Hoppa till huvudinnehåll
Urban by ESNY

Urban by ESNY

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum lägenhet på Stationsvägen 10 Täby, Täby kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Stationsvägen 10 Täby, Täby kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Stationsvägen 10 Täby, Täby kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Stationsvägen 10 Täby, Täby kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Stationsvägen 10 Täby, Täby kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Stationsvägen 10

Lägenhet
Täby, Täby kommun
Urban by ESNY
6 300 000 kr
92 m²
4 rum
vån 4
6 150 kr/mån
68 478 kr/m²

Här bor du precis som rubriken utlovar – i ett högt och fritt läge med dubbla soldränkta balkonger, öppen social planlösning och en genomgående stark funktion där varje del av bostaden är noggrant avvägd. Planlösningen är social och inbjudande med generösa sällskapsytor där kök och vardagsrum möts i ett naturligt flöde. Ljuset strömmar in och förstärker känslan av rymd, samtidigt som de två…

Premium
Balkong
Hiss
Urban by ESNY
Urban by ESNY
villa på Klippfyrsvägen 11B Torslanda, Göteborg, Göteborgs kommun - bild 1
villa på Klippfyrsvägen 11B Torslanda, Göteborg, Göteborgs kommun - bild 2
villa på Klippfyrsvägen 11B Torslanda, Göteborg, Göteborgs kommun - bild 3
villa på Klippfyrsvägen 11B Torslanda, Göteborg, Göteborgs kommun - bild 4
villa på Klippfyrsvägen 11B Torslanda, Göteborg, Göteborgs kommun - bild 5

Klippfyrsvägen 11B

Villa
Torslanda, Göteborg, Göteborgs kommun
Urban by ESNY
Pris på förfrågan
495 + 107 m²

Med ett högt och fritt läge precis vid vattnet på Klippfyrsvägen 11B i Torslanda erbjuds en fastighet med ett av områdets mest framträdande lägen. Byggnaden är uppförd 1995 och omfattar totalt 495 kvm boarea samt 107 kvm biarea. Fastigheten är en havstomt med egen brygga längs berget. Fastigheten är fördelad på sex lägenheter i varierande storlekar och planlösningar, vilket skapar goda…

Premium
Balkong
Uteplats
Urban by ESNY
Urban by ESNY
Sigtuna, Sigtuna kommun
Mån 25 maj

Vitsippsvägen 1

Villa
Sigtuna, Sigtuna kommun
Urban by ESNY
11 850 000 kr
145 + 25 m²
3 rum
2 034 m² tomt
Urban by ESNY
Urban by ESNY
8 rum radhus på Skrivargatan 27 Sundbyberg, Sundbybergs kommun - bild 1
8 rum radhus på Skrivargatan 27 Sundbyberg, Sundbybergs kommun - bild 2
8 rum radhus på Skrivargatan 27 Sundbyberg, Sundbybergs kommun - bild 3
8 rum radhus på Skrivargatan 27 Sundbyberg, Sundbybergs kommun - bild 4
8 rum radhus på Skrivargatan 27 Sundbyberg, Sundbybergs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:30

Skrivargatan 27

Radhus
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
Urban by ESNY
6 995 000 kr
185,5 m²
8 rum
9 307 kr/mån
37 709 kr/m²

Välplanerat townhouse om 185,5 kvm i tre plan, med gott om utrymme för familjen. Här erbjuds fem sovrum, tre badrum, två uteplatser och generösa sociala ytor i öppen planlösning. Genomtänkt planlösning med goda förvaringsmöjligheter, tvättavdelning på entréplan och trevligt ljusinsläpp i hela huset. Beläget i barnvänligt område med närhet till skolor, förskolor, grönområden och goda…

Premium
Balkong
Uteplats
Urban by ESNY
Urban by ESNY
5 rum villa på Murarbo 136 SIGTUNA/WENNGARN, Sigtuna kommun - bild 1
5 rum villa på Murarbo 136 SIGTUNA/WENNGARN, Sigtuna kommun - bild 2
5 rum villa på Murarbo 136 SIGTUNA/WENNGARN, Sigtuna kommun - bild 3
5 rum villa på Murarbo 136 SIGTUNA/WENNGARN, Sigtuna kommun - bild 4
5 rum villa på Murarbo 136 SIGTUNA/WENNGARN, Sigtuna kommun - bild 5

Murarbo 136

Villa
SIGTUNA/WENNGARN, Sigtuna kommun
Urban by ESNY
3 995 000 kr
94 m²
5 rum
438 m² tomt

På Murarbo 136 i Sigtuna finns denna moderna enfamiljsvilla i två plan från 2022, ritad av arkitekten Anders Holmberg. Huset har en boyta på 94 kvm fördelat på fem rum varav tre till fyra sovrum samt öppna sociala ytor. Här finns ett stilrent kök från Ballingslöv, golvvärme på entréplan och AC på övre plan. Huset innehar två badrum, varav ena badrummet är utrustat med tvättmöjligheter. …

Premium
Uteplats
Urban by ESNY
Urban by ESNY
3 rum lägenhet på Kvarngränd 5 Nacka, Nacka kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kvarngränd 5 Nacka, Nacka kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kvarngränd 5 Nacka, Nacka kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kvarngränd 5 Nacka, Nacka kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kvarngränd 5 Nacka, Nacka kommun - bild 5

Kvarngränd 5

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
Urban by ESNY
5 595 000 kr
86 m²
3 rum
vån 7/10
5 361 kr/mån
65 058 kr/m²

