Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Umeå

Svensk Fastighetsförmedling Umeå

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Hovslagargatan 20P, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Hovslagargatan 20P

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

78 m²

2 rum

5 230 kr/mån

Slutpris 650 000 kr±0 %

8 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Bärnstensvägen 28

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

56 m²

2 rum

Slutpris 1 200 000 kr

21 429 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2026

Östbyvägen 18

Villa
Täfteå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

133+133 m²

8 rum

Slutpris 5 150 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Rågången 6A

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

55,5 m²

2 rum

Slutpris 1 900 000 kr

34 234 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Rosettvägen 26, Röbäck, Umeå kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Rosettvägen 26

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

74,5 m²

3 rum

5 911 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

21 409 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Trastvägen 31, Nordmaling, Nordmalings kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Trastvägen 31

Villa
Nordmaling, Nordmalings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

180+56 m²

6 rum

1 004 m²

Slutpris 2 500 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Skogsbrynet 4

Lägenhet
Umeå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

63 m²

3 rum

Slutpris 1 975 000 kr

31 349 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Skolgatan 68A, Centrala Stan, Umeå kommun
  • Såld 5 mar. 2026

Skolgatan 68A

Lägenhet
Centrala Stan, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

70 m²

3 rum

5 025 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr-2 %

55 714 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Lodjursvägen 12, Umeå, Umeå kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Lodjursvägen 12

Radhus
Umeå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

111 m²

5 rum

312 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 600 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Flurkbränna 40, Umeå, Umeå kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Flurkbränna 40

Villa
Umeå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

118+118 m²

5 rum

4 970 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Kragvägen 107, Röbäck, Umeå kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Kragvägen 107

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

69 m²

2 rum

4 888 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 280 000 kr+7 %

18 551 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Parkgatan 9, Centrum, Lycksele kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Parkgatan 9

Villa
Centrum, Lycksele kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

118+15 m²

3 rum

530 m²

Slutpris 1 125 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Timmermansgatan 21, Teg, Umeå kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Timmermansgatan 21

Villa
Teg, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

114+79 m²

6 rum

825 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 650 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2025

Näckrosvägen 21

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

42,5 m²

1 rum

2 690 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-5 %

32 941 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Rosettvägen 16, Röbäck, Umeå kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Rosettvägen 16

Lägenhet
Röbäck, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

114,5 m²

5 rum

9 169 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-6 %

20 524 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Nymfens väg 45, Tomtebo, Umeå kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Nymfens väg 45

Radhus
Tomtebo, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

122+25 m²

5 rum

346 m²

Slutpris 4 800 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2025

Ringvägen 85

Villa
Umeå, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

143+83 m²

5 rum

814 m²

Slutpris 5 125 000 kr+22 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Cirkelgatan 19B, Söderslätt, Umeå kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Cirkelgatan 19B

Radhus
Söderslätt, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

138+62 m²

7 rum

496 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Kullavägen 49, Umedalen, Umeå kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Kullavägen 49

Lägenhet
Umedalen, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

112 m²

4 rum

7 233 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr±0 %

18 750 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Mariehemsvägen 122

Lägenhet
Mariehem, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

85 m²

3 rum

7 099 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 395 000 kr-30 %

16 412 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Fiskalvägen 29

Villa
Norrmalm, Lycksele kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

125+35 m²

5 rum

405 m²
  • Uteplats

Slutpris 860 000 kr-34 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Bollplansgatan 2B, Sandåkern, Umeå kommun
  • Såld 2 okt. 2025

Bollplansgatan 2B

Lägenhet
Sandåkern, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

58 m²

2 rum

4 192 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr±0 %

39 655 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Mariehemsvägen 180, Mariestrand, Umeå kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Mariehemsvägen 180

Lägenhet
Mariestrand, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

93 m²

4 rum

6 581 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 715 000 kr+10 %

29 194 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Sockenvägen 39, Backen, Umeå kommun
  • Såld 23 sep. 2025

Sockenvägen 39

Villa
Backen, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

103+148 m²

4 rum

2 419 m²

Slutpris 5 400 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Kolonivägen 53, Sörmjöle, Umeå kommun
  • Såld 13 sep. 2025

Kolonivägen 53

Fritidshus
Sörmjöle, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

100+34 m²

4 rum

1 526 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 450 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

Visar 1 - 25 av 45