Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Notar

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
5 rum lägenhet på Tideliusgränd 5 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 1
5 rum lägenhet på Tideliusgränd 5 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 2
5 rum lägenhet på Tideliusgränd 5 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 3
5 rum lägenhet på Tideliusgränd 5 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 4
5 rum lägenhet på Tideliusgränd 5 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Tideliusgränd 5

Lägenhet
Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun
Notar
10 995 000 kr
118 m²
5 rum
5 898 kr/mån
93 178 kr/m²

Varmt välkomna till denna trevliga, påkostade bostad om generösa 118 kvm på attraktiva Tideliusgränd 5 med fyra sovrum, dubbla badrum, både privat uteplats utan insyn, balkong samt en öppen och trevlig planlösning! Här erbjuds ett boende utöver det vanliga med genomgående hög materialstandard, smart planlösning och ett fantastiskt ljusinsläpp. Bostaden präglas av en öppen och social yta där…

Premium
Balkong
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Notar
Notar
2 rum lägenhet på Borgmästargatan 9 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Borgmästargatan 9 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Borgmästargatan 9 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Borgmästargatan 9 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Borgmästargatan 9 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Borgmästargatan 9

Lägenhet
Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun
Notar
3 495 000 kr
37 m²
2 rum
vån 5/5
2 318 kr/mån
94 459 kr/m²

Välkommen till denna mycket charmiga och välplanerade 2 rok om 37 kvm i en av Söders mest populära bostadsrättsföreningar (äger sin mark) och med en fantastiskt vacker stor innergård med odlingar, flera sitthörnor och grillar. En mycket attraktiv brf belägen i det trendiga området runt Nytorget i SoFo med en snittbelåning om endast ca 2500 kr/kvm där också bredband ingår i avgiften. Lägenheten…

Premium
Hiss
Notar
Notar
1 rum lägenhet på Bengt Ekehjelmsgatan 13 Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Bengt Ekehjelmsgatan 13 Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Bengt Ekehjelmsgatan 13 Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Bengt Ekehjelmsgatan 13 Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Bengt Ekehjelmsgatan 13 Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Bengt Ekehjelmsgatan 13

Lägenhet
Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun
Notar
3 750 000 kr
38,8 m²
1 rum
2 374 kr/mån
96 649 kr/m²

Välkommen till denna härliga sekelskiftslägenhet belägen på en mycket attraktiv adress precis invid Mariatorget. Här råder ett stilla lugn och en charmfull atmosfär, men ändå med allt precis runt hörnet. Snubblande nära T-bana, bussar och pendeltåg. Redan vid första steget in möts du av den där svårdefinierade känslan som bara äldre hus kan erbjuda, med generös takhöjd, vackra originalgolv i…

Premium
Notar
Notar
2 rum lägenhet på Vindragarvägen 2, 1tr Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vindragarvägen 2, 1tr Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vindragarvägen 2, 1tr Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vindragarvägen 2, 1tr Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vindragarvägen 2, 1tr Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Vindragarvägen 2, 1tr

Lägenhet
Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun
Notar
5 995 000 kr
60,5 m²
2 rum
vån 1
4 081 kr/mån
99 091 kr/m²

Nu har du chansen att förvärva denna unika gavellägenhet i fritt och högt läge omringad av lummig grönska med balkong och utsikt mot Mälarens glittrande vatten! På Reimersholmes tysta kvarter finner du denna söderpärla som erbjuder en skärgårdskänsla mitt i stan med direkt närhet till vatten där du kan följa Mälarens båtliv. Bostaden är väldisponerad med ett ljust vardagsrum i öppen planlösning…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar
Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun
Sön 17 maj kl 12:00

Reimersholmsgatan 39, 1tr

Lägenhet
Södermalm - Reimersholme, Stockholms kommun
Notar
3 195 000 kr
48,5 m²
1,5 rum
vån 1
4 353 kr/mån
65 876 kr/m²
Hiss
Notar
Notar
3 rum lägenhet på Virebergsvägen 15 Råsunda - Vireberg, Solna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Virebergsvägen 15 Råsunda - Vireberg, Solna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Virebergsvägen 15 Råsunda - Vireberg, Solna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Virebergsvägen 15 Råsunda - Vireberg, Solna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Virebergsvägen 15 Råsunda - Vireberg, Solna kommun - bild 5
Budgivning pågår

Virebergsvägen 15

Lägenhet
Råsunda - Vireberg, Solna kommun
Notar
3 800 000 kr
75 m²
3 rum
vån 1
4 906 kr/mån
50 667 kr/m²

Accepterat pris! Varmt välkomna till denna mysiga lägenhet i populära Vireberg! Här bor du med närhet till kommunikationer, service, skolor, förskolor och grönområden – ett perfekt boende för dig som vill ha allt inom räckhåll. Bostaden präglas av ett ljust och generöst vardagsrum med gott om plats för både soffgrupp och matplats. Härifrån når du även den härliga balkongen som med plats för…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar
1 rum lägenhet på Renstiernas gata 27 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Renstiernas gata 27 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Renstiernas gata 27 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Renstiernas gata 27 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Renstiernas gata 27 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Renstiernas gata 27

