Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Habo
Mäklare Johan Agnesund

Johan Agnesund

Om mig

Att anlita mig och Svensk Fastighetsförmedling med uppdrag att förmedla er bostad är en trygg och säker investering. Jag har arbetet med försäljning i över 20 år och som mäklare kännetecknas jag som engagerad, nytänkande, omtänksam och affärsmässig.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2026

Duvgatan 9

Villa
Kyrkeryd, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

145 m²

4 rum

493 m²

Slutpris 3 650 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Storgatan 4

Villa
Furusjö, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

112+101 m²

5 rum

1 896 m²

Slutpris 1 600 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Slåttergatan 25, Kärnekulla, Habo kommun
  • Såld 25 apr. 2026

Slåttergatan 25

Lägenhet
Kärnekulla, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

101 m²

4 rum

6 904 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 295 000 kr±0 %

42 525 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Malmgatan 23

Lägenhet
Centralt, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

57,6 m²

2 rum

3 203 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr±0 %

22 569 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Hagagatan 9

Villa
Bankeryd, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

119+81 m²

7 rum

1 519 m²

Slutpris 5 000 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Hagagatan 12

Villa
Bankeryd, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

205+128 m²

8 rum

2 074 m²

Slutpris 5 100 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Pilgatan 6

Villa
Bränninge, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

109+35 m²

4 rum

931 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Dammgatan 13

Villa
Habo, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

166+98 m²

857 m²

Slutpris 4 500 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Mellangatan 8

Villa
Mullsjö, Mullsjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

120+120 m²

6 rum

1 140 m²

Slutpris 2 650 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Kärnekullavägen 30

Villa
Habo, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

133+80 m²

6 rum

Slutpris 3 100 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Kärnekullavägen 30

Villa
Kärnekulla, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

133+80 m²

6 rum

2 200 m²

Slutpris 3 100 000 kr+24 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2026

Spettgatan 11

Villa
Mariebo, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

116+91 m²

6 rum

718 m²

Slutpris 4 550 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2026

Övre Kvarngatan 12

Villa
Bymarken, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

120+32 m²

5 rum

799 m²

Slutpris 5 300 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Slättgatan 52

Villa
Stora Kärr, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

114+114 m²

6 rum

865 m²

Slutpris 3 050 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Oxelgatan 18, Gunnarsbo, Mullsjö kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Oxelgatan 18

Villa
Gunnarsbo, Mullsjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

118 m²

5 rum

1 035 m²

Slutpris 2 200 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Källstigen 1, Sjöryd, Mullsjö kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Källstigen 1

Villa
Sjöryd, Mullsjö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

121+95 m²

7 rum

1 420 m²

Slutpris 3 800 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Högalundsgatan 10, Nyarp, Jönköpings kommun
  • Såld 14 feb. 2026

Högalundsgatan 10

Villa
Nyarp, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

130+124 m²

5 rum

812 m²

Slutpris 5 000 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Ekebacken 7

Villa
Fiskebäck, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

141+37 m²

5 rum

1 019 m²

Slutpris 4 950 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Malmgatan 2

Lägenhet
Centralt, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

90 m²

4 rum

7 665 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

21 111 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jan. 2026

Slåttergatan 25

Lägenhet
Kärnekulla, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

110 m²

4 rum

7 343 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr±0 %

38 182 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2025

Kappsimmarvägen 10

Villa
Torp, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

104+25 m²

4 rum

541 m²

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Sjöhultsvägen 66, Taberg, Jönköpings kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Sjöhultsvägen 66

Villa
Taberg, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

122 m²

4 rum

1 039 m²

Slutpris 4 150 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Smörblomsgatan 14, Bränninge, Habo kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Smörblomsgatan 14

Villa
Bränninge, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

160+53 m²

5 rum

1 184 m²

Slutpris 5 750 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Skinnkärr 3, Bankeryd, Jönköpings kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Skinnkärr 3

Fritidshus
Bankeryd, Jönköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

40 m²

2 rum

2 648 m²

Slutpris 2 100 000 kr-16 %
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo
Slåttergatan 35, Kärnekulla, Habo kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Slåttergatan 35

Lägenhet
Kärnekulla, Habo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Habo

80 m²

3 rum

5 554 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr±0 %

27 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Habo
Svensk Fastighetsförmedling Habo

Visar 1 - 25 av 36