Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Falun
Mäklare Johan Vikström

Johan Vikström

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
Hälsinggården, Falu kommun

Hälsinggårdsvägen 21 D, lgh 1102

Lägenhet
Hälsinggården, Falu kommun
BoKlok Housing AB
1 770 000 kr
72 m²
3 rum
vån 2/4
5 028 kr/mån
24 583 kr/m²
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Balkong
Hiss
Energieffektiv
BoKlok Housing AB
BoKlok Housing AB
2 rum lägenhet på Hyttgatan 70C Nybro, Falu kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hyttgatan 70C Nybro, Falu kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hyttgatan 70C Nybro, Falu kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hyttgatan 70C Nybro, Falu kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hyttgatan 70C Nybro, Falu kommun - bild 5
Fre 22 maj kl 16:00

Hyttgatan 70C

Lägenhet
Nybro, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 495 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/3
2 748 kr/mån
27 182 kr/m²

CENTRAL BELÄGEN & STOR TVÅRUMMARE MED LÅG AVGIFT I ett minst sagt citynära läge belägen i en populär och stabil bostadsrättsförening kan du nu köpa nytt nya hem högst upp i huset. Här väntar en trivsam och renoverad tvårummare på dig när den totala månadskostnaden har möjlighet att bli låg. Avgiften ligger på 2748 kr/månaden och inkluderar värme, vatten, bostadsrättstillägg samt basutbud…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
5 rum villa på Norra Mariegatan 5B Falun, Falu kommun - bild 1
5 rum villa på Norra Mariegatan 5B Falun, Falu kommun - bild 2
5 rum villa på Norra Mariegatan 5B Falun, Falu kommun - bild 3
5 rum villa på Norra Mariegatan 5B Falun, Falu kommun - bild 4
5 rum villa på Norra Mariegatan 5B Falun, Falu kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Norra Mariegatan 5B

Villa
Falun, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
4 875 000 kr
135 m²
5 rum
329 m² tomt

BARNVÄNLIGT & EFTERTRAKTAT LÄGE I ATTRAKTIVA ÖSTANFORS! Med vy upp mot Stora Kopparbergs kyrka och ca 10 promenadminuter till Falu affärsgator, ligger detta synnerligen trivsamma och tilltalande 2-planshus med lättskött och trivsam "stadsträdgård". Ett flexibelt och väldisponerat hus i fint skick som känns inbjudande redan när Du kommit in över tröskeln. Genomgående ljusa, milda färgval vilket…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 rum lägenhet på Tegelvägen 8A Britsarvet, Falu kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Tegelvägen 8A Britsarvet, Falu kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Tegelvägen 8A Britsarvet, Falu kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Tegelvägen 8A Britsarvet, Falu kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Tegelvägen 8A Britsarvet, Falu kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Tegelvägen 8A

Lägenhet
Britsarvet, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
995 000 kr
36,5 m²
1 rum
vån 1
2 922 kr/mån
27 260 kr/m²

VÄLPLANERAD ETTA - PERFEKT SOM DIN FÖRSTA EGNA BOSTAD? Välkommen till denna modernt renoverade och väldisponerad etta med en avgift på endast 2922 kr/månaden, som inkluderar värme, vatten, k-tv och hushållsel. Denna etta erbjuder allt du kan tänkas behöva i form av modernt kök med plats för matgrupp, kaklat badrum, rejält allrum och goda förvaringsmöjligheter via stor klädkammare. Genomgående…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
8 rum villa på Kniva 34 Falun, Falu kommun - bild 1
8 rum villa på Kniva 34 Falun, Falu kommun - bild 2
8 rum villa på Kniva 34 Falun, Falu kommun - bild 3
8 rum villa på Kniva 34 Falun, Falu kommun - bild 4
8 rum villa på Kniva 34 Falun, Falu kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:15

Kniva 34

Villa
Falun, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
2 895 000 kr
186 + 58 m²
8 rum
2 709 m² tomt

