Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Västanhem
Mäklare Simon Staflund

Simon Staflund

Om mig

Simon är mitt-i-stan-killen som gärna springer fort och långt, men alltid behåller lugnet. Efter utbildningen till mäklare blev det några år på ett av de större kontoren, innan han kände att tempot och förutsättningarna på Västanhem passade honom bättre. Här finns tid att bygga relationer och förtroende, vilket han rankar väldigt högt för att göra ett bra jobb i den största affären i livet för många.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2026

Töltgatan 2-10

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

79 m²

4 rum

4 279 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr±0 %

32 911 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Hemstigen 3, Torpa, Jönköpings kommun
  • Såld 1 maj. 2026

Hemstigen 3

Lägenhet
Torpa, Jönköpings kommun
Västanhem

77 m²

4 rum

4 082 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 550 000 kr+4 %

33 117 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Sandbacksgatan 2, Bymarken, Jönköpings kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Sandbacksgatan 2

Lägenhet
Bymarken, Jönköpings kommun
Västanhem

88 m²

3 rum

4 725 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr-3 %

40 341 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Riddersbergs Säteri 3, Riddersberg, Jönköpings kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Riddersbergs Säteri 3

Lägenhet
Riddersberg, Jönköpings kommun
Västanhem

144 m²

5 rum

8 240 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 800 000 kr-3 %

26 389 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Korsgatan 6, Munksjöstaden, Jönköpings kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Korsgatan 6

Lägenhet
Munksjöstaden, Jönköpings kommun
Västanhem

55 m²

2 rum

4 590 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-3 %

33 636 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Lyckhemsgatan 19A, Bäckalyckan, Jönköpings kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Lyckhemsgatan 19A

Radhus
Bäckalyckan, Jönköpings kommun
Västanhem

126+4 m²

4 rum

404 m²

Slutpris 5 320 000 kr+13 %
Västanhem
Västanhem
Göransbergsvägen 32E, Huskvarna, Jönköpings kommun
  • Såld 18 mar. 2026

Göransbergsvägen 32E

Radhus
Huskvarna, Jönköpings kommun
Västanhem

139 m²

5 rum

383 m²

Slutpris 4 300 000 kr+23 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2026

Galoppgatan 26

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

83 m²

4 rum

4 496 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr±0 %

34 940 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Töltgatan 2-10

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

83 m²

4 rum

4 469 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr±0 %

28 916 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Galoppgatan 26

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

67 m²

3 rum

3 629 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

31 343 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Ringsberg 2, Huskvarna Knutstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 19 dec. 2025

Ringsberg 2

Tomt
Huskvarna Knutstorp, Jönköpings kommun
Västanhem

1 440 m²

Slutpris 1 000 000 kr±0 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2025

Töltgatan 2-10

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

67 m²

3 rum

3 629 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

34 328 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Gestra 4, Kaxholmen, Jönköpings kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Gestra 4

Villa
Kaxholmen, Jönköpings kommun
Västanhem

160+79 m²

4 rum

1 551 m²

Slutpris 7 850 000 kr+35 %
Västanhem
Västanhem
Vättervygatan 7, Habo - Fiskebäck, Habo kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Vättervygatan 7

Villa
Habo - Fiskebäck, Habo kommun
Västanhem

139+52 m²

5 rum

1 112 m²

Slutpris 5 300 000 kr+2 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Galoppgatan 26

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

81 m²

4 rum

4 387 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr±0 %

41 975 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Galoppgatan 26

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

67 m²

3 rum

3 629 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr±0 %

29 851 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Rosenkvartsgatan 44, Hisingstorp, Jönköpings kommun
  • Såld 13 okt. 2025

Rosenkvartsgatan 44

Radhus
Hisingstorp, Jönköpings kommun
Västanhem

140+4 m²

6 rum

247 m²

Slutpris 5 650 000 kr+3 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2025

Töltgatan 2-10

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

83 m²

4 rum

4 469 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr±0 %

32 530 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Kastellvägen 4, Vättersnäs, Jönköpings kommun
  • Såld 5 okt. 2025

Kastellvägen 4

Lägenhet
Vättersnäs, Jönköpings kommun
Västanhem

75 m²

3 rum

5 960 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

27 933 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Galoppgatan 26

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

67 m²

3 rum

3 629 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr±0 %

30 597 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Töltgatan 2-10

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

67 m²

3 rum

3 629 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr±0 %

30 597 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Galoppgatan 26

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

59 m²

2 rum

3 169 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 600 000 kr±0 %

27 119 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Karlavägen 42, Torpa, Jönköpings kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Karlavägen 42

Villa
Torpa, Jönköpings kommun
Västanhem

135+70 m²

6 rum

941 m²

Slutpris 6 500 000 kr±0 %
Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025

Töltgatan 2-10

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

81 m²

4 rum

4 387 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr±0 %

33 951 kr/m²

Västanhem
Västanhem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025

Galoppgatan 26

Lägenhet
Torps Gård, Jönköpings kommun
Västanhem

77 m²

4 rum

4 171 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

27 273 kr/m²

Västanhem
Västanhem

Visar 1 - 25 av 34