Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
Norby, Uppsala kommun
Kommande

Konsumvägen 7

Villa
Norby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
8 995 000 kr
176 + 102 m²
6 rum
1 517 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
2 rum lägenhet på Råbyvägen 53E Gränby, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Råbyvägen 53E Gränby, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Råbyvägen 53E Gränby, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Råbyvägen 53E Gränby, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Råbyvägen 53E Gränby, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Råbyvägen 53E

Lägenhet
Gränby, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
45 m²
2 rum
vån 4/6
4 165 kr/mån

Välkommen till Råbyvägen 53E – En modern bostad högt upp med utsikt och komfort i fokus! På fjärde våningen i en modern byggnad väntar denna stilfulla tvåa med fantastisk utsikt över grönska och park. Här möts du av en ljus och välkomnande hall med generösa garderober och plats för möblering. Det helkaklade badrummet är utrustat med kombinerad tvättmaskin och torktumlare – perfekt för en smidig…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Årsta, Uppsala kommun
Kommande

Körvelgatan 2C

Lägenhet
Årsta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
1 695 000 kr
60,3 m²
2 rum
vån 2/2
3 820 kr/mån
28 109 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
4 rum lägenhet på Regalskeppsvägen 22A Bredsand, Enköpings kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Regalskeppsvägen 22A Bredsand, Enköpings kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Regalskeppsvägen 22A Bredsand, Enköpings kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Regalskeppsvägen 22A Bredsand, Enköpings kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Regalskeppsvägen 22A Bredsand, Enköpings kommun - bild 5
Kommande

Regalskeppsvägen 22A

Lägenhet
Bredsand, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
86,4 m²
4 rum
vån 0/2
9 058 kr/mån

Välkommen till en ljus och välplanerad bostad om ca 86 kvm med genomgående bra standard. Här bor du bekvämt på markplan med egen tomtyta och en rymlig uteplats – perfekt för utemöbler, grillkvällar och avkoppling i solen. Bostaden erbjuder en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som skapar en luftig och social känsla. Köket är modernt utrustat med goda arbetsytor och plats för matbord.…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
5 rum radhus på Bytorget 8 Näs Focksta, Uppsala kommun - bild 1
5 rum radhus på Bytorget 8 Näs Focksta, Uppsala kommun - bild 2
5 rum radhus på Bytorget 8 Näs Focksta, Uppsala kommun - bild 3
5 rum radhus på Bytorget 8 Näs Focksta, Uppsala kommun - bild 4
5 rum radhus på Bytorget 8 Näs Focksta, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Bytorget 8

Radhus
Näs Focksta, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
149 + 3 m²
5 rum
136 m² tomt

Välkomna till detta radhus i 3-plan med altan och tomt mot allmänning i perfekt söderläge! Ett modernt boende som präglas av fint ljusinsläpp via sina härliga och stora fönsterpartier och välgenomtänkt planlösning. Huset är ritat av den välrenommerade arkitekten Thomas Sandell. På entréplanet finner ni kök och vardagsrum i trevlig öppen planlösning, ett badrum och en tvättstuga med groventré.…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
6 rum parhus på Rubinvägen 11 Uppsala, Uppsala kommun - bild 1
6 rum parhus på Rubinvägen 11 Uppsala, Uppsala kommun - bild 2
6 rum parhus på Rubinvägen 11 Uppsala, Uppsala kommun - bild 3
6 rum parhus på Rubinvägen 11 Uppsala, Uppsala kommun - bild 4
6 rum parhus på Rubinvägen 11 Uppsala, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Rubinvägen 11

Radhus
Uppsala, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
4 495 000 kr
104 + 7 m²
6 rum
263 m² tomt

