Bollnäs kommun

Bollnäs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Bollnäs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 858 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Hällbo 8871, Hällbo, Bollnäs kommun
  • Såld 9 maj. 2026

Hällbo 8871

Villa
Hällbo, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

92 m²

4 rum

5 625 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 725 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Våtlågsvägen 7, Granberg, Bollnäs kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Våtlågsvägen 7

Villa
Granberg, Bollnäs kommun

82+40 m²

4 rum

1 010 m²

Slutpris 710 000 kr-19 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Nygatan 48A, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 5 maj. 2026

Nygatan 48A

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

42,5 m²

1,5 rum

4 155 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 535 000 kr-2 %

12 588 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Hälsingegatan 27, Arbrå, Bollnäs kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Hälsingegatan 27

Villa
Arbrå, Bollnäs kommun

194+121 m²

6 rum

980 m²

Slutpris 2 000 000 kr+20 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Ijungen 9895, Rengsjö, Bollnäs kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Ijungen 9895

Fritidshus
Rengsjö, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

46 m²

3 rum

1 199 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 000 000 kr+18 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Templarvägen 7, Ren, Bollnäs kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Templarvägen 7

Villa
Ren, Bollnäs kommun

95+25 m²

5 rum

1 034 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Gamla Orbadenvägen 105, Vallsta, Bollnäs kommun
  • Såld 2 maj. 2026

Gamla Orbadenvägen 105

Villa
Vallsta, Bollnäs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö

79+5 m²

3 rum

1 561 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö
Svensk Fastighetsförmedling Järvsö

Sålt i april 2026

Åsenvägen 50, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Åsenvägen 50

Villa
Bollnäs, Bollnäs kommun

156 m²

6 rum

1 288 m²

Slutpris 3 275 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Vintervägen 5, Brånan, Bollnäs kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Vintervägen 5

Villa
Brånan, Bollnäs kommun

110+110 m²

4 rum

1 125 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Alftavägen 4B, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Alftavägen 4B

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

82 m²

3 rum

4 691 kr/mån

Slutpris 875 000 kr-20 %

10 671 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Näckstigen 3

Villa
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

95 m²

3 rum

Slutpris 1 600 000 kr
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Linsänkevägen 26, Björktjära, Bollnäs kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Linsänkevägen 26

Villa
Björktjära, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

120+43 m²

5 rum

1 037 m²

Slutpris 2 000 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Alftavägen 4A, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Alftavägen 4A

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

63 m²

2 rum

3 589 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+24 %

21 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Sveden Rävgårdsvägen 4720, Segersta, Bollnäs kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Sveden Rävgårdsvägen 4720

Villa
Segersta, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

103+103 m²

4 rum

6 229 m²

Slutpris 1 600 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Staketkroken 11, Granberg, Bollnäs kommun
  • Såld 24 apr. 2026

Staketkroken 11

Villa
Granberg, Bollnäs kommun

134+28 m²

5 rum

854 m²

Slutpris 2 250 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Hovsätter 1094, Hovsätter, Bollnäs kommun
  • Såld 23 apr. 2026

Hovsätter 1094

Villa
Hovsätter, Bollnäs kommun
Hälsinglands Fastighetsmäklare

79+4 m²

3 rum

700 m²

Slutpris 1 000 000 kr+5 %
Hälsinglands Fastighetsmäklare
Hälsinglands Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Söräng Runemovägen 5347

Villa
Söräng, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

215+135 m²

5 rum

7,2 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Hovsätter 1094

Villa
Vallsta, Bollnäs kommun
Hälsinglands Fastighetsmäklare

79+4 m²

3 rum

700 m²

Slutpris 1 000 000 kr+5 %
Hälsinglands Fastighetsmäklare
Hälsinglands Fastighetsmäklare
Hans-Jonsvägen 28, Arbrå, Bollnäs kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Hans-Jonsvägen 28

Villa
Arbrå, Bollnäs kommun

108+5 m²

4 rum

1 104 m²
  • Uteplats

Slutpris 975 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Edelsbergsvägen 5 A, Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Edelsbergsvägen 5 A

Lägenhet
Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

79 m²

3 rum

4 814 kr/mån

Slutpris 850 000 kr±0 %

10 759 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Läroverksgatan 45B, Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
  • Såld 19 apr. 2026

Läroverksgatan 45B

Lägenhet
Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

54 m²

2 rum

4 684 kr/mån

Slutpris 325 000 kr-18 %

6 019 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Alftavägen 2C, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Alftavägen 2C

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun

62 m²

2 rum

3 718 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 030 000 kr-14 %

16 613 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Krusbärsvägen 3, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 14 apr. 2026

Krusbärsvägen 3

Villa
Bollnäs, Bollnäs kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

117+154 m²

4 rum

1 038 m²

Slutpris 2 300 000 kr-11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Hallen 2830

Villa
Kilafors, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

95 m²

4 rum

Slutpris 2 000 000 kr
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Läroverksgatan 43B

Lägenhet
Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

47,5 m²

2 rum

3 748 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 350 000 kr-18 %

7 368 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Alftavägen 4B, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 8 apr. 2026