På Kvarngränd 5 finner du en ljus och välplanerad trea om 86 kvm. Här bor du med ett modernt kök, rymligt vardagsrum och två generösa sovrum. Från vardagsrummet har du bra ljusinsläpp och en harmonisk utsikt mot vattnet som ger hemmet en rofylld känsla. Köket har goda arbetsytor och tidlös design. Badrummet är helkaklat och i fint skick med moderna ytskikt. Planlösningen är genomtänkt med gott…

Premium
Urban by ESNY
Urban by ESNY
4 rum lägenhet på Tollareslingan 3 Saltsjö-Boo, Nacka kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Tollareslingan 3 Saltsjö-Boo, Nacka kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Tollareslingan 3 Saltsjö-Boo, Nacka kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Tollareslingan 3 Saltsjö-Boo, Nacka kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Tollareslingan 3 Saltsjö-Boo, Nacka kommun - bild 5
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Daniel Yaacoub

Urban by ESNY

Objektsbild

Tollareslingan 3

Lägenhet
Saltsjö-Boo, Nacka kommun
Urban by ESNY
7 995 000 kr
109 + 54 m²
4 rum
vån 6/6
9 778 kr/mån
73 349 kr/m²

Välkommen till denna exklusiva fyra om 109 kvm med en stor privat takterrass om ca 54 kvm, den perfekta platsen att njuta av solen och äta middagar samtidigt som man njuter av den fria utsikten över Lännerstasundet. Bostaden präglas av en ljus och öppen planlösning helt utan insyn med genomgående påkostade materialval och hög standard. Köket är fullt utrustat med smakfull inredning och…

Max
Balkong
Hiss
Daniel Yaacoub
Daniel YaacoubUrban by ESNY
Urban by ESNY
1 rum lägenhet på Karlbergsvägen 66 A Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Karlbergsvägen 66 A Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Karlbergsvägen 66 A Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Karlbergsvägen 66 A Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Karlbergsvägen 66 A Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun - bild 5

Karlbergsvägen 66 A

Lägenhet
Vasastan - Birkastan, Stockholms kommun
Urban by ESNY
3 795 000 kr
33 m²
1 rum
vån 0,5
1 782 kr/mån
115 000 kr/m²

Välkommen till en välplanerad sekelskiftesetta på Karlbergsvägen 66 i attraktiva Birkastan, med tidstypiska detaljer såsom generös takhöjd över 3 meter och vackra fönsternischer. Hallen är utrustad med granitgolv. Lägenheten har nyslipade ljusa golv med genomgående tidlösa materialval som skapar en stilren och enhetlig helhet. Här finns även stora, altandörrar från golv till nästan tak som vetter…

Premium
Urban by ESNY
Urban by ESNY
1 rum lägenhet på Lovisedalsvägen 172 Södra Hedvigslund/Älta, Nacka kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Lovisedalsvägen 172 Södra Hedvigslund/Älta, Nacka kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Lovisedalsvägen 172 Södra Hedvigslund/Älta, Nacka kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Lovisedalsvägen 172 Södra Hedvigslund/Älta, Nacka kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Lovisedalsvägen 172 Södra Hedvigslund/Älta, Nacka kommun - bild 5

Lovisedalsvägen 172

Lägenhet
Södra Hedvigslund/Älta, Nacka kommun
Urban by ESNY
1 495 000 kr
28 m²
1 rum
2 441 kr/mån
53 393 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade bostadsrätt om 28 kvm, belägen på Lovisedalsvägen 172. Här erbjuds en smart planerad bostad med en öppen planlösning som utnyttjar varje kvadratmeter på ett effektivt sätt. Köket är stilrent och funktionellt med goda förvaringsmöjligheter. Stort och praktiskt badrum, utrustat med tvättpelare. Här bor du i ett lugnt och populärt område med smidig närhet till…

Premium
Hiss
Urban by ESNY
Urban by ESNY
8 rum gård/skog på Arphus 1 ARPHUS GÅRD, Strängnäs kommun - bild 1
8 rum gård/skog på Arphus 1 ARPHUS GÅRD, Strängnäs kommun - bild 2
8 rum gård/skog på Arphus 1 ARPHUS GÅRD, Strängnäs kommun - bild 3
8 rum gård/skog på Arphus 1 ARPHUS GÅRD, Strängnäs kommun - bild 4
8 rum gård/skog på Arphus 1 ARPHUS GÅRD, Strängnäs kommun - bild 5
Lör 23 maj

Arphus 1

Gård/Skog
ARPHUS GÅRD, Strängnäs kommun
Urban by ESNY
27 000 000 kr
255 + 25 m²
8 rum
3,5 ha tomt

Välkommen till Arphus Gård, en enastående sörmländsk fastighet vid Mälaren. Mitt emellan Strängnäs och Eskilstuna – ca 45 minuter från Stockholm. Här förenas historia, hästkultur och modern funktionalitet i en harmonisk helhet som sällan lämnar någon oberörd. Fastigheten omfattas av en total tomtarea om 34 827 kvm + ca 3ha arrenderad mark. Gården har anor från 1700-talet och bär med sig…

Premium
Urban by ESNY
Urban by ESNY
13 rum villa på Gladhammar Gamla skolan 1 Västervik, Västerviks kommun - bild 1
13 rum villa på Gladhammar Gamla skolan 1 Västervik, Västerviks kommun - bild 2
13 rum villa på Gladhammar Gamla skolan 1 Västervik, Västerviks kommun - bild 3