Hoppa till huvudinnehåll
Logotyp av MAM Homes AB
Guldhemmets logotyp

Vinnare

Årets Mäklarföretag

Guldhemmet 2025

Mäklare Adam Sörensen

Adam Sörensen

Om mig

Letar ni efter mer än “bara en mäklare” är Adam rätt för er, här kan ni förvänta er en hårt arbetande fastighetsmäklare med en tydlig plan och empati som byggsten. Adam är en sylvass fastighetsmäklare och har prisats med flertalet utmärkelser, men bland de mest prestigefyllda prisades han som Västmanlands mest rekommenderade mäklare, och var en av de mäklarna som sålde flest hem i hela länet 2023 enligt Hittamäklare och Hemnet.
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jul. 2025

Klintvägen 6

Villa
Tillberga, Västerås kommun
MAM Homes AB

81+81 m²

4 rum

1 085 m²

Slutpris 3 800 000 kr±0 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2025

Blomstergatan 8

Lägenhet
Gideonsberg, Västerås kommun
MAM Homes AB

58 m²

2 rum

4 483 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 845 000 kr+6 %

14 569 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2025

Bondebacken 14B

Lägenhet
Västermalm, Västerås kommun
MAM Homes AB

18,6 m²

1 rum

1 594 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 695 000 kr±0 %

37 366 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

Jakobsbergsgatan 13E

Lägenhet
Jakobsberg, Västerås kommun
MAM Homes AB

62,5 m²

2 rum

4 687 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr+11 %

24 800 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2025

Norra ringvägen 20C

Lägenhet
Centrum, Västerås kommun
MAM Homes AB

29,8 m²

1 rum

2 270 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-5 %

28 523 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jul. 2025

Johan Forsells väg 51

Villa
Näs, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

127 m²

4 rum

930 m²

Slutpris 2 000 000 kr
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jul. 2025

Ugglestigen 14

Fritidshus
Sundänge, Köpings kommun
MAM Homes AB

75 m²

5 rum

1 608 m²

Slutpris 1 575 000 kr+13 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2025

Norra Kapellgatan 18B

Lägenhet
Centrum, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

54,5 m²

2 rum

3 990 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 495 000 kr±0 %

9 083 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Maskingatan 17

Villa
Surahammar, Surahammars kommun
MAM Homes AB

117+10 m²

5 rum

855 m²

Slutpris 2 695 000 kr±0 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Ågatan 5

Villa
Näs, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

92+57 m²

4 rum

1 136 m²

Slutpris 2 595 000 kr±0 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Knutsgatan 6A

Lägenhet
Centrum, Västerås kommun
MAM Homes AB

65 m²

2 rum

4 177 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

35 308 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025

Bergslagsvägen 9

Villa
Lustigkulla, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

91+11 m²

4 rum

1 170 m²

Slutpris 1 500 000 kr+8 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025

Knotavägen 57

Lägenhet
Bjurhovda, Västerås kommun
MAM Homes AB

88,5 m²

4 rum

6 449 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 915 000 kr+54 %

10 339 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

Axel oxenstiernas gata 26

Lägenhet
Bäckby, Västerås kommun
MAM Homes AB

78 m²

3 rum

5 276 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr-5 %

10 897 kr/m²

MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2025

Irsta Gillberga 8

Villa
Irsta, Västerås kommun
MAM Homes AB

59 m²

2 rum

1 331 m²

Slutpris 2 500 000 kr
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 maj. 2025

Jordgubbsvägen 7

Villa
Tuna, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

116+42 m²

5 rum

754 m²

Slutpris 1 950 000 kr+3 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Kanalvägen 4

Villa
Gröndal, Hallstahammars kommun
MAM Homes AB

150 m²

7 rum

1 172 m²

Slutpris 3 400 000 kr+3 %
MAM Homes AB
MAM Homes AB

Visar 51 - 67 av 67