Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn

Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
13 rum villa på Bygatan 11 Tommarp, Simrishamns kommun - bild 1
13 rum villa på Bygatan 11 Tommarp, Simrishamns kommun - bild 2
13 rum villa på Bygatan 11 Tommarp, Simrishamns kommun - bild 3
13 rum villa på Bygatan 11 Tommarp, Simrishamns kommun - bild 4
13 rum villa på Bygatan 11 Tommarp, Simrishamns kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 13:00

Bygatan 11

Villa
Tommarp, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
6 990 000 kr
170 + 254 m²
13 rum
2 040 m² tomt

Välkommen till denna imponerande tegelvilla från 1909 i charmiga Tommarp, strax utanför Simrishamn. Här erbjuds ett hem utöver det vanliga med hela 13 rum och kök fördelade på cirka 520 kvm (ägarnas uppgift), generösa sällskapsytor och en tomt om 2 040 kvm. Genom de nuvarande ägarnas tillbyggnader, kan byggnaden idag användas som två helt separata boenden – kanske en som uthyrningsdel? –, eller…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
övrig på Snickerigatan 24 + 26 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 1
övrig på Snickerigatan 24 + 26 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 2
övrig på Snickerigatan 24 + 26 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 3
övrig på Snickerigatan 24 + 26 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 4
övrig på Snickerigatan 24 + 26 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 5

Snickerigatan 24 + 26

Övrigt
Simrishamn, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
2 695 000 kr
144 m² tomt

Välkomna till denna häftiga lokal där bara fantasin sätter gränser! Företaget ''BraLokaler'' har byggt 26 lokaler där varje är 72 kvm. En generös takhöjd på 6,6 m till nock ger många möjligheter. In till lokalen finns två vikportar från Ajab Smide som är 4,5 m hög med tre rader glas vilket ger ett härligt ljusindsläpp. Kommunalt VA & el finns till fastigheten och det är förberett för fiber.…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
4 rum lägenhet på Williams väg 17D, andel 2 Vik, Simrishamns kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Williams väg 17D, andel 2 Vik, Simrishamns kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Williams väg 17D, andel 2 Vik, Simrishamns kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Williams väg 17D, andel 2 Vik, Simrishamns kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Williams väg 17D, andel 2 Vik, Simrishamns kommun - bild 5

Williams väg 17D, andel 2

Lägenhet
Vik, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
375 000 kr
73 m²
4 rum
1 221 kr/mån
5 137 kr/m²

Nu är en andel i hörnlägenheten ute till försäljning! Här erbjuds en skön tillvaro under fem veckor på året, med fokus på att njuta, finnas till och uppleva alla de underbara skatter som vackra Österlen kan erbjuda året runt. Så söker ni ett smidigt och lättskött fritidsboende då är en andel i bostadsrättslägenhet något för er. För den låga månadskostnaden om 1 221 kronor per månad finns nu…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
5 rum villa på Stationsgatan 7 Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun - bild 1
5 rum villa på Stationsgatan 7 Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun - bild 2
5 rum villa på Stationsgatan 7 Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun - bild 3
5 rum villa på Stationsgatan 7 Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun - bild 4
5 rum villa på Stationsgatan 7 Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun - bild 5

Stationsgatan 7

Villa
Östra Vemmerlöv, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
4 400 000 kr
132 + 50 m²
5 rum
439 m² tomt

Magnifikt byhus på 132 kvm, genomgick en smakfull totalrenovering 2012. Boendet präglas av modern elegans och bekvämligheter, inklusive två inredda gästhus – ett designat av Ernst Kirchsteiger. Det 15 kvm stora växthuset med golvvärme skapar en förtrollande atmosfär året om. Njut av modernt boende med effektiv bergsvärme och behagliga vattenburna golvytor. Trädgården, både insyns- och…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
3 rum villa på Sälshög 507 Tomelilla, Tomelilla kommun - bild 1
3 rum villa på Sälshög 507 Tomelilla, Tomelilla kommun - bild 2
3 rum villa på Sälshög 507 Tomelilla, Tomelilla kommun - bild 3
3 rum villa på Sälshög 507 Tomelilla, Tomelilla kommun - bild 4
3 rum villa på Sälshög 507 Tomelilla, Tomelilla kommun - bild 5
Imorgon kl 13:00

Sälshög 507

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
1 595 000 kr
58 m²
3 rum
627 m² tomt

Välkommen till detta genuina och mysiga lilla huset med klassisk röd stående panel, vackert beläget i det öppna landskapet precis utanför Tomelilla. Här möts du av ett hem där nuvarande ägare med stor omsorg har genomfört en omfattande renovering – alltid med respekt för husets ålder, själ och karaktär. Huset erbjuder en trivsam och flexibel planlösning. På entréplan finns ett rofyllt sovrum,…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
3 rum fritidshus på Norra Äppelrosvägen 1 Vik, Simrishamns kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Norra Äppelrosvägen 1 Vik, Simrishamns kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Norra Äppelrosvägen 1 Vik, Simrishamns kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Norra Äppelrosvägen 1 Vik, Simrishamns kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Norra Äppelrosvägen 1 Vik, Simrishamns kommun - bild 5

