Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Mäklare Alexander Vallgren

Alexander Vallgren

Om mig

I min roll som fastighetsmäklare på Svensk Fastighetsförmedling, är målet samma som när jag var 15 år. Syftet i mitt arbete är enkelt, är kunden nöjd så är jag nöjd. Det är den filosofi jag arbetar kring och det som präglat mig genom hela yrkeslivet. Detta i kombination med att jag sätter upp tydliga mål i yrkeslivet, och även privat, och gör allt som krävs därefter för att uppnå mina mål. Jag vet att med en målmedveten mentalitet och hårt arbete så kan man lyckas med precis vad som helst.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Sveavägen 19A

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

41 m²

1 rum

Slutpris 775 000 kr

18 902 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2026

Kolonigatan 12

Villa
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

116+54 m²

Slutpris 3 800 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Gilleberget 1E, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 3 maj. 2026

Gilleberget 1E

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

74 m²

3 rum

4 238 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 930 000 kr-7 %

12 568 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Njurundavägen 25

Villa
Njurunda, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

96+86 m²

4 rum

Slutpris 2 000 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 apr. 2026

Tränarvägen 16

Villa
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

101+70 m²

4 rum

Slutpris 2 525 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Riddargatan 1b, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 13 apr. 2026

Riddargatan 1b

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

84 m²

3 rum

5 949 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

15 417 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Russvägen 30B, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Russvägen 30B

Radhus
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

117 m²

5 rum

7 575 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-5 %

17 949 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Klippgatan 21, Korsta, Sundsvalls kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Klippgatan 21

Lägenhet
Korsta, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

71,5 m²

2 rum

5 756 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 525 000 kr±0 %

7 343 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Bryggargatan 3E, Timrå, Timrå kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Bryggargatan 3E

Lägenhet
Timrå, Timrå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

66,5 m²

2 rum

3 489 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 540 000 kr-9 %

8 120 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Korstavägen 9, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 10 mar. 2026

Korstavägen 9

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

76,5 m²

3 rum

7 000 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 530 000 kr-4 %

6 928 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Tallvägen 9B, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Tallvägen 9B

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

40 m²

1 rum

2 944 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 350 000 kr±0 %

8 750 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Korstavägen 2A, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Korstavägen 2A

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

48 m²

1 rum

3 616 kr/mån

Slutpris 475 000 kr-4 %

9 896 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Medborgargatan 77, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 23 feb. 2026

Medborgargatan 77

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

30,5 m²

1 rum

2 994 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 290 000 kr-2 %

9 508 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2026

Rödhakevägen 28

Lägenhet
Timrå, Timrå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

115 m²

5 rum

7 600 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 120 000 kr+49 %

9 739 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Bågevägen 77C, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 31 jan. 2026

Bågevägen 77C

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

83 m²

3 rum

5 345 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 905 000 kr+1 %

10 904 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Tygelvägen 8B, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 24 jan. 2026

Tygelvägen 8B

Radhus
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

98+30 m²

4 rum

203 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Östra Långgatan 7E, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 23 jan. 2026

Östra Långgatan 7E

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

76 m²

3 rum

6 605 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr+4 %

17 763 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Fränstavägen 258F, Fränsta, Ånge kommun
  • Såld 2 jan. 2026

Fränstavägen 258F

Lägenhet
Fränsta, Ånge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

80 m²

2,5 rum

6 081 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 300 000 kr-29 %

3 750 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Idvägen 8B, Njurunda, Sundsvalls kommun
  • Såld 1 jan. 2026

Idvägen 8B

Villa
Njurunda, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

195+14 m²

7 rum

1 175 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 325 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Tivolivägen 20, Haga, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Tivolivägen 20

Lägenhet
Haga, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

52,8 m²

2 rum

3 880 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 150 000 kr±0 %

21 780 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Fyrväpplingsvägen 12, Sundsbruk, Sundsvalls kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Fyrväpplingsvägen 12

Lägenhet
Sundsbruk, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

60,5 m²

2 rum

4 581 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 515 000 kr-2 %

8 512 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Runstensvägen 48, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 18 okt. 2025

Runstensvägen 48

Radhus
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

137+35 m²

5 rum

348 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 695 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Vapelvägen 15A, Sundsvall, Sundsvalls kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Vapelvägen 15A

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

83,5 m²

3 rum

5 725 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

12 575 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Ålvägen 5, Njurunda, Sundsvalls kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Ålvägen 5

Villa
Njurunda, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

35 m²

1 rum

1 365 m²
  • Uteplats

Slutpris 840 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025

Thulegatan 35B

Lägenhet
Sundsvall, Sundsvalls kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

65 m²

3 rum

4 321 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 250 000 kr-2 %

19 231 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

Visar 1 - 25 av 49