STORT HUS MED FIN POTENTIAL PÅ LANTILIG FASTIGHET BELÄGEN MITT I IDYLLISKA KNIVA I idylliska Kniva och närmare bestämt på adressen Kniva 34 förmedlar vi nu en stor och trivsam familjevilla i 1 plan med souterräng. Är ni ute och letar ett lantiligt boende utan grannar tätt inpå knuten så har ni kommit helt rätt. Redan vid infarten slås ni av känslan av rymd och lekytor för hela familjen. Direkt…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Hälsinggården, Falu kommun

Hälsinggårdsvägen 23 D, lgh 1304

Lägenhet
Hälsinggården, Falu kommun
BoKlok Housing AB
2 195 000 kr
85 m²
4 rum
vån 4/4
5 774 kr/mån
25 824 kr/m²
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Balkong
Hiss
Energieffektiv
BoKlok Housing AB
BoKlok Housing AB
3 rum lägenhet på Trapplan 2C Lustigknopp, Falu kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Trapplan 2C Lustigknopp, Falu kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Trapplan 2C Lustigknopp, Falu kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Trapplan 2C Lustigknopp, Falu kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Trapplan 2C Lustigknopp, Falu kommun - bild 5
Budgivning pågår

Trapplan 2C

Lägenhet
Lustigknopp, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 995 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/3
5 933 kr/mån
26 250 kr/m²

STILREN OCH TRIVSAM TREA MED BALKONG I TREVLIGT LÄGE! Välkommen på visning av denna mycket trivsamma bostadsrätt i populär bostadsrättsförening. Här väntar ert nya hem på er med en ljus hall och bra förvaring och avhängning. Två ljusa sovrum med trägolv och plats för säng och annan möblering. Köket är ljust och trivsamt med plats för matbord intill fönsterpartier. Vardagsrummet är stort och…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Hälsinggården, Falu kommun

Hälsinggårdsvägen 23 D, lgh 1102

Lägenhet
Hälsinggården, Falu kommun
BoKlok Housing AB
1 360 000 kr
55 m²
2 rum
vån 2/4
4 056 kr/mån
24 727 kr/m²
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Balkong
Hiss
Energieffektiv
BoKlok Housing AB
BoKlok Housing AB
3 rum vinterbonat fritidshus på Grytån 100 Enviken, Falu kommun - bild 1
3 rum vinterbonat fritidshus på Grytån 100 Enviken, Falu kommun - bild 2
3 rum vinterbonat fritidshus på Grytån 100 Enviken, Falu kommun - bild 3
3 rum vinterbonat fritidshus på Grytån 100 Enviken, Falu kommun - bild 4
3 rum vinterbonat fritidshus på Grytån 100 Enviken, Falu kommun - bild 5
Budgivning pågår

Grytån 100

Fritidshus
Enviken, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 150 000 kr
61 m²
3 rum
1 421 m² tomt

VINTERBONAT FRITIDSHUS I SJÖNÄRA LÄGE I GRYTÅN - ett litet paradis vid Balungens glittrande vatten. Välkommen till Grytån – en plats där lugnet bor och naturen alltid är nära. Här väntar en charmig och välhållen stuga med ett fantastiskt läge, endast cirka 15 minuters bilresa från Enviken och drygt 4 mil från centrala Falun. Med sitt fria läge med sjöutsikt mellan träden och närhet till badplats…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
2 rum lägenhet på Herrhagsvägen 7B Herrhagen, Falu kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Herrhagsvägen 7B Herrhagen, Falu kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Herrhagsvägen 7B Herrhagen, Falu kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Herrhagsvägen 7B Herrhagen, Falu kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Herrhagsvägen 7B Herrhagen, Falu kommun - bild 5

Herrhagsvägen 7B

Lägenhet
Herrhagen, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 295 000 kr
64,5 m²
2 rum
vån 5/8
4 870 kr/mån
20 078 kr/m²

MYSIG TVÅRUMMARE MED HÄRLIG UTSIKT OCH BALKONG! På våning 5 av 8 i hus med hiss, finner man denna väldisponerade lägenhet om 64,5 m² fördelad på två rum och kök. Mycket hemtrevlig bostad med fint disponerade ytor, lättmöblerade rum och ljusa färgval. Stor längsgående balkong med härlig utsiktsvy över Falun samt med det perfekta solläget. Här erbjuds ett väldisponerat kök med goda…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Hälsinggården, Falu kommun
4 lediga bostäder

