Östra Malmö, Malmö kommun

Östra Malmö

Alla slutpriser för bostäder - Östra Malmö, Malmö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

11 784 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Saarisvägen 12A, Midhem, Malmö kommun
  • Såld 12 maj. 2026

Saarisvägen 12A

Lägenhet
Midhem, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

45,5 m²

2 rum

1 957 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-10 %

27 473 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Solgatan 28C

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

50 m²

2 rum

2 973 kr/mån

Slutpris 1 425 000 kr+10 %

28 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Norra Bulltoftavägen 67B

Lägenhet
Kirseberg, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

58 m²

2 rum

5 957 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 990 000 kr-10 %

17 069 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Kronetorpsgatan 68A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

71,5 m²

3 rum

5 250 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

19 510 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Sivs gränd 9A, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Sivs gränd 9A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
MOHV Malmö

45 m²

2 rum

2 896 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

39 889 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Murtegelvägen 55

Lägenhet
Oxie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

108 m²

4 rum

7 229 kr/mån

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

16 620 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Botildenborgsvägen 11A, Västra Kattarp, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Botildenborgsvägen 11A

Lägenhet
Västra Kattarp, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

56,5 m²

2 rum

4 655 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 700 000 kr-12 %

12 389 kr/m²

Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Alaskagången 81, Bulltofta koloniförening, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Alaskagången 81

Fritidshus
Bulltofta koloniförening, Malmö kommun
Kolonimäklarna

37+6 m²

3 rum

304 m²

Slutpris 530 000 kr+18 %
Kolonimäklarna
Kolonimäklarna
Primulagången 295, Kölnan, Malmö kommun
  • Såld 10 maj. 2026

Primulagången 295

Fritidshus
Kölnan, Malmö kommun
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling

52+8 m²

2 rum

300 m²

Slutpris 495 000 kr±0 %
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 maj. 2026

Hans Holst väg 9

Villa
Oxie, Malmö kommun
Notar

134+80 m²

5 rum

908 m²

Slutpris 3 750 000 kr-6 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2026

Giggatan 11

Villa
Riseberga, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

142+25 m²

5 rum

615 m²

Slutpris 5 800 000 kr-3 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Västra Skrävlingevägen 106

Lägenhet
Gula Höja, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

59 m²

2 rum

3 946 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 220 000 kr-2 %

20 678 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Kastanjegatan 11E, Hindby, Malmö kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Kastanjegatan 11E

Lägenhet
Hindby, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

88 m²

3 rum

5 494 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr+7 %

27 841 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Jägersrovägen 5C

Lägenhet
Västra Kattarp, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

56 m²

2 rum

5 022 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 720 000 kr-8 %

12 857 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Lönngatan 56B

Lägenhet
Lönngården, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö

33 m²

1 rum

2 263 kr/mån

Slutpris 745 000 kr-6 %

22 576 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2026

Tranbogatan 3

Villa
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

57+3 m²

2 rum

992 m²

Slutpris 3 400 000 kr+36 %
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Stensåkervägen 338, Oxie, Malmö kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Stensåkervägen 338

Lägenhet
Oxie, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

116 m²

4 rum

5 930 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 450 000 kr-4 %

21 121 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Gullregnsgången 43, Jägershill 4, Malmö kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Gullregnsgången 43

Fritidshus
Jägershill 4, Malmö kommun
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling

40+20 m²

3 rum

480 m²

Slutpris 340 000 kr-20 %
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Zetterberg & Blomberg Fastighetsförmedling
Keramikvägen 37, Oxie, Malmö kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Keramikvägen 37

Lägenhet
Oxie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

95 m²

3,5 rum

5 970 kr/mån

Slutpris 1 560 000 kr+1 %

16 421 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Lönngatan 38A, Lönngården, Malmö kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Lönngatan 38A

Lägenhet
Lönngården, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

62 m²

2,5 rum

4 990 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr-2 %

18 548 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Sergeantgatan 11

Lägenhet
Röda Höja, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

86 m²

3 rum

5 409 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 450 000 kr-3 %

16 860 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Västra Kattarpsvägen 17

Villa
Malmö, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster

112+40 m²

5 rum

573 m²

Slutpris 4 225 000 kr+1 %
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster
Östra Stationsgatan 22, Husie - Kvarnby, Malmö kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Östra Stationsgatan 22

Lägenhet
Husie - Kvarnby, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

69 m²

2 rum

6 857 kr/mån

Slutpris 1 875 000 kr+7 %

27 174 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Fänkålsvägen 32

Villa
Oxie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

112 m²

6 rum

Slutpris 4 075 000 kr
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Toftängsgatan 15C, Toftängen - Husie, Malmö kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Toftängsgatan 15C

Lägenhet
Toftängen - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

77 m²

3 rum

5 037 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr+11 %

27 273 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Gladiolusgången 99, Jägershill sommarstad 2  (Brf Jägershill sommarstad 12), Malmö kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Gladiolusgången 99

