Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Mäklare Johan Florå

Johan Florå

Om mig

Det allra bästa med mitt yrke är att få träffa så många olika människor och hjälpa till när det är dags att göra ditt livs största affär. Det är för mig ett stort privilegium! Om du anlitar mig så kommer jag alltid vara engagerad i just din situation, där du är viktigast! Tre ord som beskriver mig bra är affärsmässig, positiv och tillgänglig. Arbetar främst med villa, fritidshus & gårdar! Har även specialkompetens och vidareutbildat mig för förmedling av större jord -och- skogsfastigheter.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bruksgatan 5A och 5C, Klavreström, Uppvidinge kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Bruksgatan 5A och 5C

Villa
Klavreström, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

148+30 m²

3 rum

1 096 m²

Slutpris 550 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Norrhultsvägen 76, Norrhult, Uppvidinge kommun
  • Såld 31 okt. 2025

Norrhultsvägen 76

Villa
Norrhult, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

196+48 m²

7 rum

2 685 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Bölnegård 2, Fröseke, Uppvidinge kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Bölnegård 2

Gård/Skog
Fröseke, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
7,7 ha

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Drottninggatan 4, Stationsområdet, Växjö kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Drottninggatan 4

Lägenhet
Stationsområdet, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

74,9 m²

2 rum

5 306 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

26 035 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Långgatan 26, Lenhovda, Uppvidinge kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Långgatan 26

Villa
Lenhovda, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

155+27 m²

6 rum

1 246 m²
  • Uteplats

Slutpris 660 000 kr+47 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Bäckgatan 7, Klavreström, Uppvidinge kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Bäckgatan 7

Villa
Klavreström, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

125+85 m²

4 rum

1 128 m²

Slutpris 975 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Byvägen 9B, Norrhult, Uppvidinge kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Byvägen 9B

Lägenhet
Norrhult, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

77,3 m²

3 rum

3 400 kr/mån

Slutpris 195 000 kr±0 %

2 523 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Granhult Kyrketorp 1, Norrhult, Uppvidinge kommun
  • Såld 8 sep. 2025

Granhult Kyrketorp 1

Gård/Skog
Norrhult, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

150 m²

4 rum

10,3 ha
  • Uteplats

Slutpris 3 450 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Björkvägen 3, Sävsjöström, Uppvidinge kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Björkvägen 3

Villa
Sävsjöström, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

148+122 m²

2 391 m²

Slutpris 450 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Kantorsvägen 2, Åseda, Uppvidinge kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Kantorsvägen 2

Villa
Åseda, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

179+10 m²

5 rum

880 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 195 000 kr-20 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Ryd 6, Alstermo, Uppvidinge kommun
  • Såld 22 aug. 2025

Ryd 6

Gård/Skog
Alstermo, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

104+18 m²

4 rum

7 ha

Slutpris 1 950 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Klavérvägen 15, Växjö Hov, Växjö kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Klavérvägen 15

Villa
Växjö Hov, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

115+115 m²

4 rum

714 m²

Slutpris 3 300 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Bruhns väg 6, Braås, Växjö kommun
  • Såld 18 jul. 2025

Bruhns väg 6

Villa
Braås, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

93+76 m²

3 rum

1 343 m²

Slutpris 825 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jul. 2025

Björkhagavägen 18

Radhus
Växjö Norr, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

99 m²

3 rum

4 864 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 460 000 kr-1 %

24 848 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Västra Målajord Markalyckan 1, Rottne, Växjö kommun
  • Såld 12 jul. 2025

Västra Målajord Markalyckan 1

Villa
Rottne, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

104 m²

3 rum

3 584 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 050 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Norra Esplanaden 22 E, Växjö Centrum, Växjö kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Norra Esplanaden 22 E

Lägenhet
Växjö Centrum, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

122 m²

5 rum

7 776 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 420 000 kr-2 %

28 033 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Norrgatan 3, Åseda, Uppvidinge kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Norrgatan 3

Villa
Åseda, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

135+80 m²

5 rum

997 m²

Slutpris 790 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Storgatan 67, Växjö Väster, Växjö kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Storgatan 67

Villa
Växjö Väster, Växjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö

236+105 m²

11 rum

1 127 m²
  • Balkong

Slutpris 5 000 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Norra Kyrkogatan 19, Åseda, Uppvidinge kommun
  • Såld 7 jul. 2025

Norra Kyrkogatan 19

Villa
Åseda, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

210+182 m²

7 rum

1 462 m²

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Rösvägen 6, Klavreström, Uppvidinge kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Rösvägen 6

Villa
Klavreström, Uppvidinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åseda

99+99 m²

4 rum

1 062 m²

Slutpris 675 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Svensk Fastighetsförmedling Åseda
Hönetorp Västregård 1, Vislanda, Alvesta kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Hönetorp Västregård 1

Gård/Skog
Vislanda, Alvesta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
2 ha

Slutpris 3 075 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Svensk Fastighetsförmedling Växjö
Hagvägen 4, Alstermo, Uppvidinge kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Hagvägen 4

Villa