Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Åre

Svensk Fastighetsförmedling Åre

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Strandvägen 38, Järpen, Åre kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Strandvägen 38

Övrigt
Järpen, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre
4 810 m²

Slutpris 9 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Granitstigen 4, Järpen, Åre kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Granitstigen 4

Villa
Järpen, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

121 m²

5 rum

893 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 650 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Landsom 121, Ås, Krokoms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Landsom 121

Tomt
Ås, Krokoms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

Slutpris 950 000 kr+27 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Huså Husåvägen 97, Järpen, Åre kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Huså Husåvägen 97

Fritidshus
Järpen, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

34+10 m²

2 rum

1 753 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 560 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Tegefjällsvägen 47A, Åre, Åre kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Tegefjällsvägen 47A

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

90 m²

4 rum

2 275 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 750 000 kr±0 %

52 778 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Storvallsvägen 6, Storlien, Åre kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Storvallsvägen 6

Lägenhet
Storlien, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

39 m²

2 rum

3 469 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 388 546 kr-14 %

9 963 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 mar. 2026

Tegefjäll Mellanalpen 30A

Lägenhet
Tegefjäll, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

56 m²

4 rum

1 838 kr/mån

Slutpris 3 300 000 kr-6 %

58 929 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Åre Strand 4B1 V8, Åre, Åre kommun
  • Såld 27 mar. 2026

Åre Strand 4B1 V8

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

111 m²

4 rum

383 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 200 000 kr-9 %

1 802 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Nygård 235, Mattmar, Åre kommun
  • Såld 26 mar. 2026

Nygård 235

Villa
Mattmar, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

130+30 m²

5 rum

1 584 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 975 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Fjällhalsen 311, Hallen, Åre kommun
  • Såld 23 mar. 2026

Fjällhalsen 311

Tomt
Hallen, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

1 905 m²

Slutpris 950 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Vålådalsvägen 254, Undersåker, Åre kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Vålådalsvägen 254

Tomt
Undersåker, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

1 550 m²

Slutpris 950 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Granlidsvägen 1 lgh 1601, Åre, Åre kommun
  • Såld 15 mar. 2026

Granlidsvägen 1 lgh 1601

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

64 m²

2,5 rum

4 874 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 225 000 kr+13 %

50 391 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Åre Strand 6B3 V11 , Åre, Åre kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Åre Strand 6B3 V11

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

78 m²

3 rum

346 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 125 000 kr±0 %

1 603 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Björnrike Grizzlyvägen 5B, Björnrike, Härjedalens kommun
  • Såld 3 mar. 2026

Björnrike Grizzlyvägen 5B

Lägenhet
Björnrike, Härjedalens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

81 m²

4 rum

3 934 kr/mån

Slutpris 2 900 000 kr-2 %

35 802 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Åre Strand 7B4 V8, Åre, Åre kommun
  • Såld 27 feb. 2026

Åre Strand 7B4 V8

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

53 m²

3 rum

261 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 115 000 kr-12 %

2 170 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Lillängvägen 9B, Duved, Åre kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Lillängvägen 9B

Lägenhet
Duved, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

102 m²

4 rum

6 042 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 700 000 kr-4 %

46 078 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Åre Strand 7A3 V7, Åre, Åre kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Åre Strand 7A3 V7

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

53 m²

3 rum

261 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 125 000 kr-7 %

2 358 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Brunflo-Viken 205, Brunflo, Östersunds kommun
  • Såld 27 jan. 2026

Brunflo-Viken 205

Övrigt
Brunflo, Östersunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre
1,7 ha

Slutpris 4 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Bäcksidevägen 7F, Åre, Åre kommun
  • Såld 19 jan. 2026

Bäcksidevägen 7F

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

74,9 m²

3,5 rum

5 050 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 700 000 kr-4 %

49 399 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Kallströmsväg 33, lgh 1207, Åre, Åre kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Kallströmsväg 33, lgh 1207

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

35 m²

2 rum

1 985 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-3 %

80 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Slagsån 244, Järpen, Åre kommun
  • Såld 1 jan. 2026

Slagsån 244

Villa
Järpen, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

102+49 m²

4 rum

1 590 m²
  • Uteplats

Slutpris 800 000 kr-20 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Tegefjäll Mellanalpen 20E, Åre, Åre kommun
  • Såld 21 dec. 2025

Tegefjäll Mellanalpen 20E

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

56 m²

4 rum

1 924 kr/mån

Slutpris 3 400 000 kr±0 %

60 714 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Kallströmsväg 33 lgh 1305, Åre, Åre kommun
  • Såld 1 dec. 2025

Kallströmsväg 33 lgh 1305

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

35 m²

2 rum

1 985 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-1 %

84 286 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Tegefjällsvägen 54D, Åre, Åre kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Tegefjällsvägen 54D

Lägenhet
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre

63 m²

3 rum

2 532 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-3 %

57 937 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Såå 450, Åre, Åre kommun
  • Såld 17 nov. 2025

Såå 450

Villa
Åre, Åre kommun
Svensk Fastighetsförmedling Åre
2,4 ha

Slutpris 6 600 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling Åre
Svensk Fastighetsförmedling Åre

Visar 1 - 25 av 57