BoKlok Duetten

Lägenhet
Hälsinggården, Falu kommun
BoKlok Housing AB
fr. 1 360 000 kr
55-85 m²
2-4 rum
fr. 4 056 kr/mån
fr. 24 583 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Erbjudande
BoKlok Housing AB
BoKlok Housing AB
Hälsinggården, Falu kommun

Hälsinggårdsvägen 23 D, lgh 1202

Lägenhet
Hälsinggården, Falu kommun
BoKlok Housing AB
1 390 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/4
4 056 kr/mån
25 273 kr/m²
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Balkong
Hiss
Energieffektiv
BoKlok Housing AB
BoKlok Housing AB
2 rum lägenhet på Hagagatan 13A Haga, Falu kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hagagatan 13A Haga, Falu kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hagagatan 13A Haga, Falu kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hagagatan 13A Haga, Falu kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hagagatan 13A Haga, Falu kommun - bild 5

Hagagatan 13A

Lägenhet
Haga, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 375 000 kr
54 m²
2 rum
vån 2
4 007 kr/mån
25 463 kr/m²

TRIVSAM 2:A MED HISS! Kök med gott om skåp och plats för rejält matbord. Vardagsrum med parkettgolv där ni finner utgång till stor balkong i bästa sydväst läge och utsikt över den fina innergården. Bra sovrum med inbyggda garderober. Badrum med våtrumsmatta och kakel. Bostaden tillhör den stabila och välskötta föreningen Brf Haga 1, som erbjuder uppskattade gemensamhetsutrymmen såsom…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 rum lägenhet på Promenaden 19 Centralt, Falu kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Promenaden 19 Centralt, Falu kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Promenaden 19 Centralt, Falu kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Promenaden 19 Centralt, Falu kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Promenaden 19 Centralt, Falu kommun - bild 5

Promenaden 19

Lägenhet
Centralt, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
1 150 000 kr
33 m²
1 rum
vån 3
2 629 kr/mån
34 848 kr/m²

Eftertraktad bostad med bra läge på Promenaden - bara några få steg från centrum, lasarettet, högskolan och resecentrum. Bostaden är mycket välplanerad med ett rymligt vardagsrum, ett praktiskt arbetskök samt ett nyrenoverat och helkaklat badrum. Fin lägenhet med bra månadsavgift om 2 629 kr som inkluderar värme, vatten, bredband, tv-utbud, och br-tillägg. Brf Promenaden är en välskött och…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
2 rum lägenhet på Pionjärvägen 2a Övre Haraldsbo, Falu kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Pionjärvägen 2a Övre Haraldsbo, Falu kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Pionjärvägen 2a Övre Haraldsbo, Falu kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Pionjärvägen 2a Övre Haraldsbo, Falu kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Pionjärvägen 2a Övre Haraldsbo, Falu kommun - bild 5

Pionjärvägen 2a

Lägenhet
Övre Haraldsbo, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
950 000 kr
48 m²
2 rum
vån 2/2
3 805 kr/mån
19 792 kr/m²

VÄLPLANERAD OCH TRIVSAM VÅUMMARE MED BALKONG Nu säljer vi en trivsam och mysig tvårummare belägen i Övre Haraldsbo! Två trappor upp i huset ligger lägenheten som kan komma att bli ditt nya drömboende. Här får du ett vackert fiskbensparkettgolv i vardagsrummet, stor klädkammare och tilltagen balkong med bra solläge. Som boende här har du goda kommunikationer in till stan med busshållplats…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Herrhagen, Falu kommun

Herrhagsvägen 7B

Lägenhet
Herrhagen, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
950 000 kr
43 m²
1 rum
vån 1/8
3 482 kr/mån
22 093 kr/m²
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
4 rum villa på Sturegatan 34 Elsborg, Falu kommun - bild 1
4 rum villa på Sturegatan 34 Elsborg, Falu kommun - bild 2
4 rum villa på Sturegatan 34 Elsborg, Falu kommun - bild 3

Sturegatan 34

Villa
Elsborg, Falu kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falun
3 595 000 kr
101 + 28 m²
4 rum
231 m² tomt
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Falun
Svensk Fastighetsförmedling Falun

Visar alla 17