Välkommen till detta fina kedjehus beläget på en trevlig och lättskött tomt! Här öppnar du dörren till ett hem om 104 kvadratmeter som känns både genuint och hemtrevligt. Ett boende med fantastisk utsikt mot flertal fotbollsplaner och skolans lekgård. Det här huset passar perfekt för en barnfamilj eller dig som vill ha nära till allt! Planlösning Planlösningen på entrévåning består idag av ett…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
2 rum lägenhet på Tiundagatan 49 Luthagen, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Tiundagatan 49 Luthagen, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Tiundagatan 49 Luthagen, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Tiundagatan 49 Luthagen, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Tiundagatan 49 Luthagen, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Tiundagatan 49

Lägenhet
Luthagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
59 m²
2 rum
vån 3/6
3 587 kr/mån

På Tiundagatan 49 välkomnas du av en rymlig och möblerbar hall med goda förvaringsmöjligheter, inklusive hatthylla och platsbyggd garderob. Från hallen öppnar sig ett luftigt vardagsrum som badar i ljus från ett stort fönsterparti, och här finns också utgång till den soliga balkongen i söderläge – en perfekt plats att njuta av solen. Bostaden har ett sovrum som rymmer en dubbelsäng, garderober…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
3 rum lägenhet på Kungsgatan 91B Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kungsgatan 91B Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kungsgatan 91B Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kungsgatan 91B Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kungsgatan 91B Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Kungsgatan 91B

Lägenhet
Kungsängen/Industristaden, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
88 m²
3 rum
vån 4/7
6 209 kr/mån

Denna moderna och stilfulla trerumslägenhet på Kungsgatan 91B i Uppsala erbjuder en harmonisk kombination av komfort och estetik. Belägen i det attraktiva området Kungsängen, har lägenheten en genomtänkt planlösning med ljusa och rymliga ytor som maximerar både funktion och trivsel. Vardagsrummet och köket smälter samman i en öppen planlösning, med fönster i två väderstreck skapar det en ljus,…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
1,5 rum lägenhet på Salagatan 42B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Salagatan 42B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Salagatan 42B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Salagatan 42B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Salagatan 42B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Salagatan 42B

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
48 m²
1,5 rum
vån 1/4
3 387 kr/mån

Välkommen till en hemtrevlig och smart planerad 1,5:a med fin äldre karaktär och genomtänkt planlösning. Här bor du i ett hem som passar lika bra för förstagångsköparen som för studenten som söker något utöver det vanliga. Köket är välplanerat med gott om förvaring och plats för ett matbord där du enkelt kan samla vänner eller njuta av vardagens måltider. Det mindre rummet lämpar sig perfekt som…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
4 rum lägenhet på Kvarntorget 7 Kvarngärdet, Uppsala kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Kvarntorget 7 Kvarngärdet, Uppsala kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Kvarntorget 7 Kvarngärdet, Uppsala kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Kvarntorget 7 Kvarngärdet, Uppsala kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Kvarntorget 7 Kvarngärdet, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Kvarntorget 7

Lägenhet
Kvarngärdet, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
109 m²
4 rum
vån 5/10
5 393 kr/mån

Modern och smakfull lägenhet, centralt belägen med två rymliga balkonger, varav en inglasad. Lägenheten erbjuder rikligt med ljusinsläpp via sitt gavelläge och sina stora fönsterpartier i tre väderstreck och är bra planerad med genomgående rymliga rum, delvis öppen planlösning mellan kök och vardagsrum samt generöst med förvaring. Fri från insyn och fri utsikt via sitt läge högt upp och placering…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
3 rum lägenhet på Bergsgatan 92 Enköping, Enköpings kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bergsgatan 92 Enköping, Enköpings kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bergsgatan 92 Enköping, Enköpings kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bergsgatan 92 Enköping, Enköpings kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bergsgatan 92 Enköping, Enköpings kommun - bild 5
Kommande

Bergsgatan 92

Lägenhet
Enköping, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
1 695 000 kr
65 m²
3 rum
vån 2
5 600 kr/mån
26 077 kr/m²