Lägenhet
Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun
Notar
2 950 000 kr
28 m²
1 rum
vån 5
700 kr/mån
105 357 kr/m²

Välkommen till denna kvadratsmarta 1:a om 28 kvm på eftertraktade Renstiernas gata 27 – mitt i hjärtat av SoFo. Här bor du med balkong i soligt morgonläge och ett lättmöblerat rum som gör det enkelt att skapa både en trivsam vardagsdel, matplats och sovplats. Lägenheten erbjuder ett allrum med bra möbleringsmöjligheter och utgång till balkongen där du kan njuta av morgonkaffet i solen. Köket…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Notar
Notar
4 rum lägenhet på Drakenbergsgatan 15, 6tr Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Drakenbergsgatan 15, 6tr Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Drakenbergsgatan 15, 6tr Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Drakenbergsgatan 15, 6tr Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Drakenbergsgatan 15, 6tr Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Drakenbergsgatan 15, 6tr

Lägenhet
Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun
Notar
8 950 000 kr
92 m²
4 rum
vån 6
4 417 kr/mån
97 283 kr/m²

Välkommen till denna mycket trevliga fyra med en ljuvlig balkong med vacker utsikt över Tantolundens grönska och karaktäristiska Högalidskyrkan. Här väntar en omtyckt familjefyra med ett ljust vardagsrum med stora fönsterpartier, ett praktiskt kök med matplats, fyra välplanerade sovrum, två helkaklat badrum och en möblerbar hall. Exemplarisk förvaring erbjuds i en rymlig klädkammare samt i…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5B, 2 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5B, 2 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5B, 2 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5B, 2 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Kristinehovsgatan 5B, 2 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Kristinehovsgatan 5B, 2 tr

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Notar
2 695 000 kr
30 m²
1 rum
2 127 kr/mån
89 833 kr/m²

Välkommen till denna mycket vackra bostad utöver det vanliga – en ljus och inbjudande gavellägenhet med fantastiskt hörnläge och utsikt över både Kristinehovs Malmgård och ståtliga Högalidskyrkan Redan vid första steget in möts du av ett hem där ljuset står i centrum. De stora fönsterpartierna i flera väderstreck badar bostaden i dagsljus och skapar en luftig, nästan svävande känsla. Den öppna…

Premium
Hiss
Notar
Notar
2 rum lägenhet på Folkungagatan 114 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Folkungagatan 114 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Folkungagatan 114 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Folkungagatan 114 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Folkungagatan 114 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Folkungagatan 114

Lägenhet
Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun
Notar
3 490 000 kr
35 m²
2 rum
vån 4
1 666 kr/mån
99 714 kr/m²

Välkommen till Folkungagatan 114 och denna välplanerade 2:a om 35 kvm, belägen högt upp i huset på våning 4. Här bor du på en attraktiv adress på Södermalm med hiss, lugnt läge och en balkong i soligt läge med sol stora delar av dagen. Mycket välskött och attraktiv BRF med låga avgifter och god ekonomi som medlem i föreningen har man dessutom 5% rabatt på Ica Pelikan! Lägenheten har en…

Premium
Balkong
Hiss
Notar
Notar
1 rum lägenhet på Tjustgatan 2, 6 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Tjustgatan 2, 6 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Tjustgatan 2, 6 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Tjustgatan 2, 6 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Tjustgatan 2, 6 tr Södermalm, Stockholms kommun - bild 5

Tjustgatan 2, 6 tr

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Notar
2 495 000 kr
24 m²
1 rum
vån 6
2 405 kr/mån
103 958 kr/m²

Välkommen till denna välplanerade och mycket charmiga etta högt upp i huset på trevliga Tjustgatan. Bostaden är väldisponerad med ett rymligt rum med en praktisk sovalkov, ett charmigt kök, ett helkaklat badrum med dusch samt en välkomnande hall. Lägenheten har ett trevligt ljusinsläpp tack vare de stora fönsterpartierna som i kombination med bostaden höga läge i huset skapar en härlig känsla av…

Premium
Hiss
Notar
Notar
4 rum lägenhet på Malmgårdsvägen 6 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Malmgårdsvägen 6 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Malmgårdsvägen 6 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Malmgårdsvägen 6 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Malmgårdsvägen 6 Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun - bild 5

Malmgårdsvägen 6

Lägenhet
Södermalm - Katarina Sofia, Stockholms kommun
Notar
16 750 000 kr
121 + 14 m²
4 rum
vån 5
7 583 kr/mån
138 430 kr/m²

På eftertraktade Malmgårdsvägen 6 presenteras nu en unik möjlighet att förvärva en vindsvåning i utmärkt skick – ett hem där karaktär, ljus och utsikt skapar en sällsynt känsla av trivsel och harmoni. Lägenheten är smart planerad med naturlig kök- och sällskapsdel i ena delen av bostaden, perfekt för middagar, vardagsmys eller sociala tillställningar. De tre avskilda sovrummen ligger…

Premium
Hiss
Notar
Notar

Visar alla 12