Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Properties & Partners Borlänge
Mäklare Helene Antonsson

Helene Antonsson

Om mig

Presentation PROPERTIES & PARTNERS BORLÄNGE Vi profilerar försäljningen av din bostad bättre än någon annan. Välkommen till Dalarnas mest rekommenderade mäklare. Dalarnas bäst säljande mäklare de senaste 10 åren enligt Hemnets egen statistik. PREMIUM- KVALITET-ENGAGEMANG Lyssna gärna på Podden Sveriges bästa mäklare när jag berättar hur jag jobbar https://open.spotify.com/episode/4evOiU1nQxh7km2cNlyCbU?si=Mp5ED-dKSAuWpFwf2J3j8g Fastighetsmäklarprogrammet på högskolan i Gävle examen 2008.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Råbocksgatan 17, Övre Tjärna, Borlänge kommun
  • Såld 15 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Råbocksgatan 17

Radhus
Övre Tjärna, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

86 m²

4 rum

6 937 kr/mån

Slutpris 1 545 000 kr-3 %

17 965 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Betesgatan 19A, Bullermyren, Borlänge kommun
  • Såld 15 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Betesgatan 19A

Lägenhet
Bullermyren, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

65 m²

2 rum

4 277 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 620 000 kr-5 %

9 538 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Ordvägen 17, Hytting, Borlänge kommun
  • Såld 11 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Ordvägen 17

Villa
Hytting, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

105+105 m²

3 rum

960 m²

Slutpris 2 600 000 kr±0 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Månsesgatan 6, Hönsarvet, Borlänge kommun
  • Såld 11 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Månsesgatan 6

Villa
Hönsarvet, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

136+70 m²

4 rum

1 270 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-3 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Stackvägen 3B

Lägenhet
Romme, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

78 m²

3 rum

5 173 kr/mån

Slutpris 800 000 kr-37 %

10 256 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Tolvmansgatan 11, Östermalm, Borlänge kommun
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Tolvmansgatan 11

Villa
Östermalm, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

90+45 m²

4 rum

939 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Sockenvägen 140B, Örjansgården, Borlänge kommun
  • Såld 4 sep. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Sockenvägen 140B

Lägenhet
Örjansgården, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

75,4 m²

3 rum

3 973 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

16 578 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Bygatan 20B, Östermalm, Borlänge kommun
  • Såld 27 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Bygatan 20B

Lägenhet
Östermalm, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

81 m²

3 rum

5 520 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 950 000 kr-5 %

11 728 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Engelbrektsgatan 7, Hagalund, Borlänge kommun
  • Såld 27 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Engelbrektsgatan 7

Lägenhet
Hagalund, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

79 m²

3 rum

5 137 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 350 000 kr+4 %

17 089 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Engelbrektsgatan 23B, Hagalund, Borlänge kommun
  • Såld 25 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Engelbrektsgatan 23B

Lägenhet
Hagalund, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

56 m²

2 rum

3 844 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 160 000 kr-1 %

20 714 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Industrigatan 23, Hagalund, Borlänge kommun
  • Såld 20 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Industrigatan 23

Lägenhet
Hagalund, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

40,5 m²

1 rum

2 476 kr/mån

Slutpris 555 000 kr-7 %

13 704 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Bygdegårdsvägen 10, Bäsna, Gagnefs kommun
  • Såld 11 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Bygdegårdsvägen 10

Villa
Bäsna, Gagnefs kommun
Properties & Partners Borlänge

179 m²

6 rum

2 682 m²

Slutpris 3 450 000 kr-3 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Plankstigen 7, Ornäs, Borlänge kommun
  • Såld 10 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Plankstigen 7

Villa
Ornäs, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

122+45 m²

4 rum

833 m²

Slutpris 4 650 000 kr+3 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Holländargatan 45, Kvarnsveden, Borlänge kommun
  • Såld 3 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Holländargatan 45

Radhus
Kvarnsveden, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

96 m²

4 rum

149 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr-6 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Motvallenvägen 12, Pusselbo, Borlänge kommun
  • Såld 2 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Motvallenvägen 12

Villa
Pusselbo, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

70+38 m²

3 rum

4 218 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Sockenvägen 136A, Örjansgården, Borlänge kommun
  • Såld 1 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Sockenvägen 136A

Lägenhet
Örjansgården, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

68,5 m²

2 rum

3 709 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 000 000 kr-5 %

14 599 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Musikanten 15B, Bullermyren, Borlänge kommun
  • Såld 1 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Musikanten 15B

Lägenhet
Bullermyren, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

72 m²

3 rum

4 332 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 095 000 kr-5 %

15 208 kr/m²

Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Tallmogatan 12, Kvarnsveden, Borlänge kommun
  • Såld 26 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Tallmogatan 12

Villa
Kvarnsveden, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

169+26 m²

8 rum

1 223 m²

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Västanvägen 16, Åselby, Borlänge kommun
  • Såld 25 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Västanvägen 16

Gård/Skog
Åselby, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

166+39 m²

6 rum

3 507 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Talludden 43, Rämsbyn, Ludvika kommun
  • Såld 23 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Talludden 43

Fritidshus
Rämsbyn, Ludvika kommun
Properties & Partners Borlänge

61+5 m²

4 rum

881 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 350 000 kr-10 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Grangärde Hästberg 11, Grangärde, Ludvika kommun
  • Såld 21 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Grangärde Hästberg 11

Gård/Skog
Grangärde, Ludvika kommun
Properties & Partners Borlänge

128 m²

4 rum

2,3 ha

Slutpris 3 100 000 kr-3 %
Properties & Partners Borlänge
Properties & Partners Borlänge
Skillinggatan 12, Nygårdsdalen, Borlänge kommun
  • Såld 18 jul. 2025
profilfoto på mäklare
HeleneAntonsson

Skillinggatan 12

Villa
Nygårdsdalen, Borlänge kommun
Properties & Partners Borlänge

147+21 m²

7 rum