Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av Notar
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024, 2025

Mäklare Simon Strand

Simon Strand

Om mig

2026 Q1: Farstas mest anlitade mäklare 2026 Q1: Högst försäljningsvärde i Farsta 2026 Q1: Farstas mest anlitade mäklarfirma 2026 Q1: Sveriges näst mest anlitade fastighetsmäklare 2025 Helår: Stockholms mest anlitade fastighetsmäklare 2025 Helår: Farstas mest anlitade mäklare 2025 Helår: Högst försäljningsvärde i Farsta 2025 Helår: Farstas mest anlitade mäklarfirma 2025 Helår: Sveriges 5:e mest anlitade fastighetsmäklare. 2024: Bäst säljande mäklare på hela NOTAR
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2025

Ölmevägen 40, 3tr

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

79,5 m²

4 rum

5 119 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 450 000 kr-4 %

30 818 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 dec. 2025

Pilotgatan 36, 1 tr

Lägenhet
Skarpnäck, Stockholms kommun
Notar

57 m²

2 rum

4 706 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr+5 %

38 596 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 dec. 2025

Ölmevägen 12, 3tr

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

78,5 m²

3,5 rum

5 081 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

31 783 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Larsbodavägen 46, 2tr

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

44 m²

1,5 rum

3 219 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

45 341 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Värmlandsvägen 444

Radhus
Farsta, Stockholms kommun
Notar

95+33 m²

5 rum

293 m²

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2025

Sjömansvägen 37

Lägenhet
Vendelsö, Haninge kommun
Notar

55,5 m²

2 rum

3 883 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr+11 %

37 838 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Farstavägen 135

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

112 m²

4 rum

7 901 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 800 000 kr-7 %

25 000 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2025

Farstavägen 181, 2tr

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

60 m²

2 rum

4 998 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 920 000 kr+1 %

32 000 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2025

Molkomsbacken 31, 2tr

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

80 m²

3 rum

4 466 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

28 750 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2025

Larsbodavägen 46, 8tr

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

120 m²

5 rum

8 444 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 350 000 kr+1 %

36 250 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 nov. 2025

Farstavägen 102, 3tr

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

63 m²

2 rum

6 345 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

33 333 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Farstavägen 175, 3tr

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

60 m²

2 rum

4 712 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-7 %

32 500 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Farstavägen 89, 12tr

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

79,5 m²

3 rum

5 861 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr+8 %

33 962 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Tussmötevägen 142, 1tr

Lägenhet
Enskede, Stockholms kommun
Notar

65 m²

2 rum

4 167 kr/mån

Slutpris 4 400 000 kr-6 %

67 692 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 nov. 2025

Sleipnervägen 1, 3 tr

Lägenhet
Handen, Haninge kommun
Notar

118,5 m²

6 rum

10 190 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 970 000 kr-1 %

16 624 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2025

Larsbodavägen 76, 1 tr

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

52 m²

2 rum

3 951 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

40 288 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 nov. 2025

Glavagatan 33, 3 tr

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

113 m²

5 rum

7 645 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr+3 %

34 513 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Filipstadsbacken 50, 2tr

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

30,5 m²

1 rum

1 942 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr+3 %

49 016 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2025

Forshagagatan 15

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

80 m²

3 rum

5 241 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 600 000 kr+4 %

32 500 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2025

Larsbodavägen 59, 6tr

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

79 m²

3 rum

5 910 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 675 000 kr-1 %

33 861 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 okt. 2025

Filipstadsbacken 22, 4 tr

Lägenhet
Farsta Strand, Stockholms kommun
Notar

36 m²

1 rum

2 814 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

41 528 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2025

Kristinehamnsgatan 95

Lägenhet
Farsta - Centrum, Stockholms kommun
Notar

108 m²

5 rum

5 962 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 895 000 kr±0 %

36 065 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2025

Värmlandsvägen 9B

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

88,5 m²

4 rum

5 334 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 775 000 kr-1 %

42 655 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Klenavägen 73

Radhus
Vendelsö, Haninge kommun

133+5 m²

7 rum

400 m²

Slutpris 5 050 000 kr+8 %
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Rottnerosbacken 3

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
Notar

77 m²

3 rum

5 614 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 850 000 kr+1 %

50 000 kr/m²

Notar
Notar

Visar 51 - 75 av 121