Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2025

Ånäsvägen 8A

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

55 m²

2 rum

4 035 kr/mån

Slutpris 2 370 000 kr+3 %

43 091 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Sigtunagatan 7, Örgryte, Göteborgs kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Sigtunagatan 7

Lägenhet
Örgryte, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

65 m²

4 rum

5 851 kr/mån

Slutpris 3 160 000 kr+6 %

48 615 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Batterigatan 5A

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

53,7 m²

2 rum

3 429 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

40 037 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025

Frödingsgatan 8E

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

39 m²

1 rum

3 013 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 860 000 kr-2 %

47 692 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Sergelsgatan 1C, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 8 aug. 2025

Sergelsgatan 1C

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

55 m²

2 rum

3 612 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr+4 %

50 909 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Björcksgatan 64A, Kålltorp, Göteborgs kommun
  • Såld 4 aug. 2025

Björcksgatan 64A

Lägenhet
Kålltorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

49,4 m²

3 rum

3 114 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr+10 %

54 656 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jul. 2025

Bromeliusgatan 14D

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

50 m²

2 rum

3 604 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr±0 %

45 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2025

Räntmästaregatan 21B

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

60 m²

3 rum

5 288 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 850 000 kr±0 %

64 167 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jul. 2025

Sergelsgatan 1B

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

45 m²

2 rum

3 194 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

62 222 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Ånäsvägen 14a, Bagaregården, Göteborgs kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Ånäsvägen 14a

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

39 m²

2 rum

3 345 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+7 %

60 256 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Storhöjdsgatan 3

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

60,5 m²

2,5 rum

2 857 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 195 000 kr±0 %

52 810 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Bielkegatan 5A, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Bielkegatan 5A

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

51 m²

2 rum

3 874 kr/mån

Slutpris 2 560 000 kr+16 %

50 196 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Kobergsgatan 7, Strömmensberg, Göteborgs kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Kobergsgatan 7

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

68 m²

3 rum

3 663 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 050 000 kr-1 %

44 853 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2025

Waernsgatan 3A

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

37 m²

1 rum

1 918 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr+3 %

60 811 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2025

Jättegrytsgatan 4

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

50 m²

2,5 rum

2 887 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr-6 %

66 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2025

Träkilsgatan 48

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

55 m²

2 rum

4 052 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr-3 %

42 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Ulfsparregatan 9G

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

37 m²

1 rum

2 590 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 075 000 kr+6 %

56 081 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Norra Gubberogatan 11

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

84 m²

3 rum

5 226 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 600 000 kr+2 %

54 762 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Gustavsplatsen 1N

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

40,7 m²

1 rum

3 383 kr/mån

Slutpris 2 075 000 kr-1 %

50 983 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Björcksgatan 68C

Lägenhet
Kålltorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

37,2 m²

2 rum

2 316 kr/mån

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

56 452 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2025

Norra Gubberogatan 21A

Lägenhet
Olskroken, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

94 m²

3 rum

4 489 kr/mån

Slutpris 4 700 000 kr-4 %

50 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Bromeliusgatan 14B, Munkebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Bromeliusgatan 14B

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

50 m²

2 rum

3 604 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

50 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Gulsparvsgatan 69B, Örgryte, Göteborgs kommun
  • Såld 19 maj. 2025

Gulsparvsgatan 69B

Radhus
Örgryte, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

194+35 m²

9 rum

243,7 m²

Slutpris 8 000 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Storhöjdsgatan 9

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

49 m²

2 rum

4 507 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

44 898 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Björcksgatan 29

Lägenhet
Kålltorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

53 m²

2 rum

3 902 kr/mån

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

47 075 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Visar 126 - 150 av 153