Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Umeå

Svensk Fastighetsförmedling Umeå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Bergsjö 1706 samt Bergsjö 1708, Nordmaling, Nordmalings kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Bergsjö 1706 samt Bergsjö 1708

Fritidshus
Nordmaling, Nordmalings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

45 m²

3 rum

5 234 m²

Slutpris 620 000 kr+31 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Jonskärsvägen 62

Fritidshus
Umeå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

63+25 m²

3 rum

2 368 m²

Slutpris 3 195 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Sörsidan 27, Örträsk, Lycksele kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Sörsidan 27

Villa
Örträsk, Lycksele kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

105+49 m²

4 rum

3 127 m²

Slutpris 350 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Snipgränd 198, Västra Ersboda, Umeå kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Snipgränd 198

Radhus
Västra Ersboda, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

115+66 m²

5 rum

296 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Skidspåret 15, Berghem, Umeå kommun
  • Såld 21 aug. 2025

Skidspåret 15

Lägenhet
Berghem, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

18 m²

1 rum

2 016 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 895 000 kr±0 %

49 722 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Glassgränd 106, Västra Ersboda, Umeå kommun
  • Såld 20 aug. 2025

Glassgränd 106

Lägenhet
Västra Ersboda, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

60 m²

2 rum

4 098 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+9 %

30 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jul. 2025

Långviksskatan 76

Fritidshus
Täfteå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

50+18 m²

3 rum

2 251 m²
  • Uteplats

Slutpris 895 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Brogatan 25, Dragonfältet, Umeå kommun
  • Såld 28 jul. 2025

Brogatan 25

Lägenhet
Dragonfältet, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

57 m²

2 rum

5 059 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 560 000 kr-8 %

27 368 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jul. 2025

Grönsaksstigen 36

Lägenhet
Norrmalm, Lycksele kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

118 m²

4 rum

6 079 kr/mån

Slutpris 345 000 kr-13 %

2 924 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Lyckan 7, Lyckan, Lycksele kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Lyckan 7

Villa
Lyckan, Lycksele kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

87+32 m²

3 rum

1 418 m²

Slutpris 1 000 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Krokvägen 6, Bullmark, Umeå kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Krokvägen 6

Villa
Bullmark, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

104 m²

4 rum

1 235 m²

Slutpris 2 050 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Ängsvägen 16, Sävar, Umeå kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Ängsvägen 16

Villa
Sävar, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

125+108 m²

8 rum

882 m²

Slutpris 3 675 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Granvägen 7, Norrmalm, Lycksele kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Granvägen 7

Villa
Norrmalm, Lycksele kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

103+103 m²

5 rum

1 008 m²

Slutpris 1 400 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Ersgårdsvägen 6, Ersmark, Umeå kommun
  • Såld 5 jun. 2025

Ersgårdsvägen 6

Villa
Ersmark, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

200+66 m²

6 rum

1 551 m²

Slutpris 6 000 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Kantarellvägen 6, Norräng, Lycksele kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Kantarellvägen 6

Villa
Norräng, Lycksele kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

129+41 m²

6 rum

838 m²

Slutpris 2 125 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025

Paletåvägen 67

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

78 m²

3 rum

5 642 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

24 359 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2025

Paletåvägen 74

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

123,5 m²

5 rum

8 355 kr/mån

Slutpris 2 900 000 kr+7 %

23 482 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Paletåvägen 56

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

66 m²

2 rum

4 942 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr+4 %

28 030 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Skymningsvägen 3, Ersmark, Umeå kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Skymningsvägen 3

Radhus
Ersmark, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

112+28 m²

4 rum

602 m²

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Trattgränd 34, Västra Ersboda, Umeå kommun
  • Såld 8 maj. 2025

Trattgränd 34

Lägenhet
Västra Ersboda, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

110 m²

4 rum

6 783 kr/mån

Slutpris 2 110 000 kr-2 %

19 182 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

Visar 26 - 45 av 45