Varmt välkommen till Bergsgatan 92 - en trivsam och lugn bostad i ett barnvänligt område med närhet till allt du behöver. I denna genomgående ljusa lägenhet med ljusinsläpp genom hela lägenheten. Här kliver du in i ett hem med moderna färger och vackra materialval. Planlösningen erbjuder en stor hall med gott om plats för förvaring, två stora sovrum båda i lugnt och insynsskyddat läge. Längre in…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centrum, Knivsta kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centrum, Knivsta kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centrum, Knivsta kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centrum, Knivsta kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Trunstavägen 5 Centrum, Knivsta kommun - bild 5
Kommande

Trunstavägen 5

Lägenhet
Centrum, Knivsta kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
995 000 kr
27 m²
1 rum
vån 5/5
2 578 kr/mån
36 852 kr/m²

Nu finns chansen att förvärva denna bostad högst upp i fastigheten på våning fem av fem som erbjuder en fantastisk utsikt mot omgivande natur och är fri från insyn. Utöver den trevliga balkongen finns även en bekväm entréterrass, båda perfekta för möblering och avkoppling. Förvaringsmöjligheterna är gott tilltagna med en inredd garderobsvägg samt ett externt förråd direkt utanför entrén. Här…

Premium
Balkong
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
1,5 rum lägenhet på Petterslundsgatan 21B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Petterslundsgatan 21B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Petterslundsgatan 21B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Petterslundsgatan 21B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Petterslundsgatan 21B Fålhagen, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Petterslundsgatan 21B

Lägenhet
Fålhagen, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
32 m²
1,5 rum
vån 1/3
2 048 kr/mån

Välkommen till denna välplanerade 1,5:a belägen i populära Fålhagen, med närhet till Resecentrum, centrum, restauranger, Willys och all tänkbar service. Ett boende som passar perfekt för dig som studerar eller söker ett smidigt citynära hem. Lägenheten erbjuder en smart planlösning med sovalkov, ett rymligt vardagsrum med utgång till balkong samt ett stilrent kök. Här får du en bostad där varje…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
2 rum lägenhet på Murargatan 10A Salabacke, Uppsala kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Murargatan 10A Salabacke, Uppsala kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Murargatan 10A Salabacke, Uppsala kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Murargatan 10A Salabacke, Uppsala kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Murargatan 10A Salabacke, Uppsala kommun - bild 5
Kommande

Murargatan 10A

Lägenhet
Salabacke, Uppsala kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
1 795 000 kr
52 m²
2 rum
vån 3/4
4 274 kr/mån
34 519 kr/m²

Välkommen till ett hem där trivsel och funktion möts på bästa sätt! Denna stilrena och välplanerade 2:a ligger på tredje våningen i en populär och välskött förening i hjärtat av Salabacke – ett område känt för sina grönområden, goda kommunikationer samt närhet till både citypuls och natur. Lägenheten är i mycket gott skick och erbjuder allt du kan önska dig. Här får du ett välutrustat kök, ett…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
6 rum villa på Uppsalavägen 4 Örsundsbro, Enköpings kommun - bild 1
6 rum villa på Uppsalavägen 4 Örsundsbro, Enköpings kommun - bild 2
6 rum villa på Uppsalavägen 4 Örsundsbro, Enköpings kommun - bild 3
6 rum villa på Uppsalavägen 4 Örsundsbro, Enköpings kommun - bild 4
6 rum villa på Uppsalavägen 4 Örsundsbro, Enköpings kommun - bild 5
Kommande

Uppsalavägen 4

Villa
Örsundsbro, Enköpings kommun
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta
Pris på förfrågan
165 + 40 m²
6 rum
1 750 m² tomt

Välkommen till ett charmigt och trevligt hus i ett attraktivt område i Örsundsbro, med direkt närhet till Örsundaån som rinner genom samhället och vidare ut i Mälaren! Här bor du med gångavstånd till Salnecke Slott som erbjuder café, grönområden och promenadvägar längs vattnet. Huset är fördelat på tre plan och erbjuder gott om utrymme för både familj och hobbyverksamhet. På entréplanet finns en…

Premium
Balkong
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Uppsala, Enköping & Knivsta