälarbaden, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

186 m²

7 rum

1 978 m²

Slutpris 6 100 000 kr-2 %
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Östra Fyrby Nystugan , Stora Sundby, Eskilstuna kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Östra Fyrby Nystugan

Villa
Stora Sundby, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

115 m²

5 rum

3 325 m²

Slutpris 2 100 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026
profilfoto på mäklare
FilipResare

Olstorpsvägen 22

Villa
Ostra / Sundbyholm, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

165+20 m²

6 rum

1 610 m²

Slutpris 3 695 000 kr±0 %
Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Dammsäng 4, Kjula, Eskilstuna kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Dammsäng 4

Fritidshus
Kjula, Eskilstuna kommun
Mäklarringen Eskilstuna

42 m²

2 rum

1 403 m²

Slutpris 400 000 kr-9 %
Mäklarringen Eskilstuna
Mäklarringen Eskilstuna
Södra Bangårdsgatan 30A, Söder, Eskilstuna kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Södra Bangårdsgatan 30A

Lägenhet
Söder, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

60 m²

2 rum

4 851 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr-4 %

23 250 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Köpmangatan 7C

Lägenhet
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

59 m²

2 rum

Slutpris 3 350 000 kr

56 780 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Svanäsvägen 11, Ärla, Eskilstuna kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Svanäsvägen 11

Villa
Ärla, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

121+89 m²

6 rum

1 500 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Ektorpsvägen 10A

Villa
Torshälla/Bjällersta, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

155 m²

6 rum

628 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 200 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Vadmansgatan 14 A

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

54 m²

2 rum

3 954 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-3 %

19 444 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Malvavägen 19, Mesta, Eskilstuna kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Malvavägen 19

Radhus
Mesta, Eskilstuna kommun
Husrum Fastighetsmäkleri

77 m²

3 rum

5 867 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 575 000 kr-1 %

20 455 kr/m²

Husrum Fastighetsmäkleri
Husrum Fastighetsmäkleri
Eskilsgatan 50B, Söder, Eskilstuna kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Eskilsgatan 50B

Radhus
Söder, Eskilstuna kommun
Husrum Fastighetsmäkleri

115 m²

4 rum

5 405 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr-7 %

22 609 kr/m²

Husrum Fastighetsmäkleri
Husrum Fastighetsmäkleri
Nattsländevägen 8, Odlaren, Eskilstuna kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Nattsländevägen 8

Radhus
Odlaren, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

112 m²

4 rum

5 972 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

24 063 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Karl Hovbergsgatan 31B

Lägenhet
Skiftinge, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna

63 m²

2 rum

4 078 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr±0 %

11 905 kr/m²

SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Henstavägen 42

Villa
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

138 m²

6 rum

Slutpris 5 600 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JulianValkov

Karl Hovbergsgatan 33B

Lägenhet
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
Eskils Fastighetsförmedling

113 m²

5 rum

7 905 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr±0 %

9 735 kr/m²

Eskils Fastighetsförmedling
Eskils Fastighetsförmedling
Enebrovägen 8, Slagsta, Eskilstuna kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Enebrovägen 8

Villa
Slagsta, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

110+110 m²

5 rum

941 m²

Slutpris 3 100 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Tegelbruksgatan 19, Eskilstuna, Eskilstuna kommun
  • Såld 30 mar. 2026

Tegelbruksgatan 19

Lägenhet
Eskilstuna, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna

60 m²

2 rum

4 493 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 900 000 kr-10 %

15 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet