Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 nov. 2025

Batterigatan 5B

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

54 m²

2 rum

3 467 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-9 %

36 111 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Norra Gubberogatan 7, Olskroken, Göteborgs kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Norra Gubberogatan 7

Lägenhet
Olskroken, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

63 m²

2 rum

3 546 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 890 000 kr-3 %

45 873 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Sofiagatan 50D, Strömmensberg, Göteborgs kommun
  • Såld 9 nov. 2025

Sofiagatan 50D

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

44,5 m²

2 rum

4 035 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 570 000 kr+3 %

57 753 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 nov. 2025

Härlandavägen 10A

Lägenhet
Bagaregården, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

110+13 m²

5 rum

6 440 kr/mån

Slutpris 5 995 000 kr±0 %

54 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Göketorpsgatan 39, Kärralund, Göteborgs kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Göketorpsgatan 39

Villa
Kärralund, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

125+70 m²

8 rum

595,1 m²

Slutpris 10 800 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Fräntorpsgatan 82, Björkekärr, Göteborgs kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Fräntorpsgatan 82

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

56 m²

2 rum

4 836 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

46 429 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Gyllenstensgatan 27, Munkebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Gyllenstensgatan 27

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

89 m²

4 rum

6 177 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 595 000 kr-3 %

51 629 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Ulfsparregatan 26, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 5 nov. 2025

Ulfsparregatan 26

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

50 m²

2 rum

3 054 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr+10 %

66 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Gräddgatan 6, Kallebäck, Göteborgs kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Gräddgatan 6

Lägenhet
Kallebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

83,5 m²

4 rum

6 528 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

29 880 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Lotta Svärdsgatan 4A

Lägenhet
Gamlestaden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

34,5 m²

1 rum

3 617 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

40 435 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 okt. 2025

Norra Gubberogatan 21A

Lägenhet
Olskroken, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

49 m²

1,5 rum

2 494 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr+6 %

47 449 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Ejdergatan 2A, Göteborg, Göteborgs kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Ejdergatan 2A

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

57 m²

2 rum

5 191 kr/mån

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

43 772 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

De geersgatan 20

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

70 m²

3 rum

5 636 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 930 000 kr+4 %

56 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Smögengatan 12

Lägenhet
Björkekärr, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

51 m²

2 rum

4 099 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

49 020 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2025

Ahrenbergsgatan 4D

Lägenhet
Munkebäck, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

49 m²

2 rum

4 014 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

40 714 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Stampgatan 56B

Lägenhet
Stampen, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

51,8 m²

2 rum

2 897 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 975 000 kr+3 %

57 432 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 okt. 2025

Kobbarnas väg 7

Lägenhet
Olskroken, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

55 m²

2 rum

3 871 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 875 000 kr+3 %

52 273 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Wrangelsgatan 2B, Lunden, Göteborgs kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Wrangelsgatan 2B

Lägenhet
Lunden, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

48 m²

2 rum

3 639 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

54 167 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Spireagången 7

Radhus
Fräntorp, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

72+35 m²

4 rum

165 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 450 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2025

Norra Gubberogatan 26

Lägenhet
Olskroken, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

42 m²

2 rum

2 005 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 595 000 kr±0 %

61 786 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Frödingsgatan 8B

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

39 m²

1 rum

2 931 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr-3 %

41 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 okt. 2025

Stockholmsgatan 24

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

40 m²

2 rum

5 174 kr/mån

Slutpris 1 980 000 kr-1 %

49 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Kobergsgatan 11

Lägenhet
Strömmensberg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

68 m²

3 rum

3 663 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 150 000 kr+5 %

46 324 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Persgatan 11A

Lägenhet
Göteborg, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

54,5 m²

2 rum

3 071 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

49 541 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Vädursgatan 3

Lägenhet
Gårda, Göteborgs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

28 m²

1 rum

2 138 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 990 000 kr±0 %

71 071 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum
Svensk Fastighetsförmedling Göteborg Östra Centrum

Visar 76 - 100 av 153