Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Petter Johansson

Petter Johansson

Om mig

En trygg och hållbar relation är enligt Petter den ojämförligt viktigaste ingrediensen i en lyckad bostadsaffär. Ju bättre relation man har med såväl säljare som köpare, desto bättre blir förutsättningarna att överträffa bägge parters förväntningar. När du anlitar Petter erbjuds du hög närvaro, engagemang och ett genuint intresse för själva hantverket som fastighetsförmedling innefattar.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Trillans väg 47

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

84,5 m²

3,5 rum

6 635 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 075 000 kr-3 %

48 225 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Diligensvägen 3

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

75 m²

3 rum

7 174 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

39 333 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Diligensvägen 7

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2,5 rum

6 255 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

42 063 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025

Becksjudarvägen 23

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

62,5 m²

3 rum

3 738 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 950 000 kr+7 %

63 200 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Sickla Allé 1

Lägenhet
Sickla, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

62 m²

2 rum

4 995 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 275 000 kr+7 %

68 952 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Vikdalsvägen 64

Lägenhet
Vikdalen, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

83 m²

3 rum

4 800 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 650 000 kr-6 %

68 072 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025

Fyrspannsvägen 49

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63,5 m²

2 rum

5 627 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

53 543 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2025

Landåvägen 5

Radhus
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

89+29 m²

3,5 rum

141 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 350 000 kr+7 %
SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Tändkulevägen 6, Nacka Strand, Nacka kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Tändkulevägen 6

Villa
Nacka Strand, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

80 m²

3 rum

3 059 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 7 250 000 kr+4 %
SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2025

Diligensvägen 134

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2 rum

5 549 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

42 063 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Diligensvägen 3

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

130,5 m²

5 rum

12 099 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 250 000 kr+6 %

32 567 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Diligensvägen 38

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2,5 rum

5 143 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+4 %

49 206 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025

Barnhemsvägen 5

Lägenhet
Skuru, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

80 m²

3 rum

6 825 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 750 000 kr±0 %

59 375 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2025

Trillans väg 41

Radhus
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

108 m²

4 rum

9 105 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 825 000 kr-3 %

44 676 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Fyrspannsvägen 74

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

121,5 m²

4 rum

10 525 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 600 000 kr+2 %

46 091 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Ormingeringen 29B

Lägenhet
Orminge, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

45 m²

1,5 rum

3 548 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 600 000 kr±0 %

35 556 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka

Visar 26 - 41 av 41