Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Mäklare Johanna Dahlerus

Johanna Dahlerus

Om mig

Hej! Jag heter Johanna Dahlerus och jobbar som fastighetsmäklare på Notar i Liljeholmen/Gröndal, där vi är den mest anlitade mäklaren i området. Jag får sälja i hela Stockholm men mitt fokus ligger främst på Söderort. Om du väljer att anlita mig så garanterar jag en målmedveten och engagerad mäklare som alltid finns ett samtal bort för att svara på ev frågor samt ge råd genom varje steg i processen. Jag ser lösningar istället för hinder och kommer göra allt för att du ska bli 100% nöjd!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Grenljusbacken 17, vån 3, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Grenljusbacken 17, vån 3

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

83,5 m²

4 rum

5 400 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 600 000 kr+2 %

79 042 kr/m²

Notar
Notar
Ljusstöparbacken 18A, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Ljusstöparbacken 18A

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

57 m²

2 rum

4 095 kr/mån

Slutpris 4 120 000 kr+18 %

72 281 kr/m²

Notar
Notar
Bryggvägen 17, vån 5/5, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 2 mar. 2026

Bryggvägen 17, vån 5/5

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

31 m²

1,5 rum

3 396 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+11 %

96 774 kr/m²

Notar
Notar
Hövdingagatan 33, vån 2, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 17 feb. 2026

Hövdingagatan 33, vån 2

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

56 m²

2 rum

6 595 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 200 000 kr+2 %

57 143 kr/m²

Notar
Notar
Hägerstensvägen 97B, vån 6/6, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Hägerstensvägen 97B, vån 6/6

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

85 m²

4 rum

6 257 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 225 000 kr+3 %

85 000 kr/m²

Notar
Notar
Husabyvägen 19, 2 tr, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 7 nov. 2025

Husabyvägen 19, 2 tr

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

35 m²

1,5 rum

2 641 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 100 000 kr+11 %

88 571 kr/m²

Notar
Notar
Kransbindarvägen 8, vån 1, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Kransbindarvägen 8, vån 1

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Notar

71 m²

4 rum

5 544 kr/mån

Slutpris 5 700 000 kr-2 %

80 282 kr/m²

Notar
Notar
Odd fellowvägen 30, Stockholm Bredäng/Mälarhöjden, Stockholms kommun
  • Såld 21 okt. 2025

Odd fellowvägen 30

Lägenhet
Stockholm Bredäng/Mälarhöjden, Stockholms kommun
Notar

47,5 m²

1 rum

2 838 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

37 895 kr/m²

Notar
Notar
Lustigkullavägen 2, 1,5 tr, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Lustigkullavägen 2, 1,5 tr

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

72 m²

3 rum

5 196 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 200 000 kr+6 %

100 000 kr/m²

Notar
Notar
Vapengatan 7, vån 1, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Vapengatan 7, vån 1

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

55 m²

2 rum

3 920 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 600 000 kr+15 %

83 636 kr/m²

Notar
Notar
Gröndalsvägen 27, 1 tr, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 11 okt. 2025

Gröndalsvägen 27, 1 tr

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

68 m²

3 rum

3 653 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 875 000 kr+6 %

101 103 kr/m²

Notar
Notar
Bäckvägen 80, vån 2, Midsommarkransen - Telefonplan, Stockholms kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Bäckvägen 80, vån 2

Lägenhet
Midsommarkransen - Telefonplan, Stockholms kommun
Notar

47 m²

2 rum

3 411 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 855 000 kr+2 %

60 745 kr/m²

Notar
Notar
Ljusstöparbacken 22A, vån 3, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Ljusstöparbacken 22A, vån 3

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

60 m²

2,5 rum

4 125 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 900 000 kr+6 %

65 000 kr/m²

Notar
Notar
Sjöbjörnsvägen 4, vån 1, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Sjöbjörnsvägen 4, vån 1

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

30 m²

1 rum

2 056 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 650 000 kr+6 %

88 333 kr/m²

Notar
Notar
Sjöbjörnsvägen 40, 1tr, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Sjöbjörnsvägen 40, 1tr

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

58 m²

2,5 rum

3 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 670 000 kr-1 %

80 517 kr/m²

Notar
Notar
Hägerstensvägen 117A, vån 1, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Hägerstensvägen 117A, vån 1

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

44,5 m²

2 rum

3 661 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 550 000 kr+5 %

79 775 kr/m²

Notar
Notar
Styrbjörnsvägen 34, 1tr, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 26 aug. 2025

Styrbjörnsvägen 34, 1tr

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

41 m²

1 rum

2 644 kr/mån

Slutpris 2 890 000 kr+16 %

70 488 kr/m²

Notar
Notar
Hägerstensvägen 97A, vån 3, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 23 jul. 2025

Hägerstensvägen 97A, vån 3

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

38 m²

1 rum

2 858 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr+12 %

73 684 kr/m²

Notar
Notar
Hägerstensvägen 191, Aspudden - Örnsberg, Stockholms kommun
  • Såld 8 jul. 2025

Hägerstensvägen 191

Lägenhet
Aspudden - Örnsberg, Stockholms kommun
Notar

35 m²

1,5 rum

3 601 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+5 %

68 571 kr/m²

Notar
Notar
Hägerstensvägen 193, 0,5 tr, Aspudden - Örnsberg, Stockholms kommun
  • Såld 4 jul. 2025

Hägerstensvägen 193, 0,5 tr

Lägenhet
Aspudden - Örnsberg, Stockholms kommun
Notar

38 m²

2 rum

3 766 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 720 000 kr+14 %

71 579 kr/m²

Notar
Notar
Sjöbjörnsvägen 6, vån 2, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Sjöbjörnsvägen 6, vån 2

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

58 m²

2,5 rum

3 976 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 550 000 kr+6 %

78 448 kr/m²

Notar
Notar
Sjöbjörnsvägen 8, 2tr, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Sjöbjörnsvägen 8, 2tr

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

58 m²

2,5 rum

3 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 900 000 kr+4 %

84 483 kr/m²

Notar
Notar
Träskobacken 8, Mälarhöjden - Hägersten, Stockholms kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Träskobacken 8

Villa
Mälarhöjden - Hägersten, Stockholms kommun
Notar

150+71 m²

7 rum

1 017 m²

Slutpris 10 550 000 kr±0 %
Notar
Notar
Bryggvägen 14, vån 4, Gröndal, Stockholms kommun
  • Såld 16 jun. 2025

Bryggvägen 14, vån 4

Lägenhet
Gröndal, Stockholms kommun
Notar

35 m²

1,5 rum

3 142 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 925 000 kr+9 %

83 571 kr/m²

Notar
Notar
Sigfridsvägen 7, vån 2, Aspudden, Stockholms kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Sigfridsvägen 7, vån 2

Lägenhet
Aspudden, Stockholms kommun
Notar

96 m²

4 rum

4 139 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 050 000 kr+7 %

83 854 kr/m²

Notar
Notar

Visar 1 - 25 av 32