Alftavägen 4B

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun

82 m²

3 rum

4 691 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

18 232 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Lupinvägen 3, Ren, Bollnäs kommun
  • Såld 7 apr. 2026

Lupinvägen 3

Villa
Ren, Bollnäs kommun

138+1 m²

5 rum

1 086 m²

Slutpris 3 325 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Gullvivevägen 2, Bollnäs, Ren, Bollnäs kommun
  • Såld 2 apr. 2026

Gullvivevägen 2

Villa
Bollnäs, Ren, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

147 m²

6 rum

970 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Idrottsvägen 8, Arbrå, Bollnäs kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Idrottsvägen 8

Villa
Arbrå, Bollnäs kommun

138+18 m²

4 rum

1 395 m²

Slutpris 930 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Brogatan 1, Bollnäs Centralt, Bollnäs kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Brogatan 1

Lägenhet
Bollnäs Centralt, Bollnäs kommun

64,5 m²

2 rum

3 643 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

18 605 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs

Sålt i mars 2026

Norrlandsvägen 34, Björktjära, Bollnäs kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Norrlandsvägen 34

Villa
Björktjära, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

117 m²

5 rum

1 384 m²

Slutpris 2 275 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Blåbärsvägen 6, Björktjära, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Blåbärsvägen 6

Villa
Björktjära, Bollnäs, Bollnäs kommun

131+21 m²

6 rum

517 m²

Slutpris 1 125 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Alftavägen 8A

Lägenhet
Bollnäs, Sävsberg, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

63 m²

2 rum

3 710 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 650 000 kr-6 %

10 317 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Ringvägen 28, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Ringvägen 28

Villa
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

161+72 m²

633 m²

Slutpris 1 700 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2026

Belsevägen 7

Villa
Sibo, Bollnäs kommun
Listed

101 m²

5 rum

1 900 m²

Slutpris 990 000 kr±0 %
Listed
Listed
Läroverksgatan 44B, Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Läroverksgatan 44B

Lägenhet
Bollnäs, Gärdet, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

70 m²

3 rum

5 103 kr/mån

Slutpris 450 000 kr-9 %

6 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Vallstabyn 1884, Vallsta, Bollnäs kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Vallstabyn 1884

Villa
Vallsta, Bollnäs kommun

102 m²

4 rum

3 580 m²

Slutpris 1 040 000 kr+5 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Norråkersvägen 6, Björktjära, Bollnäs kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Norråkersvägen 6

Villa
Björktjära, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

100+100 m²

4 rum

507 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Orbaden 2010, Orbaden, Bollnäs kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Orbaden 2010

Fritidshus
Orbaden, Bollnäs kommun

81+21 m²

3 rum

2 456 m²

Slutpris 1 800 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs

Sålt i februari 2026

Kilbergsvägen 25E, Ren, Bollnäs kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Kilbergsvägen 25E

Radhus
Ren, Bollnäs kommun

96 m²

4 rum

143 m²

Slutpris 1 200 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Långnäsvägen 16D, 1 tr, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Långnäsvägen 16D, 1 tr

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun

62,5 m²

2 rum

4 404 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr+4 %

20 800 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Strömvägen 6, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Strömvägen 6

Villa
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

92 m²

3 rum

2 030 m²

Slutpris 1 450 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Ringvägen 30, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Ringvägen 30

Villa
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

211+2 m²

663 m²

Slutpris 3 400 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2026

Hallonvägen 21

Villa
Björktjära, Bollnäs kommun

129+65 m²

4 rum

1 676 m²

Slutpris 2 250 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Bollnäs
Alirgatan 20A, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Alirgatan 20A

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun

43 m²

1 rum

2 848 kr/mån

Slutpris 315 000 kr-9 %

7 326 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Björktjäravägen 5 C, Björktjära, Bollnäs kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Björktjäravägen 5 C

Lägenhet
Björktjära, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

109 m²

4 rum

8 514 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %

6 881 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Klockarvägen 14A, Bollnäs, Granberg, Bollnäs kommun
  • Såld 9 feb. 2026

Klockarvägen 14A

Radhus
Bollnäs, Granberg, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

80+40 m²

4 rum

92 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 845 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Långgatan 19B, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Långgatan 19B

Lägenhet
Bollnäs, Bollnäs kommun
Fastighetsbyrån Bollnäs

54 m²

2 rum

2 263 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 150 000 kr+18 %

21 296 kr/m²

Fastighetsbyrån Bollnäs
Fastighetsbyrån Bollnäs
Gärdesgatan 16B, Gärdet, Bollnäs kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Gärdesgatan 16B

Lägenhet
Gärdet, Bollnäs kommun

51 m²

2 rum

4 232 kr/mån

Slutpris 180 000 kr-39 %

3 529 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs
Lenninge 9386 A & B, Bollnäs, Bollnäs kommun
  • Såld 3 feb. 2026

Lenninge 9386 A & B

Villa
Bollnäs, Bollnäs kommun

244+17 m²

7 rum

8 922 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-17 %
Svensk Fastighetsförmedling Bollnäs

Visar 1 - 50 av 2500

Artiklar från Hemnet