Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Jakobsbergsvägen 3

Villa
Smedby, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

95 m²

3 rum

Slutpris 3 200 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Klockhusgatan 7B, Kalmar, Kalmar kommun
  • Såld 27 okt. 2025

Klockhusgatan 7B

Lägenhet
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

71 m²

3 rum

4 005 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 465 000 kr-7 %

20 634 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Fredriksskansgatan 9

Lägenhet
Fredriksskans, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

35 m²

1 rum

3 237 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-13 %

37 143 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Kalmarsundsparken 17

Villa
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

172+95 m²

7 rum

1 787 m²

Slutpris 10 500 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Torggatan 17, Blomstermåla, Mönsterås kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Torggatan 17

Villa
Blomstermåla, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

86+50 m²

5 rum

1 240 m²

Slutpris 300 000 kr-24 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Axel Oxenstiernas väg 1, Oxhagen, Kalmar kommun
  • Såld 5 okt. 2025

Axel Oxenstiernas väg 1

Lägenhet
Oxhagen, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

76 m²

3 rum

5 077 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 640 000 kr-19 %

8 421 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Kärleksstigen 10, Timmernabben, Mönsterås kommun
  • Såld 3 okt. 2025

Kärleksstigen 10

Tomt
Timmernabben, Mönsterås kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

1 103 m²

Slutpris 295 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Smart Yta - låg lokal 54 (etapp 2)

Övrigt
Norra Flygstaden, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
70 m²
  • Nyproduktion

Slutpris 1 349 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Norrlidsvägen 20

Lägenhet
Kalmar, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

79 m²

3 rum

4 846 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr+12 %

12 658 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Rinkaby 348

Villa
Rinkaby, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

162+82 m²

7 rum

1 624 m²

Slutpris 4 700 000 kr+34 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Tre vänners väg 22

Radhus
Bergavik, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

138 m²

5 rum

362 m²

Slutpris 2 975 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Ståthållaregatan 34B, Söder Om Järnvägen, Kalmar kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Ståthållaregatan 34B

Lägenhet
Söder Om Järnvägen, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

48,5 m²

2 rum

4 491 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

28 763 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2025

Babordsvägen 8

Villa
Rockneby, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

168+53,4 m²

6 rum

1 134 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 450 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Vassvägen 1, Lindsdal, Kalmar kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Vassvägen 1

Villa
Lindsdal, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

102+36 m²

5 rum

949 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Fogdegatan 3B

Lägenhet
Lindö, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

44 m²

1,5 rum

3 552 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr

25 000 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Siggemåla 117, Kristvalla, Nybro kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Siggemåla 117

Gård/Skog
Kristvalla, Nybro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

Slutpris 2 100 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Vadstena 917, Rockneby, Kalmar kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Vadstena 917

Gård/Skog
Rockneby, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
7,1 ha

Slutpris 5 900 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Södra Dragsviken 772

Villa
Drag, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

142+23,5 m²

6 rum

1 123 m²

Slutpris 3 650 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025

Videvägen 3

Villa
Berga, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

82+82 m²

4 rum

775 m²

Slutpris 3 350 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Tomteby 114, Ljungbyholm, Kalmar kommun
  • Såld 18 aug. 2025

Tomteby 114

Villa
Ljungbyholm, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar

159 m²

6 rum

2,1 ha
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 aug. 2025

Prosits väg 15

Villa
Sandvik, Kalmar kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kalmar