Fritidshus
Jägershill sommarstad 2 (Brf Jägershill sommarstad 12), Malmö kommun
Egema Fastighetsförmedling

40+18 m²

2 rum

392 m²

Slutpris 350 000 kr-29 %
Egema Fastighetsförmedling
Egema Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Torngatan 25

Radhus
Malmö, Malmö kommun

105 m²

4 rum

8 761 kr/mån

Slutpris 4 350 000 kr+1 %

41 429 kr/m²

Bjurfors Malmö Södra Innerstaden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2026

Allyhillvägen 20

Villa
Malmö, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

97+18 m²

5 rum

676 m²

Slutpris 2 520 000 kr+1 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Skimmelgatan 63, Jägersro villastad - Husie, Malmö kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Skimmelgatan 63

Villa
Jägersro villastad - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

147+35 m²

5 rum

596 m²

Slutpris 4 625 000 kr+22 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Sergeantgatan 3, Röda Höja - Husie, Malmö kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Sergeantgatan 3

Lägenhet
Röda Höja - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

106,5 m²

4 rum

6 491 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

22 535 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Hörlanders väg 7

Villa
Malmö, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

201 m²

7 rum

422 m²

Slutpris 7 850 000 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Björkgången 22 -  Kölnan Fritidsby, Kölnans Fritidsby ( B-Område), Malmö kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Björkgången 22 - Kölnan Fritidsby

Fritidshus
Kölnans Fritidsby ( B-Område), Malmö kommun
Kolonimäklarna

40+7 m²

2 rum

375 m²

Slutpris 750 000 kr+8 %
Kolonimäklarna
Kolonimäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Galaxgatan 44

Villa
Oxie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

121 m²

4 rum

513 m²

Slutpris 5 400 000 kr+2 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Storhällagatan 46A

Radhus
Riseberga, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

128+29 m²

4 rum

644 m²

Slutpris 4 525 000 kr+8 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Blåklocksgatan 2, nr 172, Almåsa Fritidsby, Malmö kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Blåklocksgatan 2, nr 172

Fritidshus
Almåsa Fritidsby, Malmö kommun
Egema Fastighetsförmedling

37+4 m²

2 rum

366 m²

Slutpris 430 000 kr+1 %
Egema Fastighetsförmedling
Egema Fastighetsförmedling
Thomsons väg 10, Rosengård, Malmö kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Thomsons väg 10

Lägenhet
Rosengård, Malmö kommun
Notar

66 m²

2 rum

5 021 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 815 000 kr-4 %

12 348 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Sergeantgatan 2

Lägenhet
Röda Höja, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

85,5 m²

3 rum

5 290 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

25 673 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Von Lingens väg 27, Rosengård, Malmö kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Von Lingens väg 27

Lägenhet
Rosengård, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

79,5 m²

3 rum

6 671 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 850 000 kr-10 %

10 692 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Kupégatan 23, Nya Riseberga - Husie, Malmö kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Kupégatan 23

Villa
Nya Riseberga - Husie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

134 m²

5 rum

736 m²

Slutpris 6 825 000 kr+18 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

Sålt i april 2026

Von Lingens väg 23, Rosengård/apelgården, Malmö kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Von Lingens väg 23

Lägenhet
Rosengård/apelgården, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

83,5 m²

3 rum

6 643 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-10 %

10 778 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Björkbogatan 17

Villa
Malmö, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

103 m²

5 rum

Slutpris 4 600 000 kr
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Byåkersvägen 52

Villa
Oxie, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

193 m²

7 rum

Slutpris 5 000 000 kr
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Rådshällagatan 16, Riseberga, Malmö kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Rådshällagatan 16

Villa
Riseberga, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

190+74 m²

5 rum

962 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Kronetorpsgatan 52A

Lägenhet
Segevång, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

59 m²

2 rum

5 711 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 995 000 kr±0 %

16 864 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Ernst Jakobssons gata 1B

Villa
Malmö, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

144 m²

5 rum

Slutpris 5 700 000 kr
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Kronetorpsgatan 52A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

5 710 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-6 %

11 017 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Kronetorpsgatan 104B

Lägenhet
Segevång, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City

74 m²

3 rum

5 821 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 400 000 kr±0 %

18 919 kr/m²

Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Torngatan 38a

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö

68 m²

2,5 rum

Slutpris 2 295 000 kr

33 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Stensåkervägen 215

Lägenhet
Oxie, Malmö kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

69 m²

2 rum

5 915 kr/mån

Slutpris 1 565 000 kr-4 %

22 681 kr/m²

Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Kronetorpsgatan 52A, Segevång, Malmö kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Kronetorpsgatan 52A

Lägenhet
Segevång, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

69 m²

3 rum

6 246 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 360 000 kr-3 %

19 710 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet