Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Petter Johansson

Petter Johansson

Om mig

En trygg och hållbar relation är enligt Petter den ojämförligt viktigaste ingrediensen i en lyckad bostadsaffär. Ju bättre relation man har med såväl säljare som köpare, desto bättre blir förutsättningarna att överträffa bägge parters förväntningar. När du anlitar Petter erbjuds du hög närvaro, engagemang och ett genuint intresse för själva hantverket som fastighetsförmedling innefattar.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2026

Trillans väg 36

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2 rum

5 730 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 665 000 kr-1 %

42 302 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2026

Diligensvägen 2

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

75 m²

3 rum

Slutpris 3 515 000 kr

46 867 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Fyrspannsvägen 49, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 7 maj. 2026

Fyrspannsvägen 49

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63,5 m²

2,5 rum

5 598 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 095 000 kr+3 %

48 740 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Trillans väg 36, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 6 maj. 2026

Trillans väg 36

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

75 m²

3 rum

6 815 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 025 000 kr+15 %

53 667 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Rudsjövägen 79, Duvnäs utskog, Nacka kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Rudsjövägen 79

Radhus
Duvnäs utskog, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

100+50 m²

6 rum

233 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 850 000 kr+5 %
SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Serenadvägen 17A

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

44,5 m²

2 rum

Slutpris 3 150 000 kr

70 787 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Landåvägen 47

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2 rum

Slutpris 2 025 000 kr

32 143 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026

Diligensvägen 76

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

72 m²

3 rum

7 383 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

48 542 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Betsövägen 6, Orminge, Nacka kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Betsövägen 6

Lägenhet
Orminge, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

55 m²

3 rum

4 810 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 575 000 kr+32 %

28 636 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Finnbergsvägen 60

Lägenhet
Nacka, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

59 m²

3 rum

Slutpris 4 150 000 kr

70 339 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Tollare strand 9, Tollare, Nacka kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Tollare strand 9

Lägenhet
Tollare, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

69,5 m²

2 rum

5 254 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr-5 %

58 993 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Rudsjövägen 134, Duvnäs utskog, Nacka kommun
  • Såld 24 mar. 2026

Rudsjövägen 134

Radhus
Duvnäs utskog, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

100+18 m²

4 rum

168 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 250 000 kr+5 %
SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Fyrspannsvägen 43, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 26 feb. 2026

Fyrspannsvägen 43

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

90,5 m²

4,5 rum

7 688 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 6 100 000 kr+2 %

67 403 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Trillans väg 49

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63,5 m²

2 rum

5 770 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 900 000 kr+4 %

45 669 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Ekuddsvägen 8D, Ekudden, Nacka kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Ekuddsvägen 8D

Lägenhet
Ekudden, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

32 m²

1 rum

1 740 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

65 625 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Östra Gräsvägen 5, Ektorp, Nacka kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Östra Gräsvägen 5

Lägenhet
Ektorp, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

71 m²

3 rum

5 084 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 540 000 kr+8 %

63 944 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Ektorpsvägen 11, Ektorp, Nacka kommun
  • Såld 28 jan. 2026

Ektorpsvägen 11

Lägenhet
Ektorp, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

32 m²

1,5 rum

2 249 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr+22 %

53 125 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Långholmsgatan 1B, Hornstull, Stockholms kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Långholmsgatan 1B

Lägenhet
Hornstull, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Stockholm Södermalm

85 m²

3 rum

4 892 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 750 000 kr+31 %

138 235 kr/m²

SkandiaMäklarna Stockholm Södermalm
SkandiaMäklarna Stockholm Södermalm
Trillans väg 6, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Trillans väg 6

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2 rum

5 631 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 670 000 kr+3 %

42 381 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Trillans väg 36, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Trillans väg 36

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

75 m²

3 rum

6 190 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr+2 %

43 333 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Kvarngränd 3, Kvarnholmen, Nacka kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Kvarngränd 3

Lägenhet
Kvarnholmen, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

106 m²

4 rum

6 515 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 250 000 kr+4 %

68 396 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Diligensvägen 7, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Diligensvägen 7

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2 rum

6 199 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 250 000 kr+13 %

35 714 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Diligensvägen 35, Jarlaberg, Nacka kommun
  • Såld 25 nov. 2025

Diligensvägen 35

Lägenhet
Jarlaberg, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

63 m²

2 rum

6 255 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

41 270 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Gamla Värmdövägen 4, Finntorp, Nacka kommun
  • Såld 22 nov. 2025

Gamla Värmdövägen 4

Lägenhet
Finntorp, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

97 m²

4 rum

5 201 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 400 000 kr+8 %

55 670 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2025

Finnbergsvägen 58

Lägenhet
Finnberget, Nacka kommun
SkandiaMäklarna Nacka

59 m²

2 rum

4 036 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 000 000 kr+3 %

67 797 kr/m²

SkandiaMäklarna Nacka
SkandiaMäklarna Nacka

Visar 1 - 25 av 41