Norra Äppelrosvägen 1

Fritidshus
Vik, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
435 000 kr
116 m²
3 rum

Köp en andelsbostad på Österlen och njut av semestern, lugnet & naturen utan att behöva så mycket skötsel som ett vanligt fritidsboende! Just nu är andel ''F'' till salu i Äppelrosvägens Förening i Vik. När man köper en andel får man nyttja 5 veckors vistelse om året där man byter veckor varje år genom att välja nästa års veckor som sedan beslutas i gruppen. Då man är 10 andelsägare som delar…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
4 rum lägenhet på Nässelvägen 3B Blentarp, Sjöbo kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Nässelvägen 3B Blentarp, Sjöbo kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Nässelvägen 3B Blentarp, Sjöbo kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Nässelvägen 3B Blentarp, Sjöbo kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Nässelvägen 3B Blentarp, Sjöbo kommun - bild 5
Sön 7 jun kl 14:00

Nässelvägen 3B

Lägenhet
Blentarp, Sjöbo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
2 425 000 kr
101 m²
4 rum
vån 1
4 699 kr/mån
24 010 kr/m²

Unik möjlighet att köpa en helt färdig och nyproducerad bostad i Brf Talldungen i populära och prisvärda Hemmestorp! Mitt bland tallar och björkar finns nu nya attraktiva parhus i natursköna Hemmestorp, lugnt beläget mellan Veberöd och Blentarp. I föreningen finns två olika parhusmodeller, en större variant på 127 kvm samt en kompaktare variant på 101 kvm, båda med genomtänkta planlösningar som…

Premium
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
4 rum lägenhet på Daggrosvägen 15 andel 5 Vik, Simrishamns kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Daggrosvägen 15 andel 5 Vik, Simrishamns kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Daggrosvägen 15 andel 5 Vik, Simrishamns kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Daggrosvägen 15 andel 5 Vik, Simrishamns kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Daggrosvägen 15 andel 5 Vik, Simrishamns kommun - bild 5

Daggrosvägen 15 andel 5

Lägenhet
Vik, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
510 000 kr
86 m²
4 rum
vån 1
5 930 kr/m²

Välkommen till ditt paradis på Österlen! Byggt mellan 2021-2022 av ZeraNord, är detta fritidsboende en del av den exklusiva bostadsrättsföreningen Brf Äppelrosen på Vik. Här möts du av en fritidsby skapad för avkoppling och gemenskap, med elva fristående hus och åtta parhuslägenheter som omringas av grönska och en härlig pool – en plats du inte bara bor på, utan längtar tillbaka till. Denna oas…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
5 rum lägenhet på Nässelvägen 2B Hemmestorps Fure, Sjöbo kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Nässelvägen 2B Hemmestorps Fure, Sjöbo kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Nässelvägen 2B Hemmestorps Fure, Sjöbo kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Nässelvägen 2B Hemmestorps Fure, Sjöbo kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Nässelvägen 2B Hemmestorps Fure, Sjöbo kommun - bild 5
Sön 7 jun kl 14:00

Nässelvägen 2B

Lägenhet
Hemmestorps Fure, Sjöbo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
2 725 000 kr
127 m²
5 rum
vån 1/2
4 982 kr/mån
21 457 kr/m²

Unik möjlighet att köpa en helt färdig och nyproducerad bostad i Brf Talldungen i populära och prisvärda Hemmestorp Fure! Mitt bland tallar och björkar finns nu nya attraktiva parhus i natursköna Hemmestorp Fure, lugnt beläget mellan Veberöd och Blentarp. I föreningen finns två olika parhusmodeller, en större variant på 127 kvm samt en kompaktare variant på 101 kvm, båda med genomtänkta…

Premium
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
1 rum lägenhet på Backgatan 23C Friaborg, Simrishamns kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Backgatan 23C Friaborg, Simrishamns kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Backgatan 23C Friaborg, Simrishamns kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Backgatan 23C Friaborg, Simrishamns kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Backgatan 23C Friaborg, Simrishamns kommun - bild 5
Fre 15 maj

Backgatan 23C

Lägenhet
Friaborg, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
550 000 kr
29,5 m²
1 rum
vån 1/3
2 422 kr/mån
18 644 kr/m²

Ljus och trivsam etta med pentry samt sovalkov. På första våningen dessutom; det är bara några trappsteg upp från huvudentrén! Välkomnande hall med parkett och fondvägg i varm grön ton. Parketten fortsätter in i rummet som har vita väggar, lugnt och harmoniskt. Ett plus med sovalkov - en egen plats för grand-lit eller bäddsoffa. Ombonat pentry med platsbyggd inredning, retro. Helkaklat duschrum…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
3 rum villa på Pensionärsvägen 14 Onslunda, Tomelilla kommun - bild 1
3 rum villa på Pensionärsvägen 14 Onslunda, Tomelilla kommun - bild 2
3 rum villa på Pensionärsvägen 14 Onslunda, Tomelilla kommun - bild 3
3 rum villa på Pensionärsvägen 14 Onslunda, Tomelilla kommun - bild 4
3 rum villa på Pensionärsvägen 14 Onslunda, Tomelilla kommun - bild 5

Pensionärsvägen 14

Villa
Onslunda, Tomelilla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
2 095 000 kr
102 m²
3 rum
670 m² tomt

Exteriört en traditionell 70-talsvilla. Interiört en smakfullt renoverad villa i gott skick! Det känns inbjudande redan i entrén. Med öppen planlösning får du ljus och kontakt med trädgården direkt du kommer in! Enhetliga parkettgolv och sober interiör ger lugn och harmoni. Mycket är moderniserat i huset bl a är nytt kök från Hakers insatt. Fräscht, helkaklat duschrum. Samtliga fönster i bostaden…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Friaborg, Simrishamns kommun

Backgatan 23G

Lägenhet
Friaborg, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
735 000 kr
61 m²
2 rum
vån 3/3
3 984 kr/mån
12 049 kr/m²
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
övrig på Lilla Rådmansgatan 2 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 1
övrig på Lilla Rådmansgatan 2 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 2
övrig på Lilla Rådmansgatan 2 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 3
övrig på Lilla Rådmansgatan 2 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 4
övrig på Lilla Rådmansgatan 2 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 5

Lilla Rådmansgatan 2

Övrigt
Simrishamn, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
10 750 000 kr
979 m² tomt

Ståtlig och välskött fastighet hyresfastighet med bästa läget – precis vid Stortorget och charmiga gågatan som leder till hamnen. Här får du det bästa av två världar: centralt men lugnt i pittoreska gamla staden. Idag ett populärt företagshotell med flexibla kontorsytor, men möjligheterna är oändliga! Återställ huvudbyggnaden till bostad och kombinerad med egen verksamhet eller hyr ut…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Skansen, Simrishamns kommun

Gesällgatan 5

Lägenhet
Skansen, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
2 350 000 kr
79 m²
3 rum
vån 2/4
5 801 kr/mån
29 747 kr/m²
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
2 rum lägenhet på Hyllegatan 3C Ystad, Ystads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hyllegatan 3C Ystad, Ystads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hyllegatan 3C Ystad, Ystads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Hyllegatan 3C Ystad, Ystads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Hyllegatan 3C Ystad, Ystads kommun - bild 5

Hyllegatan 3C

Lägenhet
Ystad, Ystads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
1 795 000 kr
60,5 m²
2 rum
vån 3/3
5 200 kr/mån
29 669 kr/m²

Välkomna till denna fina lägenhet på högt läge! På översta våningen hittar vi denna smakfullt renoverade lägenhet som rymmer vardagsrum, sovrum med utgång till inglasad balkong i västerläge, ett rymligt snyggt kök och ett nyrenoverat badrum med utfört stambyte! Denna lägenhet ligger på det lugna & populära Hälsobacken med promenadavstånd till skolor, centrum & mataffärer Köket är verkligen…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Gärsnäs, Simrishamns kommun

Malmövägen 88/Malmövägen 90

Gård/Skog
Gärsnäs, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
8 250 000 kr
2,5 ha tomt
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
3 rum fritidshus på Södra Äppelrosvägen 38A, andel 10 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Södra Äppelrosvägen 38A, andel 10 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Södra Äppelrosvägen 38A, andel 10 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Södra Äppelrosvägen 38A, andel 10 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Södra Äppelrosvägen 38A, andel 10 Simrishamn, Simrishamns kommun - bild 5

Södra Äppelrosvägen 38A, andel 10

Fritidshus
Simrishamn, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
495 000 kr
80 m²
3 rum
1 100 kr/mån

Välkommen till ditt ett paradis på Österlen! Byggt mellan 2021-2022 av ZeraNord, är detta fritidsboende en del av den exklusiva bostadsrättsföreningen Brf Äppelrosen på Vik. Här möts du av en fritidsby skapad för avkoppling och gemenskap, med elva fristående hus och åtta parhuslägenheter som omringas av grönska och en härlig pool – en plats du inte bara bor på, utan längtar tillbaka till. Denna…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Vik, Simrishamns kommun

Williams väg 17B, andel 5

Lägenhet
Vik, Simrishamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
155 000 kr
40 m²
1 rum
814 kr/mån
3 875 kr/m²
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn
Svensk Fastighetsförmedling Simrishamn

